FujiFilm X-T20: atsauksmes pēc izmēģināšanas

In Jaunumi On otrdiena, jūlijs 17, 2018 Skatījumi: 799

Paņemot rokās šo aparātu, pirmais iespaids – tā it kā būtu atgriezies fotofilmu, fotopapīra, sarkanā luktura, ķīmikāliju vanniņu un palielinātāja laikmetā. Iepazīstot tuvāk, saproti – nostaļģija rodas no ārējās līdzības ar 70.-80. gadu filmu spoguļkamerām, kuru veikstspēja bija “ierāmēta” lietojamās fotofilmiņas jūtībā un katra lietotāja meistarībā. Bet šis ir cits laiks un CITS fotoaparāts, lai arī dažas opcijas/iespējas iekļautas no to laiku “bruņojuma”.

Kas patīk?

1. Izvēlnes uztveramība – praktiski dienas laikā (bez instrukcijas lasīšanas, ja ir kaut nelielas priekšzināšanas) var saprast, kas kur atrodas un kas no tā mainās.

2. Viegli pielietojamas regulēšanas pogas (izņemot Fn pogu, kura ir “iemocīta” starp ieslēgšanas un ISO jūtības pogu).

3. Skārienjūtīgs LED ekrāns, kas ļauj ātri ar pāris kustībām norādīt fokusējamo punktu un nofotogrāfēt izvēlēto momentu.

4. Ka ir un pie tam ĻOTI dzidrs (pat nepateiksi, ka elektronisks) skatu meklētājs ar tajā redzamām pielietotajām opcijām un regulējumiem. Citu ražotāju hibrīdkamerām bez skatu meklētāja saulainā laikā ko saskatīt lielajā ekrānā bija pagrūti.

Programmas piedāvājums plašs – regulēšanas iespējām piesātināts. Sākot ar automātiskiem režīmiem, līdz pat tam, ka vari iejusties fotofilmiņu aparāta lietotāja “kurpēs”, lietojot dažādus filtrus melnbaltās, vai krāsu filmiņas eksponēšanai. Šeit atrodams tāds defekts/efekts, ko vienkāršākie foto aparāti nepiedāvāja – slēdža uzvilkšanu un filmiņas vienlaicīgu pārtīšanu, kā rezultātā, aizmirstot pārtīt filmiņu, sanāca divi kadri vienā (dubultā ekspozīcija - MF piezīme).

Sajūsmināja programmatūrā esošā panorāmas foto – nospied pogu un, griežoties no labās uz kreiso pusi, centies noturēt horizontu paralēli ekrānā redzamajai līnijai. Var neizdoties tad, ja par maz gaismas vai esmu pārāk steidzīgs (par to paziņo pats aparāts).

Arī piedāvātā opcija “miniatūra”.

Sporta fotogrāfēšanas režims labs.

Arī uzņemtais video ar šo aparātu ir labas kvalitātes (ieteicams lietot statīvu)

Piebildīšu, ka ar šeit ievietotiem foto uzņēmumiem nav veikta nekāda (pat ne elementārākā) apstrāde.

Atsauksmi iesūtīja: Henrijs

Ja arī Tu gribi testēt produktus un izteikt savu viedokli par tiem, piesakies testeru sarakstā.

Fujifilm X-T20

Visas Fuji kameras