The Ulanzi LM-P40RGB is a portable 40W RGB video light with adjustable color temperature and built-in battery for convenient use.
Ulanzi LM-P40RGB Portable Video Light 40WRGB
Product ID: 59890
139,45 tax incl.
Availability date after 19-05-2026
Delivery in 7 - 14 business days
SKU: 59890
Model: L130
Ean: 6975357305686
Condition: New product
Manufacturer: Ulanzi
AI assistant AI ASSISTANT CHAT
Or ask about:
What are the features? Is this in stock? Actual discounts & offers? Product reviews?
Type of ProductOn-camera LED light
Color temperature2700 K – 6500 K
Light dimmingdimmable
LED light typeLED pie kameras
Power Watt40
Width, m158 mm
Height, m34 mm
send a message
Quick order
This product is no longer in stock
You can enter the delivery address and/or company details and any other necessary information here.
Write a review
Write a review
Product details
Info
Power in the palm of your hand
The Ulanzi LM-P40RGB Portable Video Light 40W RGB is designed for ultimate portability and redefines convenience. Its compact design makes it easy to operate with one hand, allowing you to effortlessly set up and adjust the lamp wherever your inspiration strikes.
Highlight
  • A compact and portable Video Lamp 40W
  • With built-in battery of 37 Wh
  • Easily adjust from 2700K to 6500K with 5 preset modes
40W to illuminate your genius
Feel the power of 40W as it floods your scene with unparalleled brightness, illuminating every detail with stunning clarity and precision. Illuminate your creativity like never before!
No cords, no limits
* Charging time 1h40min (with a PD charger of 65W or higher); to charge and use simultaneously, use a PD charger with an output of 65W or higher.
Your light, your way
Easy and convenient to use
Stay cool under pressure with the fast cooling fan
Snap on and attach
Characteristics
  • Model P40 RGB
  • Materials ABS+PC
  • Dimensions 158 x 86 x 34mm
  • Weight (lamp only) 408g
  • Power 40W
  • Beam angle 120
  • Battery 7.4V 5000mAh 37Wh
  • Battery life Brightness at 100 35min; brightness at 50 1h20min
  • Charging time 1h40min (with a PD charger of 65W or higher)