3 Legged Thing QR Ultra 200mm x 38mm Arca Compatible Long Plate Copper QRULTRA200 C
Код продукта: 20838
45,96 С НДС
Доставка 5 - 10 дней
Доступное количество: 7 продуктов
SKU: 20838
Модель: QRULTRA200 C
Ean: 5060244886957
Состояние Новый продукт
Производитель: 3 Legged Thing
Найдите похожие товары
    Найдите похожие товары
      Быстрый заказ
      Available from warehouse
      Напишите свой отзыв
      Напишите свой отзыв
      Описание продукта
      The Long Versatile Plate
      The 3 Legged Thing QR Ultra 200mm x 38mm Arca Compatible Long Plate Copper offers designers tremendous versatility and allows them to mount multiple camera equipment on one plate, including cameras, lenses, scopes, accessory arms, monitors, lights, and microphones. Designed for photographers, videographers, and other content creators, the Ultra plates have an integrated cable management hook to keep tethering, HDMI, and jack cables tidy.
      Highlights
      • Cable management hook for tethering, HDMI, microphone, monitor, and lighting cables
      • Cold shoe mount and 1/4-20, 3/8-16 threads
      • Arca Swiss compatible square
      • Markings on both sides for precise adjustments
      For Comfortable Use
      Attachment for Accessories
      Specifications
      • Height: 11 mm
      • Weight: 102 g
      • Width: 38 mm
      • Threads: Multiple 1/4-20 and 3/8-16
      • Camera mount: 1/4-20 male
      • 5-year warranty
      Included in the Package
      • 1 x 3 Legged Thing QR Ultra 200mm x 38mm Arca Compatible Long Plate Copper
      • 1 x 1/4-20 Stagsden camera mounting screw (2 x screws in sizes 250mm and 300mm)
      • 1 x 3LT double-ended mini tool with 2.5mm and 4mm hex keys