Bebob V90RM-CINE V-Mount Li-Ion High Load Battery 14.8V / 89Wh
- Тип батареек v-tipa baterijas
- Подходит для батареек canon lp-e6
- Подходит для батареек panasonic dmw-dcc12
- Длина, м 0.64
- Подходит для nanlite forza 60
- Подходит для newell pravaha
- Соединения d-tap male and dc male
- Соединения d-tap
- Вид продукта ac Адаптер
- Вид продукта Батарея для камеры
- Вид продукта Зарядные аксессуары и кабели
- Вид продукта Провода, кабели
- Вид продукта camera battery (dummy)
- Вид продукта Батареи
- Тип батареек v-tipa baterijas
- Подходит для батареек canon lp-e6
- Подходит для батареек panasonic dmw-dcc12
- Длина, м 0.64
- Подходит для nanlite forza 60
- Подходит для newell pravaha
- Соединения d-tap male and dc male
- Соединения d-tap
- Вид продукта ac Адаптер
- Вид продукта Батарея для камеры
- Вид продукта Зарядные аксессуары и кабели
- Вид продукта Провода, кабели
- Вид продукта camera battery (dummy)
- Вид продукта Батареи
Artificial Intelligence assistant
или спросите
| Вид продукта | Camera battery (dummy) |
| Вид продукта | Батарея для камеры |
| Вид продукта | Провода, кабели |
| Вид продукта | Батареи |
| Вид продукта | AC Адаптер |
| Вид продукта | Зарядные аксессуары и кабели |
| Тип батареек | V-tipa baterijas |
| Подходит для батареек | Panasonic DMW-DCC12 |
| Подходит для батареек | Canon LP-E6 |
| Подходит для | Newell Pravaha |
| Подходит для | NANLITE Forza 60 |
| Соединения | D-tap |
| Соединения | D-tap male and DC male |
| Длина, м | 0.64 |
- 1. Izvērtē savas iespējas.
- 2a. Aizpildi šeit
- 2b. leasing tab 2b-1
leasing tab 2b-2 Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
leasing tab 2b-3 - 3. Ja saņemta pozitīva atbilde
- 4. Ja prece ir pieejama veikalā
- 4a. Vari arī lūgt mums izrakstīt
- 5. Kad līzinga dokumenti ir noformēti
- Līzingā iegādātām precēm
Tāda pati līzinga noformēšanas
Neskaidrību gadījumā sazinieties
NB! Izmantojot līzinga pakalpojumusStart leasing
Bebob V90RM-CINE V-Mount High Draw Battery 14.8V/6,0Ah
- Additional High Draw CINE V-Mount Connector
- Cells made in Japan
- Compatible with BEBOB, IDX and SONY V-Mount chargers
- Compatible with IDX and SONY V-Mount Plates
- Compatible with BEBOB High Draw CINE V-Mount Plate
- 5-led power status display
- Twist D-TAP (max. 2,5A)
- USB Port (5V; max 1A)
- HIgh Draw: Max. load 20A, over BEBOb High Draw CINE V.Mount interface
- Virtually unbreakable
- Re-cellable
- Dimensions: (WxHxD): 94x144x58mm
- Weight: 825g
- 2 years warranty on mechanical parts and electronic control
- 2 years cell-warranty, 80% capacity
Bebob V90RM-CINE V-Mount Li-Ion High Load Battery 14.8V 89Wh
- Maximum discharge current: 20,0A (via bebob HighDraw CINE V-Mount)
- Recellable
- Dimensions (W x H x D): 94 x 144 x 58mm
- Weight: 0,82Kg
Particularities
Virtually unbreakable
The bebob batteries are designed to survive a fall of 1.5m. Nevertheless, if one should crack, the modular concept allows any mechanical part to be replaced.
High current capability
Thanks to the unique V-Mount CINE connection and the CINE-VMM HL camera plate, the battery can continuously deliver 20A without risking any damage – neither to the connector pins, nor to the cells (Trimix HL cells).
Refit
bebob batteries aren't disposables but durable equipment. When the capacity has become insufficient after years of use, batteries can be easily re-celled in our factory – for about half the price of a new one.
Status-Alarm
In addition to the fuel gauge, bebob CINE batteries are fitted with a Status Alarm. When the battery becomes older and its total capacity goes beyond 80%, the LED alarm lights yellow, under 60% red. This way, you always know about the capacity of your batteries and can decide upon their refitting.
Twist D-Tap
Only bebob batteries provide the unique bebob Twist-D-Tap. This rainproof socket allows you to plug a D-Tap connector into the battery with free choice of cable trailing from the left or right.
USB Port
bebob batteries offer you an USB Port (5V 1A) to connect any USB powered device. So you can charge your smartphone or tablet directly on location!
Fully certified
All bebob products are certified following the legal reglementations – like CE, UN, GVV, UL, FCC/EMV.
Specifications
| Model | V90RM-CINE |
| Mount | V-Mount |
| Capacity | 6,0Ah; 89Wh |
| Voltage | 14,4V |
| Cells | Li-Ion trimix made in Japan |
| Max. Discharge Current | 20,0A (over CINE V-Mount) |
| Twist D-Tap | 1 (max. 2,5A) |
| USB-Port | 1 (5,0V; max.1,0A) |
| Fuel Gauge | 5-step LED |
| Weight | 0,82Kg |
| Dimensions (W x H x D) | 94 x 144 x 58mm |
| Warranty | 2 Years 80% Capacity |
| Chargers | bebob, Idx, Sony |
| Charging Time (bebob VS2/ VS4) | 3 Hours |
| UN 3480/81 Certificate | BU-2015-03104-1-UN |
Google