MagMod - visērtākie zibspuldžu aksesuāri

In Jaunumi On ceturtdiena, jūlijs 4, 2019 Skatījumi: 1063

Vasara ir kāzu un foto sesiju sezona, kad liela daļa fotogrāfa darba notiek ārpus ierastās studijas. Fotografējot dabā, pasākuma telpās un citur, bieži vien nākas pielāgoties apkārtnei, pārvietoties un izdomāt radošus risinājumus, kā savaldīt gaismu un iegūt lieliskus un neparastus kadrus. MagnetMod (īsāk: MagMod) ir sistēma, kas izveidota tieši šādām situācijām.

Fotogrāfiem, kas darbojas ar kameru zibspuldzēm un izmanto strobistu paņēmienus, ir zināma brīvība, ko sniedz pārnēsājams aprīkojums. Taču līdz ar brīvību bieži vien nāk arī dažādas neērtības. Vējš aizpūš lietussargu, krāsu filtra stiprinājums nozudis somā vai gaismas atstarotājs nokrīt pie straujām kustībām. Tāpēc tika izveidota uz magnētiem balstīta sistēma, kas ietver ne tikai ērtu, drošu un izturīgu stiprinājumu, bet arī visus nepieciešamos aksesuārus gaismas veidošanai.

Katrs fotogrāfs var izvēlēties, kādus gaismas veidotājus vēlas lietot, un tie visi būs savstarpēji saderīgi un pie tam ļoti ātri un ērti piestiprināmi zibspuldzei un maināmi. Visi ir izgatavoti no īpaši kvalitatīviem materiāliem, lai izmantotu maksimālās gaismas iespējas, to atstarojot, krāsojot, laužot, izkliedējot vai koncntrējot. Kā arī tie kalpos ilgi un droši arī īpaši prasīgu fotogrāfu rokās.

Sistēmas pamatā ir īpašs silikona stiprinājums ar magnētiem, kas tiek uzlikts uz zibspuldzes galvas un sniedz iespēju visus pārējos aksesuārus pielikt tik vienkārši, ka nav nepieciešami pat nekādi slēdži. Magnēti ir spēcīgi, taču tie nebojās tavu aprīkojumu. Toties tie droši un stabili turēs jebkuru gaismas veidotāju tam paredzētajā vietā, kā arī ļaus apvienot vairākus aksesuārus, lai iegūtu specifisku gaismas staru.

magbox-tutorial.jpg

Izmantojot MagMod aksesuārus, darbošanās ar zibspuldzi notiek tāpat kā ar cita veida aksesuāriem, tikai daudz drošāk, ērtāk un pārliecinātāk par rezultātu.

Šajā rakstā mēs īsi apskatīsim visus sistēmas aksesuārus un komlektus, kā arī dalīsimies ar pamācībām un apskatiem. Visi aksesuāri ir nopērkami un pasūtāmie pie mums Master Foto veikalā.

Apskati visus MagMod

Populārākie gaismas veidotāji

Kā jau minējām, pirmais un galvenais ir MagGrip, kas notur gaismas veidotājus pie zibspuldzes. To var iegādāties atsevišķi, bet daļā gadījumu tas ir iekļauts komplektos. MagGrip izmērs ļauj to lietot uz visām populārākajām kameras zibspuldzēm (speedlite), un pat uz mazām pārnēsājamām zibspuldzēm (piem., Godox AD200). No silikona izgatavotā lente ar magnētiem malās ir uzliekama uz zibspuldzes galvas, kur tā turēsies stipri un droši.

MagGrid ir šūnu režģis, kas stiprinās pie MagGrip un dod iespēju kontrolēt zibspuldzes gaismas staru, to virzot šaurākā kūlī, līdz ar to tiek izgaismots tikai fotografējamais objekts, nevis visa telpa. Šīs šūnas var kombinēt arī divas vai trīs, tādējādi iegūstot vēl šaurāku un precīzāku staru. Kā arī to ir ērti apvienot ar jebkuru citu aksesuāru, papildinot to sniegtās iespējas ar skaidri virzītu gaismas staru.

MagSphere ir viens no populārākajiem gaismas veidotājiem, kas ļauj skaisti un vienmērīgi izkliedēt zibspuldzes gaismu uz visām pusēm. Tas ir kā silikona burbulis, kas dod maigu gaismu. To ir iespējams kombinēt ar šūnām vai krāsu filtriem, iegūstot krāsainu vai virzītu apgaismojumu.

MagBounce ir balta silikona gaismas atstarotājs, kas ļauj vērst zibspuldzes gaismas staru gan pret griestiem, gan reizē pret fotografējamo ainu. Tas gaismu neizkliedē tik ļoti kā MagSphere, tāpēc ir iegūstams kontrastaināks apgaismojums, nezaudējot kvalitāti. Gan MagBounce, gan MagSphere ir izgatavoti no mīksta silikona, kas atvieglo darbu kustībā, jo pat tad, ja jāspraucas cauri pasākuma apmeklētāju pūļiem, tu to neatsitīsi vai nenorausi.

Ja ir nepieciešams iegūt ļoti šauru un virzītu gaismas staru, tad īstais aksesuārs būs MagSnoot, kas ir saspiežams koniskais silikona uzgalis. Kad MagSnoot ir izvilkts visgarākajā stāvoklī, tā gaismas stars ir ļoti koncentrēts, izgaismojot tikai sīku daļu (piem., seju vai pat aci). Savukārt ir iespēja lietot arī divus starpstāvokļus, kas katrs gaismas staru sašaurina nedaudz mazāk, līdz ar to fotogrāfam ir plašas iespējas variēt ar izgaismojamo laukumu.

MagGrip MagGrip
MagGrid MagGrid
MagSphere MagSphere
MagBounce MagBounce
MagSnoot MagSnoot

Krāsainākiem kadriem

MagMod aksesuāru komplekts nebūtu pilnīgs bez krāsainajiem filtriem. Tie ļauj gan pielāgot zibspuldzes gaismas temperatūru fotografējamai situācijai un iecerei, gan izpausties radoši ar visai drosmīgiem krāsu salikumiem.

MagGel ir silikona ietvars, kurā var ievietot jebkuru no izvēlētajiem krāsu filtriem, lai pēc tam to ar vienu klikšķi piestiprinātu zibspuldzei ar MagGrip. Atkarībā no nepieciešamības, ir iespējams iegādāties četrus dažādus filtru komplektus. Katrā komplektā ir astoņi filtri dažādās krāsās vai dažos gadījumos vairāki eksemplāri vienādi, lai varētu izmantot vairākas zibspuldzes ar vienādu gaismas temperatūru.

Ja nepieciešams pielāgot zibspuldzes krāsu temperatūru, tad ir pieejams Standard komplekts, kas ietver 4 oranžos filtrus, zaļu, zilu un pelēku (1/2 and 1/4 CTO, 1/2 blue, 1/2 straw, 1/2 plusgreen, an 8X (3 stop) ND).

Tiem, kam nepieciešama vēl precīzāka krāsu korekcija, ir pieejams Advanced filtru komplekts ar septiņiem oranžajiem un zilo filtru (2x Full CTO, 3x 1/2 CTO, 2x 1/4 CTO, 1x Full Blue).

Veidojot radošus un krāsainus apgaismojuma variantus, ir pieejami divi krāsaino filtru komplekti. Artistic komplekts ietver astoņus košu krāsu filtrus - dzintara, koraļļu, rožu, rozā, lavandas, akvamarīna, ciāna un laima. Savukārt Creative komplektā ir piesātināti krāsu toņi - sarkans, oranžs, dzeltens, zaļš, tumši zils, gaiši zils, violets un lillā.

Krāsu filtrus, izmantojot atsevišķus MagGel turētājus, ir iespējams arī kombinēt, tādējādi iegūstot vēl citus krāsu toņus. Tāpat tie ir lietojami kopā ar citiem aksesuāriem (šūnām, izkliedētājiem, atstarotājiem u.c.), lai panāktu radošu efektu.

MagGel Standard Gels MagGel Standard
MagGel Artistic Gels MagGel Artistic
MagGel Creative Gels MagGel Creative
MagGel Advanced Gels MagGel Advanced

Softbokss

MagBox ir speciāli MagMod sistēmai izveidots softbokss, kas ļauj izkliedēt un virzīt zibspuldžu gaismu. Tas darbojas kopā ar MagRing - speciālu turētāju, kas ļauj izmantot vienlaicīgi vienu vai divas kameras zibspuldzes, tādējādi mainot vai palielinot iegūto gaismas jaudu. Zibspuldzes, kam ir uzlikts MagGrip stiprinājums, tiek iestiprinātas MagRing, kas tās pārvērš gluži vai par pārnēsājamu studijas zibspuldzi, kam ir ērti pievienot saliekamo MagBox softboksu.

MagBox ir astoņstūru formas softbokss ar 24 collu diametru, ātri un vienkārši izplešams un saliekams. Standarta komplektācijā ietilpst auduma izkliedētājs vienmērīgas gaismas iegūšanai, taču atsevišķi ir iespējams iegādāties arī fokusējošo izkliedētāju MagBox Focus Diffuser. Tas piestiprinās ar magnētiem pie softboksa un ļauj kontrolēt gaismu kā šūnas, to fokusējot vajadzīgajā attālumā, tādā veidā iegūstot vairāk un precīzāku apgaismojumu.

Arī ar šo softboksu var lietot krāsu filtrus. Tam ir paredzēti lielāki apaļas formas filtri. Correction komplekts (Full CTO, Half CTO, Quarter CTO, 8x ND, Full CTB, Half CTB, Full Plus Green, Half Plus Green) ļaus pielāgot gaismas krāsu temperatūru, bet Creative komplektā ir košas krāsas radošiem rezultātiem (zila, sarkana, oranža, dzeltena, gaiši zila, lillā, violeta, zaļa). Filtri ir ērti ieliekami softboksā iekšā priekšā zibspuldzēm, lai darbs noritētu ātri un vienkārši.

Vēl viens ļoti noderīgs aksesuārs ir MagShoe, kas ir speciāls ergonomisks rokturis, kas ļauj zibspuldzes vai nu turēt rokā vai piestiprināt pie statīva. Speciāls slēdzi ļauj ātri mainīt zibspuldzes leņķi, tādā veidā vēl vairāk atvieglojot darbu. Šo rokturi var izmantot gan kopā ar softboksu un vienu vai divām zibspuldzēm tajā, gan arī atsevišķi vienai zibspuldzei.

Softboksa un pārējo aksesuāru pārnēsāšanai ir izveidota speciāla MagMod soma, kas ļauj organizēt, pārvietot un uzglabāt visu MagMod sistēmu.

MagRing MagRing
MagShoe MagShoe
MagBox Focus Diffuser MagBox Focus Diffuser
MagBox Correction Gels MagBox Correction Gels
MagBox Creative Gels MagBox Creative Gels
MagBox Case MagBox Case

Citi gaismas veidotāji

Situācijās, kad ar zibspuldzi šķiet par maz, jo ir jāizgaismo tāli objekti, talkā nāk vēl kāds noderīgs aksesuārs no MagMod.

MagBeam ir speciāls ietvars, kas ar lēcu un masku palīdzību ļauj pastiprināt zibspuldzes jaudu (par 2 līdz 3 soļiem) vai to ierobežot radošam rezultātam. Uz freneļa stiklu principa veidotā Tele lēca ļauj virzīt zibspuldzes gaismu tā, lai tā aizsniegtu arī tālākus objektus. Līdz ar to varēsi fotografēt gan skaistus portretus plašā ainavā, gan savvaļas dzīvniekus.

Taču MagBeam nav paredzēts tikai tāliem kadriem. To salokot un izmantojot Wide lēcu komplektā ar dažādām maskām (un krāsu filtriem), varēsi iegūt neparastus, radošus izgaismojuma variantus.

MagMask Standarta komplektā ietilpst četras metāliskas plāksnītes ar apļa, diagonālu, šauras līnijas un tausnstūru caurumiem, kas ļauj koncentrēt un iegūt savādāku gaismas staru (piem., šauru līniju, punktu, kā no loga krītošu).

Radošākiem eksperimentiem ir pieejami divi papildus masku komplekti ar četrām maskām katrā. Pattern1 (orb, wave, dots, dream) un Pattern2 (blossom, scatter, flare, bubble) komplekti ļauj veidot raibu un oriģinālu krītošo gaismu, kas komplektā ar krāsu filtriem var radīt fantastiskus rezultātus.

MagBeam MagBeam
MagLens Tele MagLens Tele
MagLens Wide MagLens Wide
MagMask Standard MagMask Standard
MagMask Pattern1 MagMask Pattern1
MagMask Pattern2 MagMask Pattern2

Komplekti

Magmod gaismas veidotājus ir iespējams iegādāties arī komplektos, tādējādi iegūstot uzreiz vairākus noderīgus aksesuārus par mazāku cenu.

MagMod Basic Kit ir sākumkomplekts, kas ietver MagGrip stiprinājumu, MagGrid šūnas, MagGel filtru turētāju un Standarta komplektu ar krāsu korekcijas filtriem. Līdzi nāk arī silikona lentas, kas ļauj piestiprināt radio palaidējus pie zibspuldzēm.

MagMod Starter Kit būs noderīgs sākumkomplekts fotosesijās un reportāžā. Tas ietver MagGrip stiprinājumu, MagGrid šūnas un MagSphere apaļo izkliedētāju.

MagMod Professional Kit būs piemērots īstam strobistam. Komplekts ietver MagGrip stiprinājumu, MagSphere apaļo izkliedētāju, balto MagBounce atstarotāju, MagGrid šūnas, MagGel filtru turētāju un Creative košo krāsu filtru komplektu. Viss, kas vajadzīgs darbam!

MagMod Basic Kit MagMod Basic Kit
MagMod Starter Kit MagMod Starter Kit
MagMod Professional Kit MagMod Professional Kit

Rafošiem portretiem ir pieejami arī divi MagBeam komplekti. Wildlife komplekts ietver MagBeam pagarinājumu, Tele lēcu un MagGrip stiprinājumu.

MagBeam Kit ietver MagBeam pagarinājumu, Tele un Wide lēcas un standarta MagMask komplektu.

MagBeam Kit MagBeam Kit
MagBeam Wildlife Kit MagBeam Wildlife Kit

Fotogrāfiem, kas vēlas darboties ar MagBox softboksu un pavērt plašas iespējas fotografēšanai, piedāvājumā ir divi komplekti. Lai izmantotu savas zibspuldzes, papildus ir jāiegādājas viens vai divi MagGrip stiprinājumi.

MagBox Starter Kit ietver MagBox softboksu, MagRing stiprinājumu divām zibspuldzēm, MagShoe rokturi un auduma izkliedētāju.

MagBox Pro Kit ir pilns komplekts ar MagBox softboksu, Focus Diffuser izkliedētāju, auduma izkliedētāju, MagRing stiprinājumu divām zibspuldzēm, MagShoe rokturi, krāsu korekcijas filtriem un speciālu somu visa ērtai pārnēsāšanai.

MagBox Starter Kit MagBox Starter Kit
MagBox Pro Kit MagBox Pro Kit

Pamācības

Tiem, kas jau ir darbojušies ar gaismas veidošanas aksesuāriem, darbs ar MagMod sistēmu nesagādās grūtības, vien baudu. Taču arī tad ir vērts ieskatīties dažās pamācībās, lai atrastu kādu jaunu, ērtu pielietojumu.

Šeit piedāvājam vairākus, mūsuprāt, noderīgus pamācību video gan iesācējiem, gan zinošiem strobistiem:

Iesaisties

Ja vēlies uzzināt vairāk, apskatīties rezultātus, kādus dažādi fotogrāfi ir ieguvuši ar MagMod sistēmas aksesuāriem, apmeklē interneta resursus:

Apskati

Lai uzzinātu, ko par MagMod sistēmas aksesuāriem domā citi profesionāli fotogrāfi un tehnikas testētāji, ieskaties apskatos (angļu valodā):

Meistarklase

Tiem, kas vēlas iepazīties ar MagMod sistēmas darbību dzīvajā, augustā piedāvājam speciālu semināru par zibspuldžu un aksesuāru lietošanu.

Informācija sekos!

Visi Magmod produkti

MagGrip MagGrip
MagGrid MagGrid
MagSphere MagSphere
MagBounce MagBounce
MagGel Standard Gels MagGel Standard
MagGel Artistic Gels MagGel Artistic
MagGel Creative Gels MagGel Creative
MagGel Advanced Gels MagGel Advanced
MagRing MagRing
MagShoe MagShoe
MagBox Focus Diffuser MagBox Focus Diffuser
MagBox Correction Gels MagBox Correction Gels
MagBox Creative Gels MagBox Creative Gels
MagBox Case MagBox Case
MagSnoot MagSnoot
MagBeam MagBeam
MagLens Tele MagLens Tele
MagLens Wide MagLens Wide
MagMask Standard MagMask Standard
MagMask Pattern1 MagMask Pattern1
MagMask Pattern2 MagMask Pattern2
MagMod Basic Kit MagMod Basic Kit
MagMod Starter Kit MagMod Starter Kit
MagMod Professional Kit MagMod Professional Kit
MagBeam Kit MagBeam Kit
MagBeam Wildlife Kit MagBeam Wildlife Kit
MagBox Starter Kit MagBox Starter Kit
MagBox Pro Kit MagBox Pro Kit