Walimex pro Flash Tube VT-100/150/200
Product ID: 24448
67,45 tax incl.
Pre-order. Delivery time from 3 weeks.
SKU: 24448
Model: 18458
Ean: 4250234584586
Condition: New product
Manufacturer: Walimex
AI assistant AI ASSISTANT CHAT
Or ask about:
What are the features? Is this in stock? Actual discounts & offers? Product reviews?
Type of ProductAccessories for studio lights
Color temperature5600 K
Color temperature5800 K
Replacement LampsImpulse
Power Watt100
Power Watt1200
send a message
Quick order
This product is no longer in stock
You can enter the delivery address and/or company details and any other necessary information here.
Write a review
Write a review
Product details
  • plug-in flash tube
  • fits walimex pro VT-100/150/200/Newcomer
  • power input: 100Ws
  • lifetime: approx. 10.000 flashes
  • easy to replace
General information
Product Color White
Specifications
Colour Temperature 5400-5800K
Power Consumption 100W
Lamp Flash tube
Lifespan 10000Auslцsungen
Packaging
Girth 450mm
Height of Packaging 90mm
Length of Packaging 90mm
Weight incl. Packaging 75g
Width of Packaging 90mm