Video straumēšana - kā to uzlabot?

In Jaunumi On otrdiena, septembris 6, 2022 Skatījumi: 3289

Video straumēšana - kā to uzlabot?

Video straumēšana (video streaming) kļūst arvien populārāka. Pat ja tev šķiet, ka tu ar to nenodarbojies, arvien biežāk rodas situācijas, kad nākas sazināties ar kādu caur internetu, izmantojot video.

Zoom konferences, Skype satunas, Microsoft Team tikšanās – tie ir tikai daži no veidiem, kā video straumēšana tiek izmantota darba un mācību vajadzībām. YouTube, Facebook, Instagram un citas platformas arvien biežāk tiek izmantotas tiešraidēm.

Neatkarīgi no tā, vai radi video blogus, taisi tiešraides no notikuma vietas, translē pamācības vai radi kāda cita veida materiālu, ir labāk, ja video ir labi izgaismots, ar kvalitatīvu skaņu, skaistu attēlu un ērti uzņemams. Arī tad, ja piedalies video konferencē vai sarunājies ar saviem kolēģiem, labam video un audio ir liela nozīme.

Šeit mēs apkopojām dažādus aksesuārus, kas tev palīdzēs uzlabot video tiešraidēm. Protams, tie noderēs arī tad, ja ierakstīsi video un ievietosi to internetā vēlāk, tomēr tieši tiešraides ir tas brīdis, kad var nebūt iespēju kļūdīties un atkārtot, tāpēc sagatavot savu darba telpu iepriekš ir svarīgi.

Šoreiz neapskatīsim kameras un ieraksta iekārtas, jo straumēšana bieži vien notiek ar viedtālruņa kameras vai portatīvā datora tīkla (web) kameras palīdzību. Mūsdienās to sniegtā kvalitāte ir pietiekama, lai filmētu labos apstākļos, un šeit apskatītie aksesuāri palīdzēs apstākļus uzlabot.

Noslēp haosu un uzlabo kadru ar saliekamo fonu

Ja veido tiešraides no mājām, bieži vien ir grūti atrast tādu telpu un leņķi, lai fonā nebūtu kaut kas lieks vai neglaimojošs. Pat ja tā nav izkārta veļa, piekrauti plaukti vai nenovākts virtuves galds, skatītājiem būs daudz patīkamāks iespaids, ja aiz tevis nebūs lieku detaļu. Arī tad, ja nākas straumēt no telpas, kur fonā staigā ģimenes locekļi vai citi cilvēki, ir labāk, ja tie netraucēs darbam un varēs darīt savas lietas aiz fona.

stream6.jpg

Saliekamie foni ir ērts veids, kā uzlabot kadru. Tā kā straumēšana parasti notiek, sēžot pie galda vai kādā citā samērā statiskā veidā ar fiksētu kameras skatu leņķi, tad ir viegli sev aiz muguras novietot nelielu fonu, kas paslēpj skatam pārējo telpu. Saliekamie foni ir vienkārši lietojami un tad, kad nav nepieciešams filmēt video, tos ir viegli salocīt un nolikt malā.

Saliekamie foni

Video straumēšanai ir pieejami arī neliela izmēra zaļie (chroma key) foni. Ja izmanto tādu straumēšanas servisu, kas piedāvā aizstāt zaļo krāsu ar kādu attēlu (piemēram, ofisa bildi) vai ko citu, tad šie nelielie foni būs laba izvēle.

Saliekami zaļie foni

Izgaismo seju ar nelielām gaismām

Lai straumētais video izskatītos labi un tajā varētu saskatīt seju, nevis tikai tumšu siluetu, iesakām izmantot papildu gaismas avotu. Tā kā filmēšana parasti notiek nelielā telpā no samērtā tuva attāluma, nav nepieciešams izgādāties milzīgus prožektorus. Pie mums ir iespējams iegādāties dažādu formu, īpašību un cenas gaismas ķermeņus.

Mazās LED gaismas

Īpaši populāri ir gredzenveida gaismas ķermeņi (ringlight). Tos var izmantot gan tieši no priekšas, novietojot kameru to centrā, tādā veidā iegūstot vienmērīgi izgaismotu seju bez nepievilcīgām ēnām. Ja vēlies dažādot apgaismojumu, šādas formas gaismu var novietot arī no sāna, tomēr vislielākā priekšrocība tām ir tieši sejas izgaismošanā no priekšas.

Gredzenveida gaismas

Ir pieejamas arī Cita veida gaismas. Apskati ekonomiskās fluorescējošās vai lasi vairāk par LED apgaismojumu.

Mikrofons labākai skaņai

Video straumēšanā nozīmīga loma ir arī skaņai. Lai kolēģi, apmācāmie vai citi saziņas partneri tevi ne tikai varētu dzirdēt, bet skaņa būtu ausij patīkama, iespējams, ka nepieciešams ārējais mikrofons.

Piedāvājumā ir piespraužamie mikrofoni – gan ar vadu, gan bezvadu. Piemēroti gan savienošanai ar viedtālruņiem, gan pievienošanai pie portatīvā datora (3,5mm spraudnis).

Piespraužamie mikrofoni

Filmējot ar viedtālruni, ir ērti izmantot tieši tiem paredzētus mikrofonus ar USB-C vai Lightning savienojumiem.

Mazam statīvam būs vieta uz galda

Straumējot video no mājām vai darba vietas, ir ērtāk, ja viss nepieciešamais nav jātura rokās. Filmējot ar viedtālruni, to ir ērtāk novietot uz neliela statīva uz galda un noregulēt vēlamo kameras leņķi, lai tiešraides laikā par kadru vairs nebūtu jāuztraucās.

Uz šādiem nelieliem statīviem var novietot arī gaismas vai mikrofonu, tādā veidā radot nelielu studiju, kas neaizņems vairāk kā galda virsmu, tomēr ievērojami uzlabos gan izskatu, gan filmēšanas ērtumu.

Viedtālruņu statīvi

Telefonu turētāji ērtākam darbam

Filmējot ar viedtālruni, to piestiprina pie statīva vai cita turētāja ar speciāla turētāja palīdzību. Šādus vari iegādāties pie mums un ērti filmēt ar jebkāda izmēra viedtālruni.

Telefonu turētāji

Straumēšana no vairākiem kanāliem

Tad, ja vēlies veidot sarežģītāku tiešraidi, apvienojot vairāku kameru skatu leņķus, ir pieejamas iekārtas profesionālas straumēšanas veidošanai. Mūsu piedāvāto aprīkojumu skaties šeit.

Fotokameras straumēšanai

Dažāda veida tiešraidēm kļūstot arvien populārākām, dažādi ražotāji, kas līdz šim piedāvāja kameras ar video ieraksta funkciju, nu sāk piedāvāt tās izmantot kā tīkla kameras tiešraižu veikšanai. Tas gan bieži vien ir eksperimentāls process, tomēr var sniegt krietni labāku attēla kvalitāti un vairāk funkciju filmēšanas laikā.

Katram ražotājam ir citas piedāvātās funcijas. Vairāk informācijas meklē ražotāju mājas lapās:

Vairāk par video filmēšanu mājas apstākļos: