DZO Optics DZOFilm Vespid 21mm T2.1 FF PL mount VESP21T2.1PL
Код продукта: 52904
SKU: 52904
Модель: VESP21T2.1PL
Ean: 6970604940580
Состояние Новый продукт
Производитель: DZO Optics
879.45
Калькулятор лизинга
Найдите похожие товары
Найдите похожие товары
Помощник на основе искусственного интеллекта
или спросите
Какие функции? Есть в наличии? Акции и скидки? Какие отзывы?
| Байонет | Arri PL |
| Lens Format Coverage | Full Frame |
| Lens Design | Фикс объективы |
| Фокусное расстояние, мм | 21 |
| Focus Type | Manual Focus |
| Тип обьектива | CINEMA |
| Maximum Aperture | T2.1 |
Как приобрести товары в лизинг?
- 1. Оцените свои возможности.
Мы предлагаем лизинг от Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
*** В случае возникновения каких-либо сомнений, свяжитесь с нашими консультантами!
Описание продукта
Relatively small and lightweight, the DZOFilm VESPID 21mm T2.1 Lens is part of the VESPID series of lenses from DZOFilm and is well suited for independent and high-end full-frame cinematography. The lens has an 80mm front diameter, allowing it to work with virtually any cine-style matte box. The small size makes this lens an attractive option when working with drones and gimbals, as well as when shooting handheld or run-and-gun. The interchangeable PL mount and included EF mount allow you to use the fully manual lens on a variety of modern and vintage cine cameras, while the full-frame coverage supports sensors that have an image circle up to 46.5mm for use on cameras with sensors up to full-frame without vignetting.
- 21mm Lens Covers Full-Frame Sensors
- 16-Blade Iris, 80mm Front Diameter