Sony FE 35mm f/1.8 Lens SEL35F18F Full Frame
Код продукта: 40458
675,45 С НДС
Доставка 4 - 8 дней
Доступное количество: 5 продуктов
SKU: 40458
Модель: SEL35F18F.SYX
Ean: 4548736099760
Состояние Новый продукт
Производитель: Sony
Вид продуктаОбъектив
БайонетSony FE
Lens Format CoverageFull Frame
Lens DesignФикс объективы
Фокусное расстояние, мм35
Focus TypeAutofocus
Image StabilizationНет
Тип обьективаширокоугольный
Размер фильтра55mm
Maximum Aperturef/1.8
Быстрый заказ
Available from warehouse
Напишите свой отзыв
Напишите свой отзыв
Описание продукта
F1. 8 with 9-blade circular aperture contributes to gorgeous bokeh
Compact and lightweight sets a new standard for portability
Aspherical element suppresses aberration to deliver high resolution
Fast, precise and quiet linear-motor autofocus (AF) drive system
Get close 8. 66” min. focus distance and 0. 24x max. magnificatio
Sony FE 35mm F1.8 large aperture full - frame E - mount prime lens
Large F1.8 maximum aperture
The 35mm focal length is a perfect choice for everyday snapshots, food photography, landscapes, night scenes and more as the maximum F1.8 aperture opens up a world of beautiful prime-lens bokeh. The large F1.8 maximum aperture enables beautiful defocusing effects and enables massive amount of light for low-light or dimly lit shooting scenarios.
9-blade circular aperture
Refined optical performance
Compact and lightweight
Weighing in at only 9.9 oz. (280g) and measuring a mere Φ 2.58” x 2.87“ (Φ65.6mm x 73mm), the 35mm F1.8 is an ideal compact and lightweight everyday lens. Additionally, its compact dimensions make it an appealing choice for both Full-frame as well as APS-C bodies, offering a 52.5mm equivalent focal length on APS-C cameras.