Kā izveidot video materiālu mājas apstakļos – darbam, lekcijām, semināriem

In Jaunumi On piektdiena, marts 20, 2020 Skatījumi: 14434

Saskaroties ar ārkārtas situāciju, aktuāla kļūst iespēja strādāt attālināti. Tiem, kuri strādā apmācību, konsultāciju un citos lauciņos, ļoti noderīga ir iespēja veidot video lekcijas, webinārus, pamācības un cita veida video materiālus no mājām.

Ja tev pavisam nav pieredzes video veidošanā, tad iesakām vispirms apskatīties šo rakstu par to, kādu tehniku vispār nepieciešams filmēšanai.

Ko man vajag, lai filmētu video?

Arī tad, ja darbojies pavisam citā jomā, bet šobrīd nepieciešams pievērsties cita veida darbībai vai vienkārši vēlies veidot kvalitatīvus video – blogus, apmācības, apskatus, tiešraides – ir svarīgi zināt, kā šādus video izveidot ne tikai kvalitatīvi, bet arī pieejamā budžeta, telpu un iespēju ietvaros.

Šeit apskatīsim, kā veidot video materiālu mājas apstākļos, lai atvieglotu darbu gan ārkārtas situācijas laikā, gan arī vēlāk. Skaties Master Foto un Fototelpas sagatavoto video gan par izmantojamo tehniku, gan uzstādījumiem un paņēmieniem, lai iegūtais materiāls būtu patīkams gan acīm, gan ausīm.

Skaties video: https://www.youtube.com/watch?v=aKKU5h-WV_M

Video apskatītā ieteicamā tehnika kvalitatīva video materiāla izveidošanai

  • Led lukturiem ir nepieciešams izvēlēties baterijas vai barošanas bloku, ja tiem nedarbojās tieši no 220V rozetes, vai arī ja nav norādīts, ka tas nāk komplektā. Neskaidrību gadījumā jautājiet mūsu konsultantiem.

Ja Tev jau ir kamera, ko izmantoji filmēšanai vai citiem mērķiem, vai labs viedtālrunis, tad, iespējams, tev jau ir pats svarīgākais un dārgākais, un nepieciešams apdomāt tikai par papildus aprīkojumu – statīvu, apgaismojumu, fonu vai ko citu.

Ja kāda tehnika nepieciešama īslaicīgi vai tikai kādam video, droši izmanto mūsu piedāvāto foto un video tehnikas nomu. Ja plāno aktīvi nodarboties ar video materiāla radīšanu tagad vai vēlāk, tad iesakām iegādāties nepieciešamo tehniku sev.

FOTO UN VIDEO TEHNIKAS NOMA

Foto tehnika video blogiem un ne tikai

Jau iepriekš esam rakstījuši par tehniku, ko izvēlēties, veidojot video blogus. Daudz kas no tā ir aktuāls un derīgs arī šobrīd. Par to vairāk lasi mūsu rakstā: https://www.masterfoto.lv/lv/blog/tehnika-video-blogu-filmesanai-b476.html

Tehnika video blogu filmēšanai

Rakstā apskatītā tehnika:

Video tiešraide no mājām vai darba vietas

Ja nepieciešams veidot un translēt video tiešraidē (piemēram, lekcijas, semināri) un ja tev ir kāds no samērā jauniem viedtālruņiem vai labas kvalitātes tīkla kamera datoram, tad tas būs visērtākais veids, kā filmēt un uzreiz translēt nofilmēto Facebook, Youtube vai citur. Ja šāda viedtālruņa nav, tad jānodrošina cita veida kameras savienošana ar datoru.

Lai pieslēgtu kameru pie datora un laistu tiešraidi vai ierakstītu pa taisno datorā, ir nepieciešama video ierakstīšanas karte vai papildus ierīce ar USB 3.0 priekš PC un Thunderbolt priekš Mac. Tāda ir Black Magic Shuttle.

Ja tiešraide nav nepieciešams, tad kameru var ar datoru nesavienot un pēc tam ielādēt uzfilmēto materiālu datorā, lai apstrādātu, montētu un augšupielādētu tīmeklī.

Papildus informācija

Lasi arī: