Īpaši ērtie Saramonic BLINK bezvadu mikrofoni

In News On piektdiena, oktobris 16, 2020 Hit: 1722

Īpaši ērtie Saramonic BLINK bezvadu mikrofoni

Saramonic ir izveidojuši ļoti ērtu risinājumu, lai nodrošinātu ne tikai kvalitatīvu skaņu tavos video, bet arī ērtu mikrofonu lietošanu. Tie ir BLINK 500 sērijas mikrofoni.

Darbojoties bez vadiem, šīs nelielās ierīces ļaus brīvi kustēties, pārvietoties un filmēt dažādās vidēs. Paši esam pārbaudījuši šo mikrofonu skaņas kvalitāti un lietošanas ērtumu, un varam ieteikt jebkuram, kas vēlas kompaktu un kvalitatīvu risinājumu.

Lai mazie bezvadu mikrofoni darbotos, ir nepieciešams raidītājs un uztvērējs. Raidītājs ir ierīce, kas darbojas kā mikrofons, bet uztvērējs ir ierīce, kas savienojas ar kameru un bez vadiem saņem skaņu, kas ir ierunāta mikrofonā. Gan raidītājus, gan uztvērējus ir iespējams iegādāties atsevišķi vai komplektos.

Ja plāno filmēt tikai sevi vai kādu vienu cilvēku, izvēlies komplektu ar vienu raidītāju un vienu uztvērēju. Ja plāno veidot intervijas vai ērtības labad būtu nepieciešami divi mikrofoni, tam ir speciāli komplekti ar vienu uztvērēju un diviem raidītājiem.

Šie mikrofoni ir izmantojami gan tad, ja filmēsi ar foto vai video kameru (piemēram, spoguļkameru, bezspoguļa kameru vai citu) vai ierakstīsi skaņu kādā ārējā ierīcē vai datorā, gan arī ir pieejami speciāli komplekti, lai savienotu ar Apple vai Android viedtālruņiem.

Pamata komplekts ir raidītājs ar vadu mikrofonu un uztvērējs. Arī pats raidītājs var kalpot kā mikrofons. Tas ir neliels, piespraužams un darbojas ar baterijām. Taču ja nepieciešams šo ierīci vairāk noslēpt un iegūt “klasiskāku” izskatu, tai var pievienot komplektā ietilpstošo piespraužamo mikrofonu, kas ar vadu tiek savienots ar raidītāju, ko savukārt var piestiprināt pie jostas, ielikt kabatā vai citur.

Mikrofona lietotājs netiek savienots ar vadiem ar kameru vai ieraksta iekārtu, tāpēc var brīvi pārvietoties, bet saglabāt iespējas runāt un ierakstīt skaņu neatkarīgi no tā, vai atrodas tuvu pie kameras, ir pavērsis seju pret to, vai kustās un skatās citā virzienā. Darbības radiuss jebkuram komplektam ir 30m.

Saramonic BLINK piedāvā bezvadu piespraužamo mikrofonu iespējas, brīvību un kvalitāti, apvienojot ar mūsdienīgām prasībām, lai tos būtu iespējams viegli izmantot arī ar viedtālruņiem.

Ar ko filmēsi?

Standarta komplektā ietilpst raidītājs un uztvērējs ar 3.5mm izeju, kas ir paredzēta, lai to pieslēgtu pie video vai foto kameras.

Ja filmēsi ar Apple viedtālruni vai planšeti, piedāvājumā ir speciāli komplekti, kam uztvērējs ir ar Lighting spraudni, ko pievienot pie iPhone vai iPad.

Ja filmēsi ar Android viedtālruni vai jebkādu ierīci, kam ir USB-C mikrofonu ieeja, tam ir paredzēti speciāli komplekti.

Komplekta paplašināšana

Jebkuru no šiem komplektiem varēsi izmantot arī cita veida ieraksta ierīcei, ja nomainīsi uztvērēju, ko var iegādāties atsevišķi. Šajā gadījumā nav nepieciešams iegādāties jaunu komplektu, jo esošie raidītāji ar mikrofoniem darbosies arī ar jauno uztvērēju.

Iegādājoties papildu uztvērējus, ir iespējams nosegt pilnu spektru, lai varētu filmēt ar dažādām ierīcēm.

Ja ir iegādāts komplekts ar vienu raidītāju, tomēr rodas nepieciešamība pievienot vēl kādu, tad ir iespēja iegādāties atsevišķu raidītāju, kas ir universāls un darbosies ar jebkuru no šiem trim uztvērējiem.

raidītājs.jpg

Jebkuru raidītāju ir iespējams izmantot kā mikrofonu, kā arī katram komplektā nāk piespraužamais (lavalier) mikrofons.

Jāatzīmē, ka viens raidītājs nevar strādāt ar vairākiem uztvērējiem. Attiecīgi, ja filmēsi un ierakstīsi skaņu ar viedtālruni vai vienu kameru, tie paši raidītāji nevarēs nodot skaņu citam uztvērējam, lai paralēli ierakstītu citā ierīcē.

Katrs raidītājs sadarbojas ar vienu uztvērēju, taču katram uztvērējam var pievienot divus raidītājus. Ja ir nepieciešams lielāks raidītāju skaits (ir vairāk runātāju) vai vienlaicīgi jāieraksta vairākās ierīcēs, tad ir jākombinē vairāki komplekti vai jāmeklē cits risinājums.

Pastāv iespēja arī izmantot 3.5mm universālo uztvērēju un iegādāties papildus vadus, kas to ļaus savienot ar:

Filmējot ar viedtālruni, gan ir ērtāk izmantot tam paredzētos uztvērējus, jo tie ir ļoti kompakti un labi sader ar telefona formu. Tas ir īpaši svarīgi, ja plānojat izmantot stabilizatoru un nav vēlams, lai jebkas karātos ar vadu.

Blink 500 White

Pavisam nesen Saramonic ir izlaiduši divus 3.5mm komplektus baltā krāsā, kas ļauj izmantot raidītāju kā mikrofonu arī tad, ja melnā ierīce nepiestāv tavam tēlam. Pagaidām nav pieejami komplekti ar USB-C vai Lighting izejām, taču uztvērēju varēsi savienot ar jebkuru iekārtu, izmantojot augstāk minētos vadus.

BLINK 500 Pro sērija

2020. gada beigās Saramonic ir izlaiduši arī Pro versiju jau iemīļotajiem Blink 500 mikrofoniem. Pro versija ir paredzēta prasīgākiem filmētājiem un no parastās versijas atšķiras ar paplašinātu bezvadu darbības diapazonu līdz 100m un ilgāku baterijas darbības laiku (līdz 8 stndām).

Uztvērējam ir gan TRS, ga TRRS izejas vadi, lai to varētu pievienot pie DSLR, bezspoguļa un citām kamerām un arī viedtālruņiem, kā arī iespēja atdalīt skaņas celiņus, ja tiek ierakstīts no diviem raidītājiem/mikrofoniem. Raidītājos ir iebūvēts mikrofons un plašas iespējas pievienot papildu mikrofonu (komplektā ietilpstošo piespraužamo vai citu). OLED ekrāns ļauj sekot līdzi skaņas signālam un uzstādījumiem. Komplektā ietilpst arī speciāls futrālis, kas kalpo kā uzlādes ierīce, lai varētu strādāt vēl ilgāk.

Blink mikrofonu noma

Sekojot plašajam pieprasījumam, esam pievienojuši BLINK 500 mikrofonus arī savam nomas tehnikas klāstam. Ja plāno filmēt intervijau, blogu, sarunu vai kādu citu pārraidi, kur noderētu laba skaņa un brīvība no traucējošiem vadiem, tad piedāvājam ērtu iespēju paņemt mikrofonus nomā. Arī tad, ja šāda filmēšana notiek reti, vai nēesi vēl iegādājies sev bezvadu mikrofonus (vai plāno to darīt, bet vēlies pirms tam notestēt), nomas komplekti būs tieši laikā.