DZO Optics DZOFilm Vespid 16mm T2.8 FF PL mount VESP16T2.1PL
Product ID: 5193
1099,45 tax incl.
Delivery in 5 - 7 business days
Available from supplier: 2 Items
SKU: 5193
Model: VESP16T2.8PL
Ean: 6970604944083
Condition: New product
Manufacturer: DZO Optics
Leasing calculator
Leasing calculator
Payment period
3
Monthly,
no
AI assistant AI ASSISTANT CHAT
Or ask about:
What are the features? Is this in stock? Actual discounts & offers? Product reviews?
Lens mountArri PL
Lens Format CoverageFull Frame
Lens DesignPrime Lenses
Lens focus length, mm16
Focus TypeManual Focus
Image StabilizationNo
Lens typeCINEMA
Maximum ApertureT2.8
How to buy goods on lease?
  • 1. Evaluate your options.
    We offer leasing from Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
    Manager will check the availability of the items in the cart and send the loan application link.
    **The sequence of leasing steps is the same for leases offered by InCredit Group.
    ***In case of doubt, contact our consultants!
    When using leasing services, carefully evaluate your options to repay the loan!
  • Lease
send a message
Quick order
Available from warehouse
You can enter the delivery address and/or company details and any other necessary information here.
Write a review
Write a review
Product details
Camera lens DZOFilm Vespid 16mm T2.1 FF PL mount
  • DZOFilm VESPID 16mm T2.8 Cine Lens (PL Mount)
  • Front Lens Cap
  • Rear Lens Cap
  • Focal Length 16mm
  • Format Full Frame
  • Maximum Aperture T2.8
  • Focus Rotation 270°
  • Iris Rotation 50°
  • Electronic Communication No
  • Image Stabilization No
  • Lens Support None
  • Length 3.4" / 87 mm