PolarPro 95mm Coarse Thread Lens - 95mm Filter Adapter 95X1-95-SUR
Код продукта: 54199
42,45 С НДС
Этого товара нет в наличии
SKU: 54199
Модель: 95X1-95-SUR
Ean: 0817465027738
Состояние Новый продукт
Производитель: PolarPro
AI assistant Помощник на основе искусственного интеллекта
или спросите
Какие функции? Есть в наличии? Акции и скидки? Какие отзывы?
Вид продуктаАдаптеры для фильтров
СовместимостьM75
Размер фильтра95mm
Адаптеры для фильтровStep-up
Diametrs IN, mm95
Diametrs OUT, mm95
Задать вопрос
Быстрый заказ
This product is no longer in stock
Напишите свой отзыв
Напишите свой отзыв
Описание продукта
A Step-Up Ring expands the compatibility range for your filters to fit smaller-diameter camera lenses. For example, our 67 mm-77 mm Step-Up Ring would allow your 77mm filter to fit your favorite 67mm lens. Featuring a deep knurled, CNC machined brass frame for easy mounting and durability, plus an electroplated matte black finish to block unwanted reflections, our Step-Up Ring is designed for production-grade use, out in the elements or in the studio.
  •     CNC machined brass frame.
  •     Matte-black electroplated surface helps eliminate reflections.
  •     Aggressively knurled edges provide plenty of grip.
  •     Note, the 95mm x 1 x 95mm is designed for lenses with coarse threads, allowing for use of our filters on lenses such as the Canon RF 28-70mm f/2 L USM, Sony FE 200-600mm f/5.6-6.3 G OSS, and other coarse-thread lenses.