Lido droši ar baterijām!

In Jaunumi On pirmdiena, septembris 17, 2018 Skatījumi: 576

Ceļojot vai dodoties darba darīšanās uz citām valstīm, mūsdienās bieži izmantojam avio transportu. Lidmašīnas ir ātrs, ērts un nu jau samērā lēts veids, kā nokļūt citā pasaules malā. Taču avio transportā ir jāievēro augsti drošības standarti, un tas attiecas arī uz pasažieriem. Viens no šiem noteikumiem attiecas uz baterijām.

Nododamā bagāža

Mūsdienās gandrīz viss elektroniskais un foto aprīkojums satur baterijas. Mobilais telefons, planšete, portatīvais dators, foto kamera, portatīvā zibspuldze, aktīvais stabilizators, drons, papildus baterijas, gudrie pulksteņi. Uzskaitījumu varētu turpināt, un uz visu šo aprīkojumu attiecas šie drošības noteikumi.

Litija baterijas ir aizliegts nodot reģistrētajā bagāžā!

Proti, somā, kuru plāno nodot lidostā, nedrīkst atrasties nekādas litija baterijas. Ja pārbaudes laikā tās tiks atrastas (un lidostā pārbauda arī nododamās somas), tās tiks izņemtas bez iespējas atgūt. Ja būsi aizmirsis savas kameras baterijas, iepakojis dronu vai stabilizatoru, galamērķī tas ieradīsies bez baterijām. Tas tiek darīts drošības nolūkos, jo litija baterijām ir risks aizdegties. Lai pasargātu tevi un citus pasažierus, baterijas tiek izņemtas un utilizētas, un nekādas prasības tās atgūt netiek izskatītas. Lai arī dažas avio kompānijas vēl nav ieviesušas tik striktus noteikumus, iesanāk tomēr par to padomāt pašam, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu.

Rokas bagāža

Tomēr tas nenozīmē, ka nevari ceļot ar elektronisko un foto aprīkojumu. Vienkārši izņem baterijas un tās saturošās detaļas (piem., ja baterija ir iebūvēta pašā iekārtā, tās rokturī vai citur), un paņem tās līdzi rokas bagāžā, ko nesīsi salonā. Dažādām avio kompānijām atšķiras nosacījumi, cik lielu un smagu bagāžu varēsi ņemt salonā, tāpēc vienmēr pirms lidojuma pārbaudi, vai varēsi tur ietilpināt visu nepieciešamo un baterijas.

Tiesa, arī salonā ņemot baterijas, var tikt piemēroti noteikumi bateriju daudzumam un ietilpībai. Piemēram, lidojot ar dažām kompānijām, ir noteikums ienest ne vairāk kā divas lielās (100-160Wh) baterijas. Citām avio kompānijām var būt līdzīgas prasības, tāpēc pirms lidošanas vienmēr izlasi bagāžas noteikumus un pārbaudi savas baterijas.

Bateriju lādēšana

Vēl viens nosacījums, kas attiecas uz drošu lidošanu ar baterijām, ir – neveikt bateriju uzlādi lidojuma laikā. Ja Tev ir papildu baterija (power bank) un esi nolēmis no tās uzlādēt telefonu vai kameras bateriju, tad to jāveic pirms vai pēc lidojuma, nevis tā laikā, jo arī uzlāde palielina negadījuma risku.

Lido droši!

No pieredzes mūsu darbiniece tikko veica vairākus lidojumus ar kameru, vairākām baterijām, diviem jaudīgiem papildu bateriju blokiem (power bank), drona bateriju un telefonu. Lidostā tika lūgts izņemt lielās baterijas (power bank) un ielikt atsevišķi groziņā. Kameras baterijas palika kamerā un pārējās somā. Šādā veidā nekādas problēmas ar drošības pārbaudī netika piedzīvotas, un visas baterijas veiksmīgi nonāca galamērķī.

No Rīgas lidostas izlido dažādu kompāniju lidmašīnas, kā arī papildu uzmanība jāpievērš savienotajiem lidojumiem ar citām avio kompānijām. Te apkopojām dažas saites, kur vari iepazīties ar noteikumiem:

Esi informēts par noteikumiem un savām iespējām, lai ceļojums būtu baudāms un bez nepatīkamiem pārsteigumiem!