Video blogošanas pamati iesācējiem un entuziastiem

In Jaunumi On pirmdiena, februāris 19, 2018 Skatījumi: 659
Vērtējums
1 2 3 4 5
Paldies par balsojumu!

Video blogošana (jeb vlogošana, angliski vlogging) ir kļuvusi par plaši pielietotu veidu, kā pastāstīt pasaulei par interesantām tēmām, kaut ko iemācīt skatītājiem vai sniegt atsauksmes.

Mūsdienu tehnoloģijas ir ļoti atvieglojušas šo procesu, sākot ar kamerām un aprīkojumu video uzņemšanai, un beidzot ar plašajām iespējām izvietot video internetā un ar to dalīties sociālajos tīklos.

Taču ne visiem, kas varētu vēlēties ar to nodarboties, ir zināms, cik vienkārši ir uzsākt vlogošanu, un tai pat laikā – cik daudz dažādu iespēju ir tad, ja ar to sāk nodarboties radoši un profesionāli.

Lai palīdzētu iesācējiem un veidotu diskusiju ar aktīviem darboņiem, esam izveidojuši vienas dienas semināru.

Master Foto, Fototelpa un Pūces akadēmija dalīsies ar zināšanām un parādīs nepieciešamos rīkus un paņēmienus video blogu veidošanai.

Seminārs notiks sestdienā, 3. martā, plkst. 11:00 Fototelpas semināru zālē F. Sadovņikova ielā 39 (0. stāvā, ieeja caur Master Foto veikalu).

Semināra ietvaros Master Foto pārstāvji parādīs dažādu izmantojamo tehniku blogu veidošanai:

  • labākam attēlam – dažāda veida apgaismojumu,
  • kvalitatīvi ierakstītai skaņai – mikrofonus un rakstītājus,
  • labākam noformējumam – dabiskos, mākslinieciskos un hromo fonus,
  • kur likt kameru – statīvus un stabilizatorus,
  • kā arī kameras, ko izmantot vloga veidošanai.

Fototelpas pārstāvis Mārtiņš Vanags pastāstīs par attēlu un kadra kompozīciju kvalitatīva un vizuāli baudāma vloga veidošanā.

Pūces akadēmijas pasniedzēja, producente un režisore Dace Pūce pastāstīs par režijas un producēšanas aspektu vlogu veidošanā:

  • stāsta režiju,
  • sagatavošanās un producēšanas procesu,
  • aktiera/vlogera balsi un artikulāciju.

Semināra rezultātā interesentiem tiks sniegts vispusējs ieskats dažādos būtiskos jautājumos, lai uzsāktu vai uzlabotu savu video blogu veidošanu, un lai iegūtais materiāls būtu kvalitatīvs un baudāms.

Uz semināru ir aicināti ne tiki iesācēji, bet arī interesenti un aktīvi vlogeri, lai piedalītos diskusijā, dalītos ar praksē sastaptiem jautājumiem un rastu atbildes vai iedvesmu uzlabojumiem.

Pēc semināra ir plānots apkopot interesi un aktivitāti un veidot padziļinātas meistarklases tieši tajos jautājumos, kas būtu visaktuālākie (piem., apgaismojums, tehnika, skaņas ierakstīšana, režija, aktiermāksla, balss un runa, montāža)

Semināra apmeklējum ir bezmaksas.

Lai to apmeklētu, reģistrējies Fototelpas lapā.

Savu interesi vari atzīmēt arī Facebook lapā.

Aicinām visus interesentus piedalīties, uzzināt, jautāt un, iespējams, jau pavisam drīz veidot lieliskus video blogus!