DZO Optics DZOFilm Arles 75mm T1.4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric) DZO-SAP75MPL
Код продукта: 43964
1905,45 С НДС
Доставка 5 - 7 дней
SKU: 43964
Модель: DZO-SAP75MPL
Ean: 6970604943062
Состояние Новый продукт
Производитель: DZO Optics
БайонетArri PL
Lens Format CoverageFull Frame
Lens DesignФикс объективы
Фокусное расстояние, мм75
Focus TypeManual Focus
Image StabilizationНет
Тип обьективаCINEMA
Maximum ApertureT1.4
Быстрый заказ
Available from warehouse
Напишите свой отзыв
Напишите свой отзыв
Описание продукта
DZOFilm Arles 75mm T1.4 FF/VV Prime Cine Lens (PL) (Metric)
Key Features
  • Covers VV/FF sensors
  • Wide T1.4 aperture
  • 16 lens hood
  • 95 mm outer diameter and M86 filter thread
  • 270 focus ring range
  • Interchangeable bayonet (PL as standard, EF optional)
  • Lightweight design (1.4-1.9 kg)
Ultra-Wide Aperture
Seamless Compatibility
Designed to work seamlessly with cine accessories, the Arles lenses feature a uniform front diameter of 95mm and 86mm filter size. With a standard 0.8 MOD gear pitch design, lens and accessory swaps require no readjustment, enhancing on-set efficiency.