SEETEC ATEM156 4 HDMI 15.6 VIDEO MONITOR WITH FLIGHTCASE ATEM156-CO
Код продукта: 15845
585,95 С НДС
Доставка 5 - 6 дней
Доступное количество: 4 продуктов
SKU: 15845
Модель: ATEM156-CO
Ean: 6971863813769
Состояние Новый продукт
Производитель: SEETEC
no
Найдите похожие товары
    Найдите похожие товары
      Быстрый заказ
      Available from warehouse
      Напишите свой отзыв
      Напишите свой отзыв
      Описание продукта
      15.6” LCD, Full HD 1920x1080
      The SEETEC ATEM156-CO is equipped with a 15.6 inch IPS LCD panel. The IPS LCD panel itself has a resolution of 1920 x 1080, a contrast ratio of 800:1, and a LED backlight with a brightness of 250cd/m², giving you an accurate reproduction of video. It combines a wide 170° viewing angle in both horizontal and vertical directions. Easy viewing is ensured by reducing color changes due to the viewing angle.
      Professional Monitoring Functions
      Easy Button Operation
      True Color - Professional Color Calibration
      Carry-on Aluminium Case, Suitable for the strict location shooting
      Unique Design for High Efficiency
      4x 4K HDMI Inputs and Outputs. Connect up to 4 cameras, game consoles or computers!
      Realize ATEM Mini Multiview Monitoring
      Ideal Monitor for Live Broadcasting
      Multiview. Quad View / Dual View
      Flexible Power Supply
      The back of ATEM156-CO is equipped with a 12V DC power input and a V-mount battery plate. You can connect its 12V DC input for continuous power, or you can install a V-mount rechargeable battery on the V-mount battery plate to realize mobile applications. For outdoor shooting, you can use an external battery, and you can connect a standard DC power supply when using it in a shed or post-production room.
      Live Production Broadcast Monitor
      Features
      • Full HD 1920x1080 resolution
      • HDMIX4 inputs and outputs
      • Monitoring via front panel 3.5mm stereo headphone jack
      • Special Features:
        • Quad Split Display (1P, 2P LR, 2P TB, 2P PIP, 4P)
        • Peaking Focus Assist
        • False Color
        • Anamorphic (x1.33, x1.5, x1.8, x2.0)
        • Display Rotate (0°, 90°, 180°, 270°, H Mirror, V Mirror)
        • Check Field (Red, Green, Blue, Mono)
        • Image Freeze
        • Zoom
        • Pixel to Pixel
        • Center Marker
        • Safety Marker (80%, 85%, 90%, 93%, 96%, 4:3, 2.39:1, 2.35:1, 1.85:1)
        • Line Color (Red, Green, Blue, White)
      In the box
      • 1 x ATEM156-CO video monitor
      • 1× Mini/ Micro HDMI to HDMI Cable
      • 1× V-mount Battery Plate
      • 1× 3A Power Adapter