Šobrīd ir aktuāla video filmēšana mājas vai nelielas studijas apstākļos, un klienti mums bieži vaicā – ko tieši man nepieciešams iegādāties, lai es varētu filmēt lekcijas, blogus, intervijas vai kādu citu materiālu.
Tāpēc mēs izveidojām vienkāršotu shēmu, lai attēlotu, kas ir galvenais, kas būtu nepieciešams video filmēšanai. Ilustratīvajos attēlos norādījām galvenās lietas, un aprakstā devām saites uz produktiem vai produktu grupām, lai tu varētu iegādāties vajadzīgo.
Mēs jau iepriekš ierakstījām video, kur apskatījām dažādu iespējamo aprīkojumu. Ja pamatlietas tev ir jau skaidras, noteikti to noskaties. Ja nē, lasi tālāk!
1. variants – ierakstīt video, ko pēc tam publicēt.
Šis ir viens no vienkāršākajiem variantiem, kad video tiek filmēts ar kameru vai viedtālruni, materiālu saglabājot kameras vai telefona atmiņā. Pēc filmēšanas beigām video materiāls tiek vai nu pa tiešo publicēts internetā (no viedtālruņa) vai ielādēts datorā, kur nepieciešamības gadījumā var veikt apstrādi vai montāžu, un pēc tam no datora ar interneta pieslēgumu ielādēts tīmekļa vietnē.
Šis ir vienkāršs variants, jo nav obligāti nepieciešams dārgs un specifisks aprīkojums. Šeit vispārīga shēma:
Lai šādi filmētu, OBLIGĀTI ir nepieciešams:
- kamera – viedtālrunis, kompaktkamera, video, bezspoguļa vai spoguļkamera – jebkāda, kurai ir video uzņemšanas iespēja,
- statīvs – lai kamera stabili atrastos savā vietā. Vienkāršākajā variantā vari izmantot jebkādu foto statīvu. Ja ar kameru darbosies operators un būs nepieciešams sekot runātājam vai veikt kādas kameras kustības, labāk izvēlēties video statīvu. Ja tev ir neliela kamera un plāno to novietot uz galda, tad noderēs mini statīvs.
Lai uzņemtais materiāls būtu kvalitatīvs, VĒLAMS izmantot:
- mikrofonu – rokās turamu, uz kameras piestiprinātu virzīto vai piespraužamo mikrofonu, lai skaņa būtu skaidra un bez liekiem trokšņiem,
- audio rakstītāju – ja plāno materiālu pēc tam apstrādāt vai ja kamerai nav mikrofona ieejas, izmanto ieraksta iekārtu. Nelielā uzstādījumā rakstītāju var neizmantot, ja mikrofonu vari piespraust pie kameras.
Atkarībā no situācijas, pieejamās vides un diennakts laika, IESAKĀM apsvērt šādus palīgrīkus:
- gaismas – minimālā vartiantā vienu gaismas ķermeni (piem., gredzenveida gaismu vai nelielu LED paneli), taču labāku rezultātu panāksi ar vairākiem gaismas avotiem (LED paneļiem, monoblokiem vai fluorescējošām gaismām)
- fonu – ja vide nav pievilcīga vai nepieciešams radīt noteiktu noskaņu, iesakām leitot papīra fonus vai nelielus saliekamos fonus.
Kādu kameru, statīvu, mikrofonu, rakstītāju, gaismu vai fonu izvēlēties – par to skaties šajā video.
2. variants – video tiešraide vai ieraksts uzreiz datorā
Šis ir nedaudz sarežģītāks gadījums, ko ieteicams izmantot tad, ja plāno ar kameru filmēt materiālu, ko uzreiz translēsi tiešraidē, vai vēlies ierakstīt video uzreiz datorā.
Jāteic, ka vienkāršajā variantā tiešraidi iespējams filmēt ar telefonu, kam ir wifi vai datu pieslēgums, vai web kameru, taču, ja nepieciešama augstāka kvalitāte vai labākas kameras sniegtās priekšrocības, tad šeit apskatījām arī tiešraides iespēju ar kameru.
Šeit vispārīga filmēšanas tehnikas shēma:
Lai šādi filmētu, OBLIGĀTI ir nepieciešams:
- kamera – video, spoguļa vai bezspoguļa kamera, kurai ir HDMI savienojums,
- statīvs – vēlams izmantot stabilu foto vai video statīvu,
- HDMI kabelis kameras savienošanai ar ierakstīšanas karti (profesionālais video kabelis vai jebkurš no datorveikala),
- datoram pieslēgta ierakstīšanas karte (karte PC datoram vai pulti 4 kamerām un pieslēgšanu arī pie MAC),
- dators ar nepieciešamo programmatūru un interneta pieslēgumu.
Lai uzņemtais materiāls būtu kvalitatīvs, VĒLAMS izmantot:
mikrofonu – rokās turamu, uz kameras piestiprinātu virzīto vai piespraužamo mikrofonu, lai skaņa būtu skaidra un bez liekiem trokšņiem,
Atkarībā no situācijas, pieejamās vides un diennakts laika, IESAKĀM apsvērt šādus palīgrīkus:
- gaismas – minimālā vartiantā vienu gaismas ķermeni (piem., gredzenveida gaismu vai nelielu LED paneli), taču labāku rezultātu panāksi ar vairākiem gaismas avotiem (LED paneļiem, monoblokiem vai fluorescējošām gaismām)
- fonu – ja vide nav pievilcīga vai nepieciešams radīt noteiktu noskaņu, iesakām leitot papīra fonus vai nelielus saliekamos fonus.
Plašāk par to, kādu tieši aprīkojumu izvēlēties, skaties šajā video.
3. variants – ja filmēt nepieciešams tikai atsevišķas reizes – NOMA!
Tad, ja nofilmēt materiālu nepieciešams tikai vienu vai dažas reizes vai nav iespējams un nepieciešams iegādāties vajadzīgo aprīkojumu, aicinām izmantot mūsu nomas video tehniku. Šeit apkopojām pieņemamu variantu, ko vari apskatīties arī kā piemēru.
Kamera (izvēle):
- foto kamera ar video rakstīšanu ar labāku kvalitāti (komplektā būs 2 akumulatori, lādētājs, atmiņas karte un universāls objektīvs),
- vai Logitech Full HD USB web kamera, ko var pa tiešo pieslēgt pie datora tiešraidei.
Statīvs:
- video statīvs,
- vai vienkāršāks foto statīvs, ja nav nepieciešams sekot ar video kameru.
Mikrofons:
- Piespraužamie mikrofoni diviem runātājiem,
- apskaties pārējo nomas mikrofonu piedāvājumu.
Gaismas:
- Led apgaismojums,
- vai jaudīgākam apgaismojumam būtu ņemt dienas gaismas komplektu,
- vai kompaktākam risinājumam paņemt mazāka izmēra LED gaismas komplektu.
Nomas tehniku piedāvājam uz diennakti vai vairākām, līdz ar to būs gana laika, lai nofilmētu vajadzīgo. Gadījumā, ja kāda no precēm būs jau rezervēta, piedāvāsim alternatīvu. Jebkādu citu vēlmju gadījumā vari sazināties ar mūsu konsultantiem.