Sony 30mm f/3.5 Macro Lens for Alpha NEX Cameras SEL30M35
Код продукта: 16564
SKU: 16564
Модель: SEL30M35.AE
Ean: 4905524796636
Состояние Новый продукт
Производитель: Sony
275.44
Калькулятор лизинга
Найдите похожие товары
Найдите похожие товары
Помощник на основе искусственного интеллекта
или спросите
Какие функции? Есть в наличии? Акции и скидки? Какие отзывы?
| Вид продукта | Объектив |
| Байонет | Sony E |
| Lens Format Coverage | APS-C |
| Lens Design | Фикс объективы |
| Фокусное расстояние, мм | 30 |
| Focus Type | Manual Focus |
| Focus Type | Autofocus |
| Image Stabilization | Нет |
| Тип обьектива | Macro |
| Размер фильтра | 49mm |
| Размер фильтра | Нет |
| Maximum Aperture | f/3.5 |
Как приобрести товары в лизинг?
- 1. Оцените свои возможности.
Мы предлагаем лизинг от Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
*** В случае возникновения каких-либо сомнений, свяжитесь с нашими консультантами!
Описание продукта
Sony's 30mm f/3.5 Macro Lens for Alpha NEX Cameras features a 1:1 magnification ratio at all apertures and ED glass as well as multi-coating for excellent image quality. Chromatic aberration and color bleeding are minimized to produce clear, crisp photos and video. Direct Manual Focusing lets you switch instantly from autofocus to manual focus without any other adjustments, and an internal stepping motor and rear-focusing design provide the quiet, smooth operation that's required for high-quality video capture. This is a versatile lens that gives you plenty of options for quality image-making.
- 1:1 Magnification Ratio
- Aspherical/ED Glass Elements
- Made for Movies
- Smooth Manual Focusing
| Performance | |
|---|---|
| Focal Length | 30mm |
| Aperture | Maximum: f/3.5 Minimum: f/22 |
| Camera Mount Type | Sony (E Mount for NEX) |
| Format Compatibility | DSLR (APS-C Sensor) |
| Minimum Focus Distance | 3.74" (9.5 cm) |