Apaļās gredzenveida LED lampas – ne tikai skaistuma blogiem

In News On piektdiena, aprīlis 23, 2021 Skatījumi: 6283

Apaļās gredzenveida LED lampas – ne tikai skaistuma blogiem

Arvien populārākām kļūstot tiešraidēm, video blogiem un dažādam pašu radītam saturam, ir ievērojami augusi popularitāte gredzenveida lampām (LED ring light). Sarunvalodā tās mēdz saukt dažādi: ring light lampas, gredzenveida LED lampas, riņķa lampas, apaļas LED lampas.

Ja pirms pāris gadiem gredzenveida (ring light) lampas bija pieejamas vien retā fotostudijā, tad tagad tā ir ērtākā, labākā un populārākā izvēle ikvienam, kas filmē vai fotografē studijā, mājās vai darba vietā.

Gredzeveida lampas ir apaļas formas LED diožu gaismas ar atvērtu vidu. Kamera pārsvarā gadījumu tiek novietota tieši vidū, tādā veidā iegūstot vienmērīgu apgaismojumu no visām pusēm, kas ļauj izvairīties no ēnām uz sejas.

Gredzenveida lampas ir izmantojamas fotografējot un filmējot ar jebkādu kameru – spoguļkameru, bezspoguļa kameru, viedtālruni, tīkla kameru. Tieši viedtālruņu filmētāji ir straujāk augošā video satura veidotāju grupa, un gredzenveida lampas ir viņu labākā izvēle.

Gredzeveida lampas

Kādas lampas ir pieejamas Master Foto?

Augot pieprasījumam, arī mēs sekojam un piedāvājam plašu klāstu dažādu gredzenveida LED lampu. Gan lielākas, gan mazākas, atsevišķas lampas vai komplekti, baltā gaisma vai pilns krāsu spektrs. Atkarībā no pieejamā budžeta un plānotā pielietojuma, katrs varēs atrast sev piemērotāko gredzenveida LED lampu.

Apskati visu mūsu piedāvājumu šeit.

Visas LED Ring lampas

Lielu daļu populārāko modeļu mēs turam uz vietas veikalā, lai tās būtu ātri pieejamas. Arī tad, ja vēl neesi izlēmis, cik lielu un kādu lampu iegādāties, uz vietas veikalā varēsi apskatīt dažādus modeļus un ar konsultantu palīdzību pieņemt labāko lēmumu.

Visas uz vietas pieejamās gredzenveida lampas skaties te.

Uz vietas veikalā pieejamās LED Ring light

Gredzeveida lampas

Kā izvēlēties piemērotāko gredzenveida lampu?

Izvēloties gredzenveida lampuu, jāņem vērā vairāki faktori.

Visas mūsu piedāvātās gredzenveida lampas darbojas ar LED diodēm (zems enerģijas patēriņš, neuzkarst) un gandrīz visas ir ar iespēju regulēt atgaismojuma spožumu (dimmable) un krāsu temperatūru (bi-color vai pat RGB), lai pielāgotu apgaismojumu apkārtējai videi un filmēšanas nolūkam.

Viens no būtiskiem faktoriem, kas ietekmēs iegūtā attēla kvalitāti, ir lampas gredzena diametrs. Jo lielāks tas ir, jo tālāk lampu var novietot no sejas, tā rada vairāk izkliedētu gaismu no plašāka loka, kā arī iespējams izmanto jebkādas kameras, arī lielas un vairākas.

Populārākie gredzenveida lampu diametri ir ap 30cm un 45cm. Tie ir piemēroti gandrīz visām situācijām mājās vai nelielās studijās, lai filmētu cauri lampai vai to izmantotu no sāna kā parastu gaismas avotu.

Daži populāri un jau pārbaudīti varianti ir Puluz 30cm RGB LED lampa un Newell RL18A lampa ar 45cm diametru.

Puluz 30cm Ring lampa

Newell 45cm ring lampa

Gredzeveida lampas

Mazāka diametra lampas parasti ir lētākas, un tās varētu būt piemērota izvēle tad, ja budžets ir ierobežots un plāno filmēt no samērā neliela attāluma. Jāņem vērā, ka mazās gredzenveida lampas nespēj nodrošināt tik jaudīgu apgaismojumu un vienmērīgu izkliedi kā lielākās, kā arī to vidusdaļas diametrs var būt piemērots tikai maza izmēra kamerai (viedtālrunim vai objektīvam ar mazu diametru). Taču šādas lampas aizņem maz vietas un ir noderīgas tad, kad nepieciešams nedaudz papildu apgaismojuma.

Dažas populārākās mazās lampas ir Blitzwolf BWSL6 un Blitzwolf BWSL4.

Blitzwolf BWSL6 lampa

Blitzwolf BWSL4 lampa

Gredzeveida lampas

Kas ietilpst lampas komplektācijā?

Daudzām lampām nāk līdzi viedtālruņa turētājs, kas ļauj gredzena centrā nostiprināt viedtālruni, lai vienkārši un ērti uzņemtu labi izgaismotu video – tiešraidi, video blogu, pamācību vai jebko citu. Šo lampu diametrs parasti ir pietiekams izmantošanai tādā attālumā, kā viedtālruņa kameras skatu leņķis prasa atrasties personas sejai.

Gredzeveida lampas

Daļai lampu komplektā ietilpst arī statīvs, kas ir noderīgs tad, ja plāno lampu novietot uz galda vai grīdas. Dažām lampām komplektā ietilpst speciāli knaģi piestiprināšanai pie galda malas vai plaukta, citām ir mazie galda statīvi, bet daļai pilna izmēra uz grīdas liekams statīvs. Viss atkarīgs no vietas, kur taisies filmēt, gaismas lampas izmēra un svara, un tehniskajām iespējām.

Dažas no populārām LED lampām ar statīvu ir Puluz Vlogging 26cm komplekts, Newell RL10A komplekts, Newell RL18A komplekts un StudioKing SKRL10 komplekts ar galda statīvu.

Puluz Vlogging komplekts

Newell RL10A komplekts

Newell RL18A komplekts

StudioKing SKRL10 komplekts

Dažām populārākajām lampām, kam komplektā neietilpst statīvs, mēs izvēlējāmies un pievienojām pārbaudītus statīvus no citu ražotāju klāsta. Tagad vari iegādāties visu kopā:

Puluz Vlogging lampa ar statīvu

Studioking RL10 lampa ar statīvu

Godox LR120 lampa ar statīvu

Gredzeveida lampas

Gredzenveida lampu pielietojums

Gredzenveida lampas izmanto dažādiem nolūkiem. Oriģināli tās tika lietotas portretu fotogrāfijā (gan kā zibspuldzes, gan pastāvīgās gaismas), jo tās vienmērīgi izgaismo seju un rada acīs pievilcīgu apļveida izgaismojumu.

Vienlaicīgi kļūstot populārākam video saturam un LED apgaismojumam, radās arvien plašāks klāsts gredzenveida LED lampu, kas tiek piedāvātas tieši šādiem mērķiem. Lampas, kas nekarst, neaizņem daudz vietas un kuru lietošanā nav nepieciešamas specifiskas zināšanas ir izcila izvēle, lai ātri un vienkārši uzlabotu savus radītos video.

Sākotnēji tās bija populāras tieši skaistumkopšanas jomā, jo palīdzēja labi attēlot uzlikto grimu vai manikīru. Gredzenveida lampas savas formas dēļ rada izkliedētu apgaismojumu, kas palīdz sejai izskatīties gaišākai, ādai jaunākai, notušē noguruma pazīmes un kopumā vērš portretu izskatīgāku. Tomēr ne tikai skaistumkopšanā tas ir noderīgi. Jebkurš vēlas labi izskatīties savos video, tāpēc arī gredzenveida lampas privātā lietošanā ir kļuvušas krietni populārākas par viena punkta gaismām.

Gredzeveida lampas

Arī tad, ja speciāli nefilmē video blogus, pamācības vai cita veida saturu, mūsdienās aktuālās tiešraides darba un mācību vajadzībām kļūst ievērojami baudāmākas, ja tajās ir labs apgaismojums. Gredzenveida lampas ir nedārgs, bet ļoti praktisks papildinājums, lai tiešraides video būtu baudāms.

Gredzeveida lampas

Gredzenveida lampas ir noderīgas arī produktu fotografēšanā, ja nepieciešams izvairīties no ēnām.

Kā izgaismot kadru ar gredzenveida lampu?

Šeit piedāvājam ieskatīties apskatā (angļu val.), kā izgaismot video blogu dažādos veidos – izmantojot logu un dabīgo gaismu, ar gredzenveida lampu vai atstaroto gaismu. Tur ir redzami arī daži labi paņēmieni, kā izmantot gredzenveida lampu dažādās situācijās – arī tad, ja piedalies video tiešraidē ar datora web kameru.

Ja vēlies uzlabot savus veidotos video, tad apgaismojums ir svarīgs, un viena no labākajām izvēlēm ir gredzenveida LED lampa. Izvēlies pie mums vai jautā mūsu konsultantiem, un atradīsim tev piemērotāko risinājumu!

Gredzeveida lampas