Of course, the Quad View function is available to display all four SDI inputs.
Feelworld Seetec ATEM156S 15.6 Multiview Monitor HDMI/SDI ATEM156S
Product ID: 53062
935,95 tax incl.
Delivery in 5 - 7 business days
Available from supplier: 2 Items
SKU: 53062
Model: ATEM156S
Ean: 6971863810256
Condition: New product
Manufacturer: SEETEC
935.95
Type of ProductLCD Monitor
    Manager will check the availability of the items in the cart and send the loan application link.
Available from warehouse
You can enter the delivery address and/or company details and any other necessary information here.
Write a review
Write a review
Product details
  • Display 15.6" (39.6 cm) IPS LED, 1920x1080, 16:9, 141 ppi, 800:1, 200 cd/m², Rec.709
  • Inputs: 4x BNC (3G-SDI), 1x HDMI, 1x USB-A 2.0, 1x RJ-45 (GPI), 1x RJ-45 (RS-485)
  • Outputs: 4x BNC (3G-SDI), 1x 1/8"/3.5mm headphone jack, 1x RJ-45 (RS-485)
  • Power: 12V= (12-24V= / ≤21W), V-Mount battery plate.
  • VESA mounting elements 100x100 mm, 75x75 mm
  • Durable aluminum body
  • Display modes QuadView, PIP/PBP Dual View
  • Dimensions 372x262x28.4 mm, weight 1.57 kg, without accessories
  • 372 x 262 x 28.4 mm, 1.81 kg