DZO Optics DZOFilm Arles FF/VV Prime Cine 5-Lens Set (PL) (Metric) DZO-SAP5A25MPL
Код продукта: 44028
8195,95 С НДС
Доставка 5 - 7 дней
Доступное количество: 3 продуктов
SKU: 44028
Модель: DZO-SAP5A25MPL
Ean: 6970604943130
Состояние Новый продукт
Производитель: DZO Optics
БайонетArri PL
Lens Format CoverageFull Frame
Lens DesignФикс объективы
Фокусное расстояние, мм100
Фокусное расстояние, мм50
Фокусное расстояние, мм75
Фокусное расстояние, мм35
Фокусное расстояние, мм25
Тип обьективаCINEMA
Maximum ApertureT1.4
Быстрый заказ
Available from warehouse
Напишите свой отзыв
Напишите свой отзыв
Описание продукта
DZOFilm Arles FF/VV Prime Cine 5-Lens Set (PL) (Metric)
Experience the DZOFilm Arles line of professional film lenses with fixed focal length, wide T1.4 aperture, and exceptional image quality. This set includes five lenses with focal lengths of 25mm, 35mm, 50mm, 75mm, and 100mm, available for sale from 7/2024.
Key Features
  • Covers VV/FF sensors
  • Wide T1.4 aperture
  • 16 lens hood
  • 95mm outer diameter and M86 filter thread
  • 270-degree focus ring range
  • Interchangeable bayonet (PL standard, EF optional)
  • Lightweight design (1.4-1.9 kg)
Ultra-Wide Aperture
Seamless Compatibility
Designed to work seamlessly with cine accessories, the Arles lenses feature a uniform front diameter of 95mm and 86mm filter size. With a standard 0.8 MOD gear pitch design, lens and accessory swaps require no readjustment, enhancing on-set efficiency.