Feelworld Seetec ATEM215S 21.5 Multiview Monitor HDMI/SDI ATEM215S
Product ID: 53064
1185,45 tax incl.
Pre-order. Delivery time from 3 weeks.
SKU: 53064
Model: ATEM215S
Ean: 6971863813943
Condition: New product
Manufacturer: Feelworld
Leasing calculator
Leasing calculator
Payment period
3
Monthly,
no
Discover related products
Discover related products
AI assistant AI ASSISTANT CHAT
Or ask about:
What are the features? Is this in stock? Actual discounts & offers? Product reviews?
Type of ProductLCD Monitor
How to buy goods on lease?
  • 1. Evaluate your options.
    We offer leasing from Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
    Manager will check the availability of the items in the cart and send the loan application link.
    **The sequence of leasing steps is the same for leases offered by InCredit Group.
    ***In case of doubt, contact our consultants!
    When using leasing services, carefully evaluate your options to repay the loan!
  • Lease
send a message
Quick order
This product is no longer in stock
You can enter the delivery address and/or company details and any other necessary information here.
Write a review
Large 21.5" variant of the Feelworld/Seetec ATEM switcher quad-view displays! The "S" versions of these monitors offer 4x 3G-SDI inputs/outputs in addition to the HDMI input and are therefore ideal additions to e.g. ATEM SDI/SDI Pro/SDI Extreme ISO switchers.
Of course, the Quad View function is available to display all four SDI inputs.
Write a review
Product details
Large 21.5" variant of the Feelworld/Seetec ATEM switcher quad-view displays! The "S" versions of these monitors offer 4x 3G-SDI inputs/outputs in addition to the HDMI input and are therefore ideal additions to e.g. ATEM SDI/SDI Pro/SDI Extreme ISO switchers. Of course, the Quad View function is available to display all four SDI inputs.
  • Display 21.5" (54.6 cm) IPS LED, 1920x1080, 16:9, 102 ppi, 1000:1, 250 cd/m², Rec.709
  • Inputs: 4x BNC (3G-SDI), 1x HDMI, 1x USB-A 2.0, 1x RJ-45 (GPI), 1x RJ-45 (RS-485)
  • Outputs: 4x BNC (3G-SDI), 1x 1/8"/3.5mm headphone jack, 1x RJ-45 (RS-485)
  • Power: 12V= (12-24 V= / ≤37 W; 1x XLR4p, 1x hollow con.), V-Mount ac.
  • VESA mounting elements 100x100 mm, 75x75 mm