Irix 11mm f/4.0 Blackstone Canon IL 11BS EF
Artificial Intelligence assistant
или спросите
| Байонет | Canon EF |
| Lens Format Coverage | Full Frame |
| Lens Design | Фикс объективы |
| Фокусное расстояние, мм | 11 |
| Focus Type | Manual Focus |
| Image Stabilization | Нет |
| Тип обьектива | широкоугольный |
| Maximum Aperture | f/4 |
- 1. Izvērtē savas iespējas.
- 2a. Aizpildi šeit
- 2b. leasing tab 2b-1
leasing tab 2b-2 Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
leasing tab 2b-3 - 3. Ja saņemta pozitīva atbilde
- 4. Ja prece ir pieejama veikalā
- 4a. Vari arī lūgt mums izrakstīt
- 5. Kad līzinga dokumenti ir noformēti
- Līzingā iegādātām precēm
Tāda pati līzinga noformēšanas
Neskaidrību gadījumā sazinieties
NB! Izmantojot līzinga pakalpojumusStart leasing
Distinguished by its refined physical construction, the 11mm f/4 Blackstone Lens from Irix is an ultra-wide prime designed for Canon EF-mount DSLRs. As a rectilinear lens, the advanced optical layout makes use of aspherical, extra-low dispersion, and high-refractive index elements to control distortion and aberrations for accurate, and sharp rendering with a high degree of clarity and color accuracy. Additionally, a Neutrino coating has also been applied to the lens to control flare and ghosting for improved contrast when working in strong lighting conditions.
Beyond its optical assets, this 11mm f/4 lens also sports a manual focus design for fine-tuned control, and incorporates a unique positive focus lock to secure the focusing position at any point for consistent, repeatable shooting. As the Blackstone version of this focal length, this lens is also distinguished by an aluminum and magnesium alloy exterior, engraved lens markings with fluorescent UV paint for high visibility, and extensive weather-sealing about the lens to permit working in harsh environments.
| Performance | |
|---|---|
| Focal Length | 11mm |
| Aperture | Maximum: f/4 Minimum: f/22 |
| Camera Mount Type | Canon EF |
| Format Compatibility | 35mm Film / Full-Frame Digital Sensor |
| Angle of View | 126° |
| Minimum Focus Distance | 10.83" (27.5 cm) |
| Elements/Groups | 16 / 10 |
| Diaphragm Blades | 9, Rounded |
Google