Analogā fotogrāfija ar Master Foto

In Jaunumi On trešdiena, janvāris 31, 2018 Skatījumi: 1808
Vērtējums
1 2 3 4 5
4zvaigznes
Paldies par balsojumu!

Lai arī mūsdienās viss tiek digitalizēts, labi saprotam tos fotogrāfus, kas vēlas izmēģināt roku vai jau darbojas analogajās foto tehnikās. Arī paši esam izbaudījuši filmu kameras un laboratorijas burvību, tāpēc gluži neizbēgams šķita solis arī veikalā piedāvāt kaut ko no tā visa.

Šo ieceri īstenojām pagājušā gada rudenī – iekārtojām veikalā atsevišķu analogo stūrīti, kur uz vietas iegādāties populārākās filmiņas, papīru un ķīmiju. Sadarbība ar laboratoriju un fotoskolu "Fototelpa" šo ieceri ir tikai stiprinājusi.

Ja arī tu jau darbojies vai vēlies iemēģināt roku analogajā filmu fotogrāfijā, lasi tālāk. Esam sagatavojuši vispārīgu apskatu par mūsu piedāvājumu šajā jomā.

Analogā fototehnika

Lai sāktu nodarboties ar filmu foogrāfiju, vispirms ir nepieciešama attiecīgā tehnika. Varbūt Tev jau ir saglabājusies kāda vecā kamera? Ja arī nē, tad tādu var iegādāties – lietotu sludinājumos vai kādu jaunu.

Tie, kas ir gājuši garām mūsu veikala skatlogiem, droši vien jau būs pamanījuši diezgan plašo filmu kameru ekspozīciju. Diemžēl, šīs vecās kameras mēs nepārdodam un neuzpērkam (ja vien tev ir lieks kāds īpaši interesants piedāvājums, ko vēlies mums uzdāvināt kolekcijas papildināšanai). Kolekcija ir paredzēta apskatei un nedaudz arī nostaļģiskām jūtām, atceroties vecos laikus, kad pats vai kāds no vecākiem vai vecvecākiem vannas istabā līkņāja pie vannītēm sarkanajā gaismā.

Agrāk ražotās analogās filmu kameras bieži vien ir pārdzīvojušas laika griežus, un joprojām ir lietojamas, piemēram, Zenit, Smena, Canon u.c. Tādas bieži var iegādāties sludinājumos, speciālos fototirgos vai lombardos.

Taču ir ražotāji, kas joprojām izgatavo jaunas. Mūsu preču klāstā ir Lomography kameras, kas ļauj fotografēt arī visai rotaļīgā stilā.

Apskatīt filmu kameras

Ja kamera jau tev ir, bet nav objektīva vai gribās izmēģināt kaut ko vēl, tad varam piedāvāt iznomāt dažādus veco kameru objektīvus ar M42 vītni. Tie visi ir pārbaudīti un darboties spējīgi – īsta klasika. Šos objektīvus var izmantot arī uz modernajām digitālajām kamerām, jo varam dot līdzi arī vajadzīgos adapterus (piem., uz Canon EOS vai Nikon spoguļkamerām). Par šo iespēju jau agrāk rakstījām.

Apskatīt nomas objektīvus

Vēl viens tehnikas piedāvājums tiem, kas fotografē uz filmas vai ir saglabājuši veco laiku filmiņas un diapozitīvus, ir speciāls skeneris, kas ātri un vienkārši digitalizēs tavu arhīvu. Pieejams nomā tikai par 4 eiro diennaktī.

Apskatīt skeneri

Analogā foto līdzekļi

Kad kamera un optika ir sagādāta, var ķerties pie fotografēšanas. Mūsu veikalā piedāvājam iegādāties foto filmiņas. Populārākās melnbaltās un krāsainās filmiņas turam uz vietas, bet vēl plašu klāstu ir iespējams pie mums pasūtīt.

Apskatīt visas filmiņas

Ja esi nolēmis izgatavot fotogrāfijas uz papīra, speciālo analogai kopēšanai paredzēto papīru varēsi atrast pie mums veikalā, bet citus izmērs un iepakojumus ir iespējams pasūtīt.

Apskatīt visu papīru

Ja tev ir pašam sava laboratorija vai plāno tādu iekārtot, arī nepieciešamo ķīmiju un laboratorijas aksesuārus varēsi iegādāties pie mums. Arī šeit populārāko turam uz vietas veikalā.

Apskatīt laboratorijas aprīkojumu

Instantfoto

Vēl viena interesanta analogā foto ievirze ir Polaroīdu un citas moment- jeb instantfoto kameras. Mēs par to jau rakstījām iepriekš.

Mūsdienās ir gan atjaunots vecais Polaroid zīmols, gan piedāvātas jaunas Impossible un Fuji kameras. Piedāvājumu vari apskatīt mūsu mājas lapā.

Apskatīt instantkameras

Arī nomā ir iespējams paņemt kādu no šīm kamerām – oriģinālo Polaroid SUN 660 vai moderno Fujifilm Instax 9.

Tāpat pie mums vari gan nopirkt uz vietas, gan pasūtīt šīm kamerām paredzēto speciālo papīru kasetes.

Apskatīt instantfoto papīru

Fototelpa

Kopš pagājušā gada rudens esam uzsākuši sadarbību ar "Fototelpu", kas atrodas zem mūsu veikala (0. stāvs, ieeja caur Master Foto veikalu).

Doties uz Fototelpas mājas lapu

Fototelpa piedāvā laboratorijas iespējas, gan izstāžu zāli, gan kursus un ceļojumus. Vairāk par to skaties viņu mājas lapā:


Lai izdodas labi kadri!

Gaidīsim tevi ciemos!Lasi vēl: