Urth 39mm UV, Circular Polarizing (CPL), ND2 400 Lens Filter Kit UFKM3PST39
Product ID: 33980
72,45 tax incl.
Delivery in 5 - 10 business days
Available from supplier: 8 Items
SKU: 33980
Model: UFKM3PST39
Ean: 9354842006760
Condition: New product
Manufacturer: URTH
Discover related products
Discover related products
AI assistant AI ASSISTANT CHAT
Or ask about:
What are the features? Is this in stock? Actual discounts & offers? Product reviews?
Filter typeUV+CPL+ND
Filter size39mm
send a message
Quick order
Available from warehouse
You can enter the delivery address and/or company details and any other necessary information here.
Write a review
Write a review
Product details
Urth 39mm UV, Circular Polarizing (CPL), ND2 400 Lens Filter Kit
For wide angle lenses (less than 35mm of focal length) and telephoto lenses (70mm+ of focal length), we recommend our Variable ND2 32, ND8 128, ND64 1000 or fixed ND filters.