Sony E PZ 18-105mm F4 G OSS (Black) | (SELP18105G/B)
Код продукта: 7407
650,39 С НДС
Доставка 2 - 4 дней
Доступное количество: 1 продукт
SKU: 7407
Модель: SELP18105G
Ean: 4905524956672
БайонетSony E
Lens Format CoverageAPS-C
Image StabilizationДа
Тип обьективателе zoom
Maximum Aperturef/4
Напишите свой отзыв
Напишите свой отзыв
Описание продукта
The Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS Lens is a wide-ranging zoom lens that provides a 35mm-equivalent focal length range of 27-158mm, covering wide-angle to telephoto perspectives. A constant f/4 maximum aperture offers consistent performance throughout the zoom range and is especially beneficial when working with greater zoom magnifications in low-light conditions. Also benefitting working in dim light or at the long end of the zoom range is Optical SteadyShot image stabilization, which works to minimize the appearance of camera shake by up to four shutter speed steps.
Performance
Focal Length 18 - 105mm
Comparable 35mm Focal Length: 27 - 157.5 mm