Ko man vajag, lai filmētu video?

In Новости On otrdiena, septembris 6, 2022 Skatījumi: 3681

Ko man vajag, lai filmētu video?

Šobrīd ir aktuāla video filmēšana mājas vai nelielas studijas apstākļos, un klienti mums bieži vaicā – ko tieši man nepieciešams iegādāties, lai es varētu filmēt lekcijas, blogus, intervijas vai kādu citu materiālu.

Tāpēc mēs izveidojām vienkāršotu shēmu, lai attēlotu, kas ir galvenais, kas būtu nepieciešams video filmēšanai. Ilustratīvajos attēlos norādījām galvenās lietas, un aprakstā devām saites uz produktiem vai produktu grupām, lai tu varētu iegādāties vajadzīgo.

Mēs jau iepriekš ierakstījām video, kur apskatījām dažādu iespējamo aprīkojumu. Ja pamatlietas tev ir jau skaidras, noteikti to noskaties. Ja nē, lasi tālāk!

1. variants – ierakstīt video, ko pēc tam publicēt.

Šis ir viens no vienkāršākajiem variantiem, kad video tiek filmēts ar kameru vai viedtālruni, materiālu saglabājot kameras vai telefona atmiņā. Pēc filmēšanas beigām video materiāls tiek vai nu pa tiešo publicēts internetā (no viedtālruņa) vai ielādēts datorā, kur nepieciešamības gadījumā var veikt apstrādi vai montāžu, un pēc tam no datora ar interneta pieslēgumu ielādēts tīmekļa vietnē.

Šis ir vienkāršs variants, jo nav obligāti nepieciešams dārgs un specifisks aprīkojums. Šeit vispārīga shēma:

Lai šādi filmētu, OBLIGĀTI ir nepieciešams:

  • kamera – viedtālrunis, kompaktkamera, video, bezspoguļa vai spoguļkamera – jebkāda, kurai ir video uzņemšanas iespēja,
  • statīvs – lai kamera stabili atrastos savā vietā. Vienkāršākajā variantā vari izmantot jebkādu foto statīvu. Ja ar kameru darbosies operators un būs nepieciešams sekot runātājam vai veikt kādas kameras kustības, labāk izvēlēties video statīvu. Ja tev ir neliela kamera un plāno to novietot uz galda, tad noderēs mini statīvs.

Lai uzņemtais materiāls būtu kvalitatīvs, VĒLAMS izmantot:

  • mikrofonu – rokās turamu, uz kameras piestiprinātu virzīto vai piespraužamo mikrofonu, lai skaņa būtu skaidra un bez liekiem trokšņiem,
  • audio rakstītāju – ja plāno materiālu pēc tam apstrādāt vai ja kamerai nav mikrofona ieejas, izmanto ieraksta iekārtu. Nelielā uzstādījumā rakstītāju var neizmantot, ja mikrofonu vari piespraust pie kameras.

Atkarībā no situācijas, pieejamās vides un diennakts laika, IESAKĀM apsvērt šādus palīgrīkus:

Kādu kameru, statīvu, mikrofonu, rakstītāju, gaismu vai fonu izvēlēties – par to skaties šajā video.

2. variants – video tiešraide vai ieraksts uzreiz datorā

Šis ir nedaudz sarežģītāks gadījums, ko ieteicams izmantot tad, ja plāno ar kameru filmēt materiālu, ko uzreiz translēsi tiešraidē, vai vēlies ierakstīt video uzreiz datorā.

Jāteic, ka vienkāršajā variantā tiešraidi iespējams filmēt ar telefonu, kam ir wifi vai datu pieslēgums, vai web kameru, taču, ja nepieciešama augstāka kvalitāte vai labākas kameras sniegtās priekšrocības, tad šeit apskatījām arī tiešraides iespēju ar kameru.

Šeit vispārīga filmēšanas tehnikas shēma:

Lai šādi filmētu, OBLIGĀTI ir nepieciešams:

Lai uzņemtais materiāls būtu kvalitatīvs, VĒLAMS izmantot:

Atkarībā no situācijas, pieejamās vides un diennakts laika, IESAKĀM apsvērt šādus palīgrīkus:

Plašāk par to, kādu tieši aprīkojumu izvēlēties, skaties šajā video.

3. variants – ja filmēt nepieciešams tikai atsevišķas reizes – NOMA!

Tad, ja nofilmēt materiālu nepieciešams tikai vienu vai dažas reizes vai nav iespējams un nepieciešams iegādāties vajadzīgo aprīkojumu, aicinām izmantot mūsu nomas video tehniku. Šeit apkopojām pieņemamu variantu, ko vari apskatīties arī kā piemēru.

Kamera (izvēle):

Statīvs:

  • video statīvs,
  • vai vienkāršāks foto statīvs, ja nav nepieciešams sekot ar video kameru.

Mikrofons:

Gaismas:

  • Led apgaismojums,
  • vai jaudīgākam apgaismojumam būtu ņemt dienas gaismas komplektu,
  • vai kompaktākam risinājumam paņemt mazāka izmēra LED gaismas komplektu.

Nomas tehniku piedāvājam uz diennakti vai vairākām, līdz ar to būs gana laika, lai nofilmētu vajadzīgo. Gadījumā, ja kāda no precēm būs jau rezervēta, piedāvāsim alternatīvu. Jebkādu citu vēlmju gadījumā vari sazināties ar mūsu konsultantiem.