SEETEC ATEM156 4 HDMI 15.6 VIDEO MONITOR WITH FLIGHTCASE ATEM156-CO
Produkta kods: 15845
585,95 ar PVN
Piegādes laiks parasti 5 - 6 darba dienas
Ir piegādātāja noliktavā: 4 vienības
SKU: 15845
Modelis: ATEM156-CO
EAN: 6971863813769
Stāvoklis: Jauns
Ražotājs: SEETEC
585.95
Līzinga kalkulators
Līzinga kalkulators
Termiņš, mēn.
3
Men.maksājums,
no
Apskatīt līdzīgus produktus
    Apskatīt līdzīgus produktus
      AI assistant Mākslīgā intelekta asistents
      vai pajautājiet par
      Kādas ir funkcijas? Vai šis ir noliktavā? Īpašie piedāvājumi un akcijas? Kādas atsauksmes?
      Oriģinālais preces apraksts no ražotāja (oriģinālā valodā)
      15.6” LCD, Full HD 1920x1080
      The SEETEC ATEM156-CO is equipped with a 15.6 inch IPS LCD panel. The IPS LCD panel itself has a resolution of 1920 x 1080, a contrast ratio of 800:1, and a LED backlight with a brightness of 250cd/m², giving you an accurate reproduction of video. It combines a wide 170° viewing angle in both horizontal and vertical directions. Easy viewing is ensured by reducing color changes due to the viewing angle.
      Professional Monitoring Functions
      Easy Button Operation
      True Color - Professional Color Calibration
      Carry-on Aluminium Case, Suitable for the strict location shooting
      Unique Design for High Efficiency
      4x 4K HDMI Inputs and Outputs. Connect up to 4 cameras, game consoles or computers!
      Realize ATEM Mini Multiview Monitoring
      Ideal Monitor for Live Broadcasting
      Multiview. Quad View / Dual View
      Flexible Power Supply
      The back of ATEM156-CO is equipped with a 12V DC power input and a V-mount battery plate. You can connect its 12V DC input for continuous power, or you can install a V-mount rechargeable battery on the V-mount battery plate to realize mobile applications. For outdoor shooting, you can use an external battery, and you can connect a standard DC power supply when using it in a shed or post-production room.
      Live Production Broadcast Monitor
      Features
      • Full HD 1920x1080 resolution
      • HDMIX4 inputs and outputs
      • Monitoring via front panel 3.5mm stereo headphone jack
      • Special Features:
        • Quad Split Display (1P, 2P LR, 2P TB, 2P PIP, 4P)
        • Peaking Focus Assist
        • False Color
        • Anamorphic (x1.33, x1.5, x1.8, x2.0)
        • Display Rotate (0°, 90°, 180°, 270°, H Mirror, V Mirror)
        • Check Field (Red, Green, Blue, Mono)
        • Image Freeze
        • Zoom
        • Pixel to Pixel
        • Center Marker
        • Safety Marker (80%, 85%, 90%, 93%, 96%, 4:3, 2.39:1, 2.35:1, 1.85:1)
        • Line Color (Red, Green, Blue, White)
      In the box
      • 1 x ATEM156-CO video monitor
      • 1× Mini/ Micro HDMI to HDMI Cable
      • 1× V-mount Battery Plate
      • 1× 3A Power Adapter