Kādus foto aksesuārus izvēlēties vasarai?

Master Foto

Vasara ir laiks, kad fotografēt un filmēt ārā. Pastaigas dabā, saulrietu vērošana, fotosesijas ārpus studijas dabā vai pilsētā, tuvāki un tālāki atpūtas braucieni, sacensības, kāzas, dzimšanas dienas ballītes un daudz kā cita, ko ir vērts iemūžināt.

Mēs apkopojām dažādus foto aksesuārus, kas ir īpaši noderīgi tieši vasarā, tomēr visus šos aksesuārus varēsi izmantot arī pārējā gada laikā.

Master Foto

Saliekamie atstarotāji

.

Ko tas dod? Atstarotāji ļauj izmantot vairākus gaismas avotus, nekā tie ir pieejami. Fotografējot ārā, parasti ir viens galvenais gaismas avots – saule. Atstarojot saules gaismu, varēsi izgaismot ēnas modeles sejā vai radīt papildu efektu. Zelta atstarptāji dod siltu gaismu, sudraba – asu. Baltie atstarotāji atstaro nemainītu, maigāku gaismu. Ja darbā varētu noderēt dažādi atstarotāji, ieskaties 5 krāsu vai 7 krāsu atstarotāju piedāvājumā. Pie tam salokāmos atstarotājus ir vienkārši paņemt līdzi jebkur.

Kāpēc tieši vasarā? Vasarā daudz biežāk izejam ārā ne tikai atpūsties, bet arī fotografēt modeļus. Saliekamais atstarotājs ir lēts, praktisks un ērti līdzi paņemams aksesuārs, kas dod ievērojamu efektu. Vasarā visbiežāk nākas atstarot saules gaismu, taču atsevišķos gadījumos šādu atstarotāju var izmantot ēnas radīšanai vai gaismas izkliedēšanai. Noderīgs arī studijā visu gadu, kad nepieciešams izgaismot ēnas pusi.

Atstarotāji pieejami dažādās kombinācijās:

zelta/sudraba sudraba/balta zelta/balta 5 krāsas 7 krāsas

Master Foto

Populārākie saliekamie atstarotāji

€ 22.45
Ir veikalā

€ 32.45
Ir veikalā

€ 13.46
Ir veikalā

€ 39.95
Ir veikalā
Master Foto

ND filtri

.

Ko tas dod? ND filtrs ir pelēks filtrs, kas nemaina krāsas, taču satumšina redzamo ainu. Tas ļauj izmantot ilgāku slēdža ātrumu tad, kad gaismas ir tik daudz, ka nepietiek ar ISO samazināšanu un diafragmas aizgriešanu. Pie tam reizēm liels asuma dziļums nav vēlams. ND filtri ļauj papildus mainīt ekspozīcijas trīsstūra vērtības, ko bez filtra attiecīgajos apstākļos nevarētu. Visbiežākais pielietojums ir ūdenskritumu, strautu vai jūras viļņu fotografēšana, lai iegūtu vienmērīgi izplūdušu ūdeni, taču radoši fotogrāfi ND filtrus var izmantot arī savādāk. Arī filmētājiem ND filtri var būt noderīgi, ja nepieciešams filmēt ar zemāku kadru skaitu sekundē. Ir pieejami gan maināmas ND vērtības filtra, gan ar fiksētu intensitāti. Populārākās izvēles ir ND4, ND8, ND64 un komplekti. Pieejami visiem populārākajiem objektīvu izmēriem.

Kāpēc tieši vasarā? Ja parasti vēlamies, lai gaismas būtu vairāk, vasara ir tas laiks, kad tās reizēm ir par daudz. Toties tieši vasarā ūdenskritumus ietver skaistas zaļas papardes, vai pludmales viļņi šķiet īpaši kārdinoši. Lai nebūtu jāgaida nakts, kad izmantot ilgāku ekspozīciju, ND filtri ļaus paildzināt ekspozīciju arī gaišākos apstākļos.

ND filtri ir pieejami visiem populārākajiem diametriem:

55mm 58mm 62mm 67mm 72mm 82mm 82mm citi

Populārākie ND filtri

€ 53.96 € 88.45 -39%
Ir veikalā

€ 105.53 € 130.45
Ir veikalā

€ 33.44
Ir veikalā

€ 309.74 € 340.95
Ir veikalā
Master Foto

UV filtri

.

Ko tas dod? UV filtrus bieži vien izmanto kā aizsargājošu filtru, lai nesmērētu, nesaskrāpētu un nesasistu objektīva priekšējo stikliņu, taču tie dod arī ko vairāk. Ikdienā UV filtra efekts nav pārāk būtiski novērojams, taču kalnos, lielā attālumā vai vietās, kur ir augsts UV starojums, tas ļauj iegūt dzirdākas krāsas. UV filtri ir pieejami visiem populārākajiem izmēriem.

Kāpēc tieši vasarā? Vasarā mēs visbiežāk sastopamies ar UV starojumu – ejam kalnos un fotografējam dabā. Vasara arī ir laiks, kad visvairāk fotogrāfu dodas ārā, ceļo, iepazīst apkārtni, fotografē ārpus telpām. Tas ir brīdis, kad aizsargāt objektīvu un iegūt arī nelielu uzlabojumu krāsās, ko dod UV filtrs.

UV filtri pieejami visiem populārākajiem diametriem:

55mm 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm cits

Populārākie UV filtri

€ 14.45
Ir veikalā

€ 40.62 € 53.45 -24%
Ir veikalā

€ 24.45
Ir veikalā

€ 29.45
Ir veikalā
Master Foto

Polarizācijas filtri

.

Ko tas dod? Polarizācijas filtri ir izveidoti, lai atbrīvotos no atstarotās gaismas, kas nāk no ūdens un citām spīdošām virsmām, gludām lapām, pat mākoņiem debesīs. Lai iegūtu caurspīdīgāku ūdeni, zaļākas lapas un košākas debesis, pavērs objektīvu ar polarizācijas filtru pret izvēlēto ainu. Vislielākais efekts būs novērojams 90 grādos no saules. Ar šādu filtru iegūsi dzīvāku, piesātinātāku kadru. Pieejami visiem populārākajiem izmēriem.

Kāpēc tieši vasarā? Vasarā ir zaļas lapas, kas atstaro saules gaismu un līdz ar to zaudē krāsu un rada raibumu. Tāpat vasarā mēs bieži vēršam kameru pret debesīm vai ietveram debesis kadrā. Arī pie ūdeņiem mēs visbiežāk atrodamies tieši siltajā laikā. Ja vēl neesi izmēģinājis polarizācijas filtru, šis ir īstais brīdis, kad vislabāk redzēt tā efektus.

Polarizācijas filtri ir pieejami visiem populārākajiem diametriem:

55mm 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm cits

Populārākie polarizācijas filtri

€ 76.69 € 105.45
Ir veikalā

€ 75.46
Ir veikalā

€ 92.44
Uz pasūtījumu

€ 56.45
Ir veikalā
Master Foto

Mazie statīvi

.

Ko tas dod? Mazie statīviņi ļauj kameru novietot uz kādas virsmas. Tas var būt gan āra kafejnīcas galdiņš, vasarnīcas terase vai pat lielāks akmens. Dodoties ceļojumā, tas dod stabilitāti, taču sver krietni mazāk par tradicionālo statīvu. Ne visās situācijās mini statīvs aizstās lielo brāli, taču reizēm mazs, viegls statīvs ir labāks nekā nekas. Pie tam tos var izmantot gan nelielām spoguļkamerām, GoPro, video blogošanai, viedtālrunim vai kādu aksesuāru novietošanai uz virsmas.

Kāpēc tieši vasarā? Kurš vasarā grib stiept līdzi smagu statīvu, ja pēc tā nav īstas nepieciešamības? Ja neesi drošs, vai statīvu vajadzēs, taču paņemt līdzi to būtu neērti, apdomā maza statīva izmantošanu.

Populārākie mazie statīvi

€ 35.45
Ir veikalā

€ 28.45
Ir veikalā

€ 25.45
Ir veikalā

€ 35.45
Ir veikalā
Master Foto

Lokāmie statīviņi

.

Ko tas dod? Ja tev nav pieejama virsma, kur novietot nelielo statīvu, taču ir daudz koku, stabu vai citu konstrukciju, tad labāk noderēs lokāmais statīvs. Tā kājas var izlocīt dažādās formās, lai pakārtu zaros, iestiprinātu starp stabiem vai pat novietotu kameru uz nelīdzenas virsmas. Iespējas ir neierobežotas.

Kāpēc tieši vasarā? Tieši brīvā dabā visbiežāk ir iespēja piestiprināt kameru kādā interesantā vietā. Ja negribi nēsāt līdzi lielo statīvu, padomā par šāda iegādi.

Populārākie lokāmie statīviņi

€ 73.45
No noliktavas no 3 - 7 dienas

€ 24.45
Ir veikalā

€ 119.45
No noliktavas no 3 - 7 dienas

€ 35.45
Ir veikalā
Master Foto

Monopodi

.

Ko tas dod? Monopods ir laba alternatīva starp pilnasinīgu statīvu un kameras turēšanu rokās – tas dod krietnu atbalstu, īpaši, ka jāizmanto garāks slēdža ilgums, jātur rokās smaga kamera vai objektīvs. Strādājot ar monopodu, tu vari būt daudz brīvāks, lai pārvietotos, tāpēc tos var ērti izmantot sporta sacensību vai savvaļas putnu un dzīvnieku fotografēšanai.

Kāpēc tieši vasarā? Fotografējot sporta sacensības ārpus telpām vai nodarbojoties ar putnu un dzīvnieku fotografēšanu, monopods ir gandrīz neaizstājams palīglīdzeklis. Tas dod vairāk brīvības, sver mazāk, tomēr nodrošina nepieciešamo atbalstu fotografējot. Un papildus to var izmantot arī kā atbalsta nūju, dodoties pārgājienos un pastaigās.

Populārākie monopodi

€ 18.89 € 48.45 -61%
Ir veikalā

€ 26.73 € 31.45 -15%
Ir veikalā

€ 155.45
Uz pasūtījumu

€ 50.95
Ir veikalā
Master Foto

Siksniņas

.

Ko tas dod? Siksniņas bieži vien ir vienīgais, kas izglābj kameru no krišanas. Tās arī atvieglo fotoaparātu pārnēsāšanu, un reizēm kalpo arī kā stila aksesuārs. Siksniņas ir dažādas, tās ļauj kameru pakārt kaklā vai uz pleca, kā arī var dot atbalstu plaukstai, turot kameru rokās. Ja plāno izmantot vairākas kameras, tad ir pieejamas arī speciālas siksnas, kas ļauj pakarināt vairākas kameras, lai tā, kuru tajā brīdī neizmantosi, droši karātos plecā.

Kāpēc tieši vasarā? Siksniņas visaktuālāskās ir tieši esot kustībā. Vasarā arī fotogrāfi iet, lec, kāpj, dodās un fotografē dabā, tāpēc ir svarīgi parūpēties, lai kamera vienmēr droši līdzi.

Populārākās siksniņas

€ 42.45
Ir veikalā

€ 21.45
Ir veikalā

€ 65.45
Ir veikalā

€ 15.71 € 22.45 -30%
Ir veikalā
Master Foto

Plecu somas

.

Ko tas dod? Plecu somas var būt dažādas – lielas, mazas, uz pleca, pāri krūtīm nēsājamas. Mēs piedāvājam tādas, kas ir paredzētas tieši fototehnikai – ar drošu polsterējumu un īpaši piemērotas kameru, objektīvu un citu foto un video aksesuāru nēsāšanai.

Kāpēc tieši vasarā? Ejot ārā, jāpaņem līdzi ne tikai kamera un objektīvs, bet arī citi aksesuāri, ikdienas lietas vai rezerves tehnika. Neļauj līdzņemamām mantām ierobežot tavas kustības!

Populārākās plecu somas

€ 36.45
Ir veikalā

€ 34.45
Ir veikalā

€ 125.45
Ir veikalā

€ 46.45
Ir veikalā
Master Foto

Mugursomas

.

Ko tas dod? Mugursoma ir ergonomiskākais veids, kā droši un ērti pārnēsāt pat ievērojamu svaru foto un video tehnikas. Mēs piedāvājam plašu klāstu ar speciāli fotogrāfiem veidotām somām. Gan tādām, kuras paredzētas tieši tehnikai, gan tādām, kurās varēsi paņemt līdzi arī ikdienas lietas. Drošs polsterējums aizsargās kameru un citas lietas, bet mugursomas konstrukcija ļaus pat lielu svaru nēsāt tik ilgi, cik nepieciešams.

Kāpēc tieši vasarā? Vasara ir ceļojumu, pārgājienu, ārā būšanas laiks. Lai tas būtu pēc iespējas ērtāks arī fotogrāfiem, pareizā izmēra mugursoma ir ļoti nozīmīga.

Populārākās mugursomas

€ 110.34 € 125.45
Ir veikalā

€ 219.45
Availability date: 2023-06-12

€ 51.45
Ir veikalā

€ 225.45
Uz pasūtījumu
Master Foto

Instantkameras

.

Ko tas dod? Instantkameras ir ērts un interesants veids, kā papildināt savus vasaras piedzīvojumus ar īstām fotogrāfijām. Par klasiku kļuvušie polaroid aparāti un mūsdienīgie Instax ļauj izbaudīt tūlītēja foto burvību – nospied pogu un pēc dažām minūtēm tev jau ir gatava taustāma fotogrāfija.

Kāpēc tieši vasarā? Vasarā notiek dažādi pasākumi - kāzu svinības, salidojumi, tikšanās ar draugiem un dažādi piedzīvojumi, kur instantkamera ir lielisks papildinājums. Protams, tās ir aktuālas arī citos gadalaikos, bet kas var būt jaukāks par īstām, taustāmām atmiņām no saulainākajiem un karstākajiem vasaras mirkļiem?

Pie mums vari iegādāties dažādu ražotāju intantkameras.

Polaroid kameras  Instax kameras  Visas instantkameras

Populārākās Instantkameras

€ 139.00 € 155.45
Ir veikalā

€ 129.45
Ir veikalā

€ 87.90 € 125.45
Ir veikalā

€ 95.44
Ir veikalā

Piedāvājam arī filmiņu kasetes visām populārākajām instantkamerām:

Instantkameru filmiņas

Master Foto

Filmu kameras

.

Ko tas dod? Filmu foto vienmēr ir piemitis īpašs šarms. Tas ļauj izbaudīt nezināmo un saņemt taustāmas fotogrāfijas. Filmu fotogrāfija reizēm var šķist sarežģīta, bet mēs piedāvājam kameras, ar ko tas būs pa spēkam ikvienam.

Kāpēc tieši vasarā? Dodoties dabā vai piedaloties dažādos pasākumos, neliela filmu kamera piešķirs notikušajam īpašu odziņu. Pašus labākos mirkļus saglabā uz filmiņas, lai pēc tam iegūtu īpašas taustāmas atmiņas. Lai arī filmu foto ir aktuāls visu cauru gadu, vasarā notiek dažādi pasākumi, tikšanās un ballītes, ko vari lieliski papildināt ar nelielu retro pieskārienu

Pie mums vari iegādāties jaunas filmiņu kameras. Piedāvājam gan vienreizlietojamās kameras, kurās jau ir ielādētā filmiņa – ņem un fočē, gan atkārtoti lietojamās filmu kameras, kurās vari ielādēt tādu filmiņu, kā vēlies.

Vienreizlietojamās kameras Atkārtoti lietojamās kameras

Populārākās filmu kameras

€ 26.45
Ir veikalā

€ 63.45
Ir veikalā

€ 22.51 € 27.45 -18%
Ir veikalā

€ 47.44
Ir veikalā

Piedāvājam arī plašu klāstu foto filmiņas dažādām gaumēm un vajadzībām.

Foto filmiņas

Citi noderīgi aksesuāri

.

Fotografējot sarežģītos apstākļos, var noderēt arī citi aksesuāri.

Tīrīšanas otiņas

Ko tas dod? Zīmuļa veida otiņas ir paredzētas putekļu, smilšu un dažādu nelielu netīrumu noņemšani no kameras korpusa, objektīva un cita aprīkojuma. Parasti tām vienā galā ir maigu saru otiņa viegli noņemamo netīrumu aizslaucīšanai, bet otrā galā stingrāks uzgalis, ar ko notīrīt pirkstu nospiedumus vai pieķērušos netīrumus. Sava foto aprīkojuma tīrīšana ļaus paildzināt tā kalpošanas laiku un uzlabos rezultātu.

Kāpēc tieši vasarā? Vasara ir laiks, kas smiltis, pūkas, putekļi un citi netīrumi lido pat pa gaisu. Pavadot dienu ārā fotografējot, ir vienmēr vērts notīrīt savu kameru un aprīkojumu. Īpaši, ja esi bijis pludmalē vai brīvā dabā.

Tīrīšanas otiņas

Tīrīšanas salvetes

Ko tas dod? Salvetes ir otrs veids, kā notīrīt tos netīrumus, kas pieķērušies kameras korpusam vai objektīva filtram vai priekšējam stikliņam. Lai pirkstu nospiedumi neradītu gaismas kropļojumus un uzkritušas lietus lāses neveidotu grūti noņemamus pleķus bildēs, tos vēlams notīrīt laicīgi. Slaucīt stiklu ar krekla stūri nav tas labākais variants. Speciālās salvetes ir mīkstas, tās nesaskrāpēs stiklu un noņems netīrumus.

Kāpēc tieši vasarā? Fotografējot ārpus telpām ir viegli noķert lietus lāses, putekļus un citus traucēkļus, kas varētu nosēsties uz objektīva priekšējā stikla. Kā arī piedzīvojumi reizēm ir tik aizraujoši, ka nepamanīsi filtram piegrūstu pirkstu, kas vēlāk var atstāt nospiedumu. Neatkarīgi no tā, kur tu esi, optikas tīrīšanas salvetes noderēs!

Salvetes

Lietus aizsargi

Ko tas dod? Lietus aizsargs palīdz pasargāt kameru un optiku no nokrišņiem. Tas aizkavē mitruma nokļūšanu uz tehnikas, vienlaicīgi netraucējot tās izmantošanu.

Kāpēc tieši vasarā? Silts vasaras lietus vai negaidīti uznākusi lietusgāze var nobiedēt fotogrāfu. Pat ja kamerai ir aizsardzība pret nokrišņiem, stipra lietus gadījumā drošāk ir papildināt aizsardzīvu ar speciālu apvalku. Lai nesabojātu vasaras priekus un iegūtu brīnišķīgas, atsvaidzinošas fotogrāfijas, turi somā lietus aizsargu savai kamerai!

Lietus aizsargi

Tīrīšanas pūšļi

Ko tas dod? Ne vienmēr visu var noslaucīt ar otiņu vai salveti. Gaisa pūslis ļauj aizpūst netīrumus, tiem pat nepieskatories. Īpaši noderīgs, ja fotografē pludmalē.

Kāpēc tieši vasarā? Vasara un pludmale ir neatdalāmas lietas. Un tāpat arī smiltis. Lai tās neradītu problēmas fototehnikai, aizpūt graudiņus ar gaisa pūslīti.

Tīrīšanas pūšļi