Feelworld FW1018SPV 1( With SDI) FW1018SPV1
Код продукта: 21656
435,95 С НДС
Доставка 5 - 6 дней
Доступное количество: 6 продуктов
SKU: 21656
Модель: FW1018SPV1
Ean: 6971863810584
Состояние Новый продукт
Производитель: Feelworld
no
Найдите похожие товары
    Найдите похожие товары
      Быстрый заказ
      Available from warehouse
      Напишите свой отзыв
      Напишите свой отзыв
      Описание продукта
      The large size 10.1 inch enables you to focus clearly on your shots and eliminate the guesswork from framing. It blows up your tiny built-in camera screen to a much larger display that enables easier viewing and won't strain your eyes. With brightness levels of 320cd/m², a 800:1 contrast ratio and 170° vertical and horizontal viewing angles this monitor is a useful tool when shooting video or stills, providing you with a larger image than your camera's built-in viewfinder or LCD screen. FW1018SPV1 provides maximum versatility with multiple inputs: HDMI, 3G-SDI, Ypbpr, Video, Audio(L/R) and HDMI, 3G-SDI, Ypbpr, Video loop-through output, you can connect it directly to any DSLR or HD video.
      1920x1200 IPS FHD Panel
      Multiple Inputs and Outputs
      SDI / HDMI / YPbPr / Video / Audio
      • Input: 3G-SDI X 1, HDMI X 1, Y X 1, Pb X 1, Pr X 1, Video X 1, Audio (L/R) X 2
      • Output: 3G-SDI X 1, HDMI X 1, Y X 1, Pb X 1, Pr X 1, Video X 1
      • Audio: Stereo Headphone, Internal Speaker
      Professional Peaking Focus Assist
      3-color Tally Light
      DB-9 input signal
      Flexible Battery System
      The monitor is powered from 4-pin XLR connector, or 12V DC input with the included power adapter, and FW1018SPV1 has flexible battery system that supports F970, LP-E6, D28S, Anton, Sony V mount plates of your choice.
      Key Features
      • Focus Assist
      • Brightness Histogram
      • Exposure (Zebra)
      • False Colors
      • Check Field (Mono/Red/Green/Blue)
      • Centre Marker
      • Screen Marker (80%, 85%, 90%, 93%, 96%, 2.35:1)
      • Camera 5D II Mode
      • Image Freeze
      • Image Flip (H, V, H/V)
      • Pixel-to-Pixel Mode
      • Zoom All
      • U/D & L/R Zoom
      • 4:3 & 16:9 image adjustable
      • Tally Indicator
      In the box
      • Feelworld monitor
      • Sun Shade
      • F970 Battery Plate
      • Hot Shoe Mount
      • Mini HDMI Cable
      • Tally Kit
      • 10 inch U bracket