Kā izveidot atraktīvus videoklipus?

In Jaunumi On pirmdiena, janvāris 6, 2020 Skatījumi: 416

Mūsdienās video ir karalis. Ne tikai nopietnas, kino industrijā uzņemtas filmas, bet pat stāsti no ikdienas un neparasti atgadījumi. Tomēr pat ikdienišķus video var uzņemt tā, lai skatītājiem būtu interesanti, patīkami un noderīgi skatīties. Šeit neliels ieskats, kā videoklipus veidot labāk.

Iepazīstiet Peteru Lindgrēnu

Viena no YouTube kopienas uzlecošajām zvaigznēm ir Peters Lindgrēns no Zviedrijas. Fotografēt viņš sāka pirms četriem gadiem, kad bija nepieciešami attēli sava apģērba zīmolam.

Petera YouTube kanāls

Interese par filmām pieauga, un 2017. gadā viņš izveidoja savu YouTube kanālu. Pārējais, kā saka, ir vēsture.

Šodien Peteram ir vairāk nekā 154 000 sekotāju savam kanālam, kurā viņš katru nedēļu augšupielādē jaunus video. Līdz šim vairāk nekā pieci miljoni ir redzējuši viņa iedvesmojošos video par filmu veidošanu!

Zemāk Peters sniedz savus labākos padomus, kā izveidot interesantu video un par ko padomāt, izvēloties aprīkojumu.

1. Ekspozīcija

Ierakstot vlogus vai video, viens no vissvarīgākajiem ir iestatīt pareizo ekspozīciju. Filmējot "On The Go", ir lieliski, ja tiek izmantots mainīgs ND filtrs, lai jūs varētu droši filmēt ar plaši atvērtu diafragmu neatkarīgi no tā, vai ir saulaina vasaras diena vai arī ir mākoņains! Mainīgais ND filtrs ļaus satumšināt vai pagaišināt kadru ātri un vienkārši.

2. Izveidojiet stāstu

Stāstam nav jābūt sarežģītam vai ievērojami dziļam, lai skatītājs tajā iesaistītos. Pietiek ar pārdomātu sākumu, vidusdaļu un nobeigumu lielākajai daļai videoklipu. Manuprāt, viens no vissvarīgākajiem laba stāsta stāstīšanas aspektiem ir ne tikai tas, kā tas tiek filmēts, bet arī tas, cik laba ir skaņa. Man vienmēr somā ir labs mikrofons, un tas var ievērojami uzlabot jūsu video kvalitāti.

3. Izvēlieties savu aprīkojumu

Droši vien nav nekā labāka par Gorilla Pod statīvu, filmējot YouTube videoklipus. Spēja iestatīt un piestiprināt kameru jebkur lauj jums izmantot daudz dažādu skatu leņķu, lai videoklipus padarītu interesantākus.

Video ieteikumi

Ar viedtālruņa stabilizatoru jūsu videoklipi būs kinematogrāfiskāki, jo droši varēsi filmēt kustībā:

https://www.youtube.com/watch?v=M9M4i5KZUDQ

Kameras aprīkojums, kas jums nepieciešams kā satura veidotājam

https://www.youtube.com/watch?v=uQt819z2B0I

Kā labāk filmēt ar stabilizatoru

https://www.youtube.com/watch?v=vM0At-S8F3U

Svarīgie rīki

Neatkarīgi no tā, vai jūs filmējat ar viedtālruni vai DSLR, mums ir aprīkojums, kas jums atvieglos dzīvi. Ja vēl neizni, ko izvēlēties, šeit daži pārbaudīti ieteikumi:

 • Zhiyun Crane M2 - Viegls, taču daudzpusīgs un jaudīgs stabilizators kompaktajām kamerām, viedtālruņiem un GoPro kamerām.
 • Zhiyun Smooth Q2 - Īpaši kompakts, bet jaudīgs viedtālruņu stabilizators. Pacels jūsu mobilo filmu veidošanu pilnīgi jaunā līmenī!

 • Joby GorillaPod 3K Pro komplekts - Elastīgs statīvs izcilām bezspoguļu kamerām. Jaunākais GorillaPod statīvs komplektā ar lodveida galvu. Var noturēt līdz 3 kg kameru ar piederumiem.
 • Sirui R-3213X & VH-10X. Statīva komplektā R-3213X ir iekļauta videogalva VH-10X un soma. Lieliski piemērots filmu veidotājiem ar augstām stabilitātes prasībām, mazu svaru un minimālu vibrāciju!

 • Joby GorillaPod Mobile Rig - Izveidojiet augstākās klases viedtālruņu videoklipus, vlogus un YouTube saturu. Elastīgs, pārnēsājams un ērti lietojams – jaunais GorillaPod mobilais statīvs notur jūsu viedtālruni, kā arī gaismas un mikrofonus, lai labāk uzņemtu stāstu.
 • Joby GorillaPod Rig - Pievienojiet apgaismojumu, mikrofonus un papildu ierīces jūsu DSLR vai bezspoguļu kamerai. Elastīgs, pārnēsājams un ērti lietojams GorillaPod RIG ir būtisks rīks ikvienam satura veidotājam, vlogerim vai žurnālistam.

 • NiSi Pro Nano ND-VARIO - NiSi Pro Nano 1.5-5 Stop Enhance ND-VARIO ir mainīga neitrāla blīvuma filtrs, kas nodrošina ekspozīcijas samazināšanu no 1,5 līdz 5 EV. Blīvumu, ND koeficientu, bez pakāpēm kontrolē, pagriežot filtru. Šim filtram ir iebūvētas pieturvietas, pagriežot to uz gala pozīcijām, lai darbības laikā jūs zinātu, “kur atrodaties”.
 • Lume Cube Lightning Bundle - Lume Cube foto/video apgaismojuma komplekts tika sagatavots satura veidotājiem, kuri uzņem fotoattēlu vai video ar DSLR vai bezspoguļu sistēmas kameru un kuriem nepieciešama pārnēsājamas gaismas daudzpusība, kā arī spēja uzstādīt apgaismojumu gandrīz jebkur. Komplekts satur Lume Cube (jaudīgu dienasgaismas līdzsvarotu LED apgaismojumu) un kameras/statīva/gaismas statīva stiprinājumu ar lodveida galvu, kas nodrošina 360 ° pielāgojamību.

 • Saramonic Vmic Pro - Saramonic Vmic Pro ir video kondensatora mikrofons, kas nodrošina profesionālu skaņu DSLR/bezspoguļa sistēmas kamerām un videokamerām.
 • Saramonic Blink 500 - Saramonic Blink 500 ir portatīva un daudzfunkcionāla 2.4G bezvadu mikrofonu sistēma, ko vienlaikus ar vienu uztvērēju var izmantot ar diviem raidītājiem. Blink 500 ir piemērots kamerām, viedtālruņiem, kā arī portatīvajiem ierakstītājiem, mikseriem utt.

 • Tamron 28-75mm f / 2,8 Di III RXD ir ātrs, tomēr kompakts un viegls standarta tālummaiņas objektīvs, kas paredzēts izmantošanai Sony E kamerā ar pilna kadra sensoru. Tas labi darbojas arī APS-C modeļos.
 • Zeiss Batis 25mm f/2 - Ātrs un precīzs autofokuss, bet atbalsta arī manuālo fokusēšanu, lai lietotājs varētu viegli izvēlēties objektam vispiemērotāko. Objektīvs ir aprīkots ar OLED displeju, kas parāda attālumu līdz objektam (no fokusa plaknes) un lauka dziļumu ar izvēlēto diafragmu.

Sagatavots sadarbībā ar Focus Nordic