- Напишите свой отзыв
- Компактный телезум-объектив
- Оптический стабилизатор изображения
- Быстрая и тихая фокусировка
- Идеален для природы и спорта
- Для камер с байонетом Canon EF
Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary lens for Canon
Extended Warranty from SIGMA As an official SIGMA dealer, we offer you an extended warranty on all new SIGMA lenses and cameras purchased from us. To activate the warranty, simply register your product within 60 days of purchase and attach a receipt with the serial number clearly visible. Extended Warranty Registration
Goods are not available at the moment
We do not accept orders for the delivery of this product. We do not have information as to when this product will be available. Our suppliers currently do not provide information about possible delivery times of the product and the possible price when it is on sale again.
MasterFoto.lv website provides information about this product for information only, so that customers can see the product and compare it to the products available for sale now.
Artificial Intelligence assistant
или спросите
| Байонет | Canon EF |
| Lens Format Coverage | Full Frame |
| Lens Design | Зумм объективы |
| Фокусное расстояние, мм | 150-600 |
| Focus Type | Autofocus |
| Image Stabilization | Да |
| Тип обьектива | теле zoom |
| Maximum Aperture | f/5.6 to 6.3 |
- 1. Izvērtē savas iespējas.
- 2a. Aizpildi šeit
- 2b. leasing tab 2b-1
leasing tab 2b-2 Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
leasing tab 2b-3 - 3. Ja saņemta pozitīva atbilde
- 4. Ja prece ir pieejama veikalā
- 4a. Vari arī lūgt mums izrakstīt
- 5. Kad līzinga dokumenti ir noformēti
- Līzingā iegādātām precēm
Tāda pati līzinga noformēšanas
Neskaidrību gadījumā sazinieties
NB! Izmantojot līzinga pakalpojumusStart leasing
| Performance | |
|---|---|
| Focal Length | 150 - 600mm Comparable 35mm Equivalent on APS-C Format Focal Length: 240 - 960 mm |
| Aperture | Maximum: f/5 - 6.3 Minimum: f/22 |
| Camera Mount Type | Canon EF |
| Format Compatibility | 35mm Film / Full-Frame Digital Sensor |
| Angle of View | 16.4° - 4.1° |
| Minimum Focus Distance | 110.2" (2.80 m) |
| Maximum Reproduction Ratio | 1:5 |
| Elements/Groups | 20/14 |
Google