Falcon Eyes Power Supply SP-AC15-7A 4 Pin
Product ID: 33351
65,95 tax incl.
Delivery in 8 - 14 business days
Available from supplier: 4 Items
SKU: 33351
Ean: 8718127085528
Condition: New product
Manufacturer: Falcon Eyes
Discover related products
    Discover related products
      Quick order
      Available from warehouse
      Write a review
      1 x Power Adapter SP-AC15-7A 4 Pin;1x Power cord
      Write a review
      Product details
      The Falcon Eyes Power Supply SP-AC15-7A 4 Pin is a separate power supply that you can use with various Falcon Eyes LED lights. The unit consists of a power supply with a 4-pin XLR plug. You can use the SP-AC15-7A as a spare part when you have lost your power cable for example or when you like to have an extra power supply at your disposal. You can use the SP-AC15-7A among others with the following Falcon Eyes Lamps;
      • RX-18TD
      • RX-29TDX
      • RX-718
      • Input: 100-240VAC 50/60Hz
      • Output: 15VDC 7A