SEETEC 21.5" Full HD Monitor FS215-S4K
Product ID: 21099
946,96 tax incl.
Pre-order. Delivery time from 3 weeks.
SKU: 21099
Model: FS215-S4K
Ean: 6971863814636
Condition: New product
Manufacturer: SEETEC
946.96
Leasing calculator
Leasing calculator
Payment period
3
Monthly,
no
Discover related products
    Discover related products
      AI assistant AI ASSISTANT CHAT
      Or ask about:
      What are the features? Is this in stock? Actual discounts & offers? Product reviews?
      How to buy goods on lease?
      • 1. Evaluate your options.
        We offer leasing from Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
        **The sequence of leasing steps is the same for leases offered by InCredit Group.
        ***In case of doubt, contact our consultants!
        When using leasing services, carefully evaluate your options to repay the loan!
      • Lease
      send a message
      Quick order
      This product is no longer in stock
      Write a review
      Write a review
      Product details
      More Auxiliary Functions
      Full HD Resolution
      Broadcast quality, see every little detail in massive Full HD quality! Experience Full HD 1080P, 16.7 million color images, more clearer and sharper details, showing powerful color display capabilities, what you see is truly what you get! Let pre-production and post production more accurate. 21.5 inch large size, allows you to see every pixel.
      178° Wider View Angle
      High Quality: no brightened dot, no streaking
      True Color. Professional Color Calibration
      Use Rec.709 color standard
      Accurate Color Reproduction
      Innovation OSD Operation
      Easy of operation
      Switch signals quickly: VIDEO, DVI, HDMI, SDI
      Professional Monitoring
      Broadcast quality SD, HD and 3G monitoring!
      When you need high quality monitoring, SEETEC monitors are the perfect solution!
      UMD and Text-Tally Display
      TSL 3.1/4.0 Protocol
      Innovative Designed TALLY Optional
      Hassle-free Power
      Monitoring anywhere you need it!
      Stability and Reliability
      Incredibly rugged design
      Features
      1. Wide view angle IPS Screen, Full HD 1920x1080, bright, colorful display
      3. Special Features: UMD and Text-Tally Display (TSL 3.1/4.0 Protocol)
        Peaking Focus Assist (Red highlight over parts of the monochrome image in focus)
        Check Field (Red, Green, Blue, Mono)
        Camera Mode
        Pixel to Pixel
        Center Marker
        Safe Marker (80%, 85%, 90%, 93%, 96%, 2.35:1)
        Image Flip (Horizontal, Vertical, Hor&Ver)
        Image Freeze
        Zoom All
        U/D & L/R Zoom
      4. Monitoring via front panel 3.5mm stereo headphone jack and built-in speaker