Kādu LED monobloku izvēlēties 2022. gadā?

Master Foto

Kas ir LED monobloki?

Dažādi ražotāji piedāvā LED gaismu risinājumus video filmēšanas un fotografēšanas vajadzībām. Arvien populārāki kļūst arī LED monobloki. LED monobloki no malas izskatās līdzīgi studijas zibspuldzēm, tikai impulsa spuldžu vietā tiem ir jaudīgas LED diodes.

Arvien biežāk filmēšanas procesā tiek izmantoti šie LED monobloki, un nu jau tie ir kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu ne tikai lielās video studijās, bet pat mājas studijās un izbraukumu filmēšanā.

Kā izvēlēties pareizos monoblokus? Šeit apskatījām populārāko piedāvājumu un saderīgos aksesuārus.

LED monobloku īpašības

LED monobloki (lukturi) ir jaudīgi gaismas ķermeņi, kas izmanto LED tehnoloģijas, lai ar samērā nelielu elektroenerģijas patēriņu radītu spožu un stabilu gaismu.

Ddiodes (vai viena jaudīga diode) ir izvietotas cieši kopā mazā laukumā, līdz ar to tas ir punktveida gaismas avots. Šādu gaismu ir daudz vieglāk virzīt vajadzīgajā virzienā. Monobloki ir piemēroti atsevišķu detaļu vai cilvēku izgaismošanai, kā arī fona gaismošanai. LED monobloku radītā gaisma ir mazāk izkliedēta nekā no paneļiem.

Papildu priekšrocība monobloku formai ir tā, ka tiem bieži vien var izmantot tos pašus gaismas veidotājus, ko zibspuldzēm (piemēram, ja ir Bowens S bajonete), tādā veidā ir iespējams radoši izpausties.

LED monoblokiem mēdz būt iebūvēta aktīvā dzesēšana, kas ļauj ar tiem darboties ilgāk.

Master Foto

Aputure LED monobloki

.

Aputure ir viens no plaši zināmiem apgaismojuma ražotājiem. Viņu izveidotā Light Storm sērija ir ieguvusi plašu popularitāti profesionālu video filmētāju vidū. LED lampas ir pieejamas ar dažādu jaudu (līdz pat šobrīd spēcīgākajai 1200D gaismai) – katrs var izvēlēties sev piemērotāko.

Ir pieejami gan baltās gaismas, gan bi-color modeļi. DMX vadības kontroles ļauj darboties ar dažādām apgaismojuma konfigurācijām un iebūvētie režīmi ļauj radīt arī speciālos efektus.

Gadījumā, ja nepieciešams filmēt ārpus studijas, iespēja šīs lampas darbināt ar baterijām ir ļoti noderīga. Aputure Light

Storm sērijas LED lukturi ir aprīkoti ar Bowens S tipa bajonetēm, lai varētu izmantot plašu klāstu gaismas veidotāju un aksesuāru.

Jaudīgie Aputure LED monobloki

€ 2 239.46
No noliktavas no 7 - 14 dienas

€ 3 499.45
No noliktavas no 7 - 14 dienas

€ 2 295.45
No noliktavas no 7 - 14 dienas

Aputure LED monobloki

€ 640.80 € 712.00
Ir veikalā

€ 1 029.46
Ir veikalā

€ 1 089.45
Ir veikalā

Aputure gaismas veidotāji

Lai veiksmīgi darbotos ar LED monoblokiem, noderēs spaciālie gaismas veidotāji. Monoblokiem, kam ir Bowens S tipa bajonete, var izmantot plašu klāstu dažādu ražotāju softboksus, reflektorus, konusus u.c.

Aputure ir radījuši dažādus gaismas veidotājus, kas ir piemēroti tieši viņu Light Storm monoblokiem (var izmantot arī Amaran un citiem). Tiem ir Bowns S tipa bajonete, rūpīgi pārdomāta uzbūve, lai tos varētu izmantot arī ar jaudīgiem gaismas avotiem, un augstas kvalitātes materiāli drošam un ilglaicīgam darbam.

Softboksi

Apaļas formas paraboliskie softboksi

Light Dome 150 Light Dome SE Light Dome MkII Light Dome Mini II

Izkliedētāji

Gaismas izkliedētāji telpas vienmērīgai izgaismošanai

Lantern Lantern 90 Space Light

Fokusēšana

Gaismas fokusēšanas aksesuāri

Fresnel 2X Klapes

Punkta gaisma

Punkta gaismas veidotāju komplekti

Spotlight 19 Spotlight 26 Spotlight 36

Lēcas pieejamas arī atsevišķi (19 grādu lēca 26 grādu lēca 36 grādu lēca)

Aputure softboksi

€ 279.45
No noliktavas no 7 - 14 dienas

€ 139.00
No noliktavas no 7 - 14 dienas

€ 133.81
Ir veikalā

€ 299.45
No noliktavas no 7 - 14 dienas

Citi Aputure gaismas veidotāji

€ 82.45
No noliktavas no 7 - 14 dienas

€ 76.45
No noliktavas no 7 - 14 dienas

€ 145.45
Ir veikalā

€ 169.45
No noliktavas no 7 - 14 dienas
Master Foto

Amaran LED monobloki

.

Amaran gaismas agrāk bija viena no Aputure veidotajām lampu sērijām, bet tagad tās ir ieguvušas savu vārdu.

Amaran LED monobloki ir radīti tiem filmētājiem, kuru budžets neatļauj iegādāties profesionālos LED lukturus, tomēr ir nepieciešams kvalitatīvs, precīzs un uzticams apgaismojums. Divu dažādu jaudu monobloki ir pieejami gan ar baltās krāsas LED diodēm, gan bi-color versijās. Iebūvētie gaismu efekti ļaus izgaismot arī radošas ainas.

Tiem ir Bowens S tipa bajonetes, lai varētu izmantot plašu klāstu ar gaismas veidotājiem un aksesuāriem. Amaran monoblokus ir iespējams darbināt arī no baterijām.

Amaran LED monobloki

€ 239.45
Ir veikalā

€ 339.45
Ir veikalā

€ 345.46
Ir veikalā

€ 405.45
Ir veikalā

€ 245.45
Ir veikalā

€ 255.46
Ir veikalā
Master Foto

Godox LED monobloki

.

Godox ir plaši zināms zīmols gan fotogrāfijas, gan video uzņemšanas aprindās. Godox radīto gaismas avotu kvalitāte pret cenu ir īpaši pievilcīga tiem, kas nevar atļauties iegādāties pašas dārgākās gaismas. Tomēr Godox nav tikai kompromiss.

Godox LED lukturu klāstā ir vairākas sērijas dažādiem mērķiem. Viena no populārākajām ir SL sērija ar lampām no 60W līdz 200W.

Tiem, kas meklē klusas video gaismas, pievilcīga šķitīs UL sērija. Šo monobloku korpusā ir iestrādāta pasīvā dzesēšana, kas nerada papildu troksni tad, ja jāfilmē izteikti klusas ainas.

Godox LED lukturi ir aprīkoti ar Bowens S tipa bajonetēm, lai varētu izmantot plašu aksesuāru un gaismas veidotāju klāstu, kā arī tiek piedāvāti pašu Godox radītie softboksi.

Godox SL sērijas monobloki

€ 136.45
Ir veikalā

€ 362.87 € 463.45
Ir veikalā

€ 465.45
Uz pasūtījumu

€ 353.65 € 425.45
Ir veikalā

Godox UL sērijas monobloki

€ 499.45
Ir veikalā

€ 315.45
Ir veikalā

Godox VL sērijas monobloki

€ 645.45
Ir veikalā

€ 409.45
Ir veikalā

€ 565.45
Uz pasūtījumu

€ 425.45
Uz pasūtījumu

Godox paraboliskie softboksi

Godox ir izveidojuši divu izmēru (90cm un 120cm) paraboliskos softboksus, kas ir piemēroti darbam ar Godox monoblokiem. Tiem ir Bowens S tipa bajonete, tāpēc tos var izmantot arī ar zibspuldzēm vai citu ražotāju monoblokiem. L atzīme pie modeļa nozīmē, ka šis softbokss ir vieglāks un ērtāk saliekams, lai izmantotu fotosesijās lokācijā.

P90 P90L P120 P120L

Godox paraboliskie softboksi

€ 115.45
Uz pasūtījumu

€ 105.45
Uz pasūtījumu

€ 144.45
Ir veikalā

€ 155.45
Ir veikalā
Master Foto

Nanlite monobloki

.

Nanlite Forza sērijas LED monobloki ir iekarojuši savu vietu satura radītāju vidū. Forza sērijas LED lukturi ir pieejami ar četrām dažādām jaudām – no 60W līdz 500W. Forza lampas ir radītas portatīvai izmantošanai ar V tipa beterijām.

Forza sērija papildus monoblokiem ietver arī dažādus aksesuārus (paraboliskos softboksus, freneļa lēcas u.c), kā arī S-tipa bajonetes ļauj izvēlēties no plaša gaismas veidotāju klāsta.

FS sērija ir paredzēta darbam studijā. Šīs baltās krāsas gaismas dod stabilu apgaismojumu vai ir iespēja izmantot kādu no iebūvētajiem efektiem radošai ainas izgaismošanai.

Nanlite Forza LED monobloki

€ 1 045.45
No noliktavas no 4 - 5 dienas

€ 699.95
No noliktavas no 4 - 5 dienas

€ 419.45 € 495.45
Ir veikalā

€ 195.76 € 309.45
Ir veikalā

Nanlite FS LED monobloki

€ 289.44
No noliktavas no 4 - 5 dienas

€ 235.45
No noliktavas no 4 - 5 dienas

€ 345.46
No noliktavas no 4 - 5 dienas

Nanlite gaismas veidotāji

Nanlite ir radījuši softboksus izmantošanai ar saviem monoblokiem vai citiem gaismas ķermeņiem ar Bowens S tipa bajoneti. Forza sērijas monoblokiem ir iespējams iegādāties arī reflektorus un citus gaismas veidotājus.

LED monobloku aksesuāri

.

Lai darbotos ar LED monoblokiem, iegādājies nepieciešamos aksesuārus.

Paraboliskie softboksi

.

Paraboliskie softboksi izkliedē monobloku radīto gaismu, radot vienmērīgu un paralēli virzītu apgaismojumu portretu un ainu izgaismošanai.

Paraboliskie softboksi

Gaismu statīvi

.

Līdzīgi kā ar cita veida gaismas avotiem, arī LED monoblokus ir ieteicams novietot uz statīva vai speciāla turētāja. Piedāvājam plašu klāstu dažādu ražotāju un augstumu statīvus.

Statīvi LED lampām

V-mount baterijas

.

LED monoblokus ir iespējams darbināt no baterijām. Parasti tās ir V-mount baterijas. Piedāvājam dažādu ražotāju un ietilpību V tipa baterijas. Pieejami arī lādētāji V tipa baterijām.

V-mount baterijas

Gaismas veidotāji

.

LED monobloki ir saderīgi ar gaismas veidotājiem (reflektoriem, konusiem, klapēm u.c.). Populārākais savienojuma veids ir Bowens S tipa bajonete. Šeit vari apskatīt mūsu piedāvājumu.

Reflektori

LED mobobloku ražotāji

Aputure monobloki

Aputure

Amaran monobloki

Amaran

Godox monobloki

Godox

Nanlite monobloki

Nanlite