Foto foni fotogrāfijā un satura veidošanā

Master Foto

Fons ir viena no svarīgākajām fotogrāfijas sastāvdaļām, taču tas ir vēl nozīmīgāks produktu un studijas fotogrāfijā, kur fons kļūst par kontrolētu fotosesijas sastāvdaļu. 

Pareiza fona veida un krāsas izvēle fotografēšanai projektiem ir izšķiroša nozīme, jo tie var būtiski ietekmēt attēlu noskaņojumu, atmosfēru un kopējo estētiku.  

Foto fons vairs sen jau neaprobežojas ar krāsainu fona papīru. Mūsdienās ir pieejami daudz dažādu krāsu, tekstūru un materiālu foni, ļaujot studijas apstākļos izveidojot veselu scenogrāfiju. 

Tādēļ šajā blogā apkopojām informāciju un padomus, kas palīdzēs fotogrāfiem izvēlēties vispiemērotāko fonu saviem projektiem. 

FOTO FONU MATERIĀLU VEIDI

Master Foto

.

Kopumā fona veida izvēle ir atkarīga no tādiem faktoriem kā paredzētais lietojums, budžets, izturības prasības un fotografēšanas projekta vēlamā estētika. Mūsdienās var iegādāties visdažādākos fonus, sākot ar parastajiem vienkrāsainajiem papīra ruļļiem līdz pat plātnēm ar zīmējumu, kas, piemēram atdarina akmens flīžu rakstu.  

Šajā sadaļā esam apkopojuši populārāko fona veidu plusus un mīnusus, lai palīdzētu fotogrāfiem izvēlēties savām vajadzībām vispiemērotāko fonu. 

Master Foto

Papīra ruļļi

.

Plusi: 

Papīra foni nodrošina gludu un vienmērīgu virsmu bez krokām vai šuvēm, padarot tos ideāli piemērotus profesionālai studijas fotografēšanai. Tiem ir plašs krāsu un izmēru klāsts, kas nodrošina daudzpusību dažādiem fotogrāfijas veidiem. Ir pieejamas sistēmas vairāku lielo fona ruļļu iekāršanai, tādēļ vienas foto sesijas ietvaros var izmantot dažādu krāsu fonus. 

Mīnusi: 

Bezšuvju papīra foni var būt mazāk izturīgi salīdzinājumā ar citiem veidiem, jo tie var viegli saplīst vai tikt bojāti, piemēram, sasmērēti, staigājot pa to ar apaviem. Tādēļ, lai arī šādi foni ir salīdzinoši lēti, taču tie ir ne pārāk ilgstoši lietojami, jo ir jāgriež nost bojātā daļa un jārullē vaļā jaunais papīrs. Tie nav piemēroti lietošanai ārpus telpām vai vietās, kur tie var kļūt mitri, netīri un saburzīti. 

Lai fons saglabātos tīrs ilgāku laiku, pa virsu var likt caurspīdīgu plastikāta loksni. 

visi papīra foni

€ 35.45
Ir veikalā

€ 81.45
Ir veikalā

€ 52.45
Ir veikalā

€ 51.23 € 63.45 -19%
Ir veikalā

€ 63.45
Ir veikalā

€ 63.45
Ir veikalā

€ 63.45
Ir veikalā

€ 55.73 € 66.45 -16%
Ir veikalā
Master Foto

Muslīna jeb kokvilnas foto foni

.

Muslīna foto foni ir izgatavoti no kokvilnas auduma, piedāvājot mīkstu un teksturētu virsmu, kas piešķir fotogrāfijām dziļumu. 

Plusi: 

Auduma fonus var viegli gan iekārt, gan nostiept, lai izveidotu nevainojami nostieptu vai dabīgi krītošu fonu fotogrāfijām. Kokvilnas audums ir izturīgs un pienācīgi kopjot var kalpot ilgi. Auduma foni piedāvā daudz dažādu košu un kontrastainu krāsu, rakstu un pat zīmējumu, kā arī kokvilna nav atstarojošs materiāls, tādēļ tas ir pateicīgs fona materiāls studijā ar gaismām. 

Mīnusi:

Kokvilnas auduma fonus pirms lietošanas var būt nepieciešams tvaicēt vai gludināt, lai iegūtu gludu virsmu, kā arī tie ir apjomīgāki un smagāki par bezšuvju papīru, tādēļ auduma foni nebūs parocīgi pārnēsāšanai.

Visi kokvilnas auduma foni

€ 72.45
Ir veikalā

€ 22.45
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 62.45
Uz pasūtījumu

€ 62.45
No noliktavas no 12 - 19 dienas

€ 62.45
No noliktavas no 12 - 19 dienas

€ 71.45
Uz pasūtījumu
Master Foto

Salokāmie foto foni

.

Salokamie foto foni arī ir izgatavoti no kokvilnas auduma, taču tie ir mazāki izmēros un viegli, tādēļ ir ļoti parocīgi gan pārnēsāšanai, gan uzglabāšanai. 

Plusi:

Salokāmiem foniem nav nepieciešama ilga uzstādīšana. Tie ir izgatavoti no neburzīga auduma, tādēļ, lai sāktu darbu ir nepieciešams tikai to nostiprināt. Auduma foniem ir pieejamas daudz dažādas košas krāsas, raksti un pat zīmējumi. Par cik šie auduma foni ir mazāki izmēros, tie ir arī budžetam draudzīgāki.

Mīnusi: 

Lai arī salokāmi foni ir ērti un kompakti, tomēr tie nav tik ilgmūžīgi kā parastie muslīna auduma foni, it īpaši ja tiek bieži salikti un atkal izjaukti. Lai arī foni tiek izgatavoti no speciāla auduma, tomēr, ja tie būs ilgi stāvējuši salocīti, audumiem būs nepieciešama gludināšana. Jāņem vērā arī salokāmo foto fonu izmēri, tie nebūs piemēroti grupu kopbildēm vai fotogrāfijām pilnā augumā, taču šie foni būs lieliski piemēroti gan satura veidotājiem mini studijas izveidei, gan dažādiem ēdiena un produktu fotogrāfijas projektiem. 

Par salokāmo foto fonu izmantošanu mini studijas izveidei un sociālo tīklu satura veidošanā, lasi tālāk. 

visi salokāmie foto foni

€ 67.45
No noliktavas no 6 - 10 dienas

€ 39.95
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 39.95
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 60.74 € 96.45 -37%
Ir veikalā

€ 39.95
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 44.46
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 44.46
No noliktavas no 5 - 10 dienas
Master Foto

Vinila foto foni

.

Plusi: 

Vinila foni ir izgatavoti no sintētiska materiāla, nodrošinot gludu un matētu virsmu, ko ir viegli tīrīt un kopt. Tie ir viegli, pārnēsājami un izturīgi pret grumbām, tāpēc tie ir piemēroti gan studijām, gan fotografēšanai lokācijās. Vinila foto foni ir pieejami plašā krāsu un rakstu klāstā.

Mīnusi:

Vinila foni mēdz būt vairāk gaismu atstarojoši nekā citi materiāla veidi, tādējādi radot problēmas ar atspīdumu. Vinila foni ir dārgāki nekā papīra vai auduma opcijas, taču tie ir arī ilgmūžīgāki. Pirmo reizi izsaiņojot, tiem var būt ķīmiska smaka, tāpēc ieteicams pirms lietošanas tos izvēdināt. 

Visi vinila foto foni

€ 81.45
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 119.45
No noliktavas no 8 - 14 dienas

€ 63.45
Uz pasūtījumu

€ 219.45
No noliktavas no 12 - 19 dienas

€ 145.45
No noliktavas no 12 - 19 dienas

€ 145.45
No noliktavas no 12 - 19 dienas

€ 129.45
No noliktavas no 12 - 19 dienas
Master Foto

Poliestera foto foni

.

Plusi:

Poliestera foni ir iecienīti fotogrāfu vidū, jo tie ir daudz izturīgāki par papīra foniem un daudz mazāk burzās kā kokvilnas auduma foni, turklāt, poliesters ir ūdens izturīgs un to var mazgāt (daži ražotāji pat atļauj mazgāt veļasmašīnā), tādēļ poliestera foni būs piemēroti gan dzīvei studijā, gan darbam dažādās lokācijās. Ņemot vērā poliestera fonu ilgmūžību, šis ir arī budžetam draudzīgs variants. 

Mīnusi:

Lai arī poliestera foni ir pieejami ļoti daudz dažādos rakstos un krāsas, tai skaitā piesātinātās un košās, poliestera foni parasti nav pieejami ar zīmējumiem vai tekstūru imitācijām. Poliesters ir sintētisks materiāls, tādēļ jārēķinās, ka dažās vidēs fonam var rasties statiskā elektrība, kas, savukārt, pievilks pie fona dažādus gružus, kā arī, salīdzinājumā ar citiem materiāliem, poliestera fonam var piemist neliels spīdums. 

visi poliestera foto foni

€ 175.45
Uz pasūtījumu

€ 155.45
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 89.46
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 115.45
No noliktavas no 5 - 10 dienas
Master Foto

Fona krāsas izvēle

.

Pareizai fona krāsas izvēlei projektos ir liela nozīme, jo tā var būtiski ietekmēt attēlu noskaņojumu, atmosfēru un kopējo estētiku. Veltot laiku, lai izvēlētos pareizo fona krāsu, fotogrāfi var izveidot vizuāli pievilcīgus un izteiksmīgus attēlus, kas efektīvi pauž iecerēto vēstījumu vai redzējumu. Esam apkopojuši dažus padomus, kas palīdzēs izvēlēties perfekto fona krāsu taviem projektiem. 

1. Apzinies fotografējamo objektu jeb galveno fokusu. Ņem vērā ādas toni, matu krāsu un apģērbu vai produktu fotogrāfijā - iepakojuma krāsu. Fona krāsai ir jāpapildina un jāizceļ objekts, nevis “jāpārņem”. Piemēram, gaišāki ādas un matu toņi labi izskatīsies kopā ar pieklusinātām, gaišām pasteļkrāsām, savukārt, tumši matu un ādas toņi labi izskatīsies uz košu krāsu foniem. Izvēloties fona krāsu, ņem vērā arī apģērbu. Vislabāk ir izvēlēties komplimentējošas krāsas un izvairīties no tādas pašas fona krāsas kā apģērbs.  

2. Iepazīsties ar krāsu psiholoģijas principiem, lai saprastu, kā dažādas krāsas izraisa konkrētas emocijas un noskaņas. Siltās krāsas, piemēram, sarkanā un oranžā var radīt enerģijas un siltuma sajūtu, savukārt, vēsās krāsas, piemēram, zilā, raisa miera sajūtu. 

3. Pieskaņojies fotosesijas tēmai. Izvēlies fona krāsu, kas atbilst projekta tēmai, vēstījumam vai konceptam. Piemēram, zaļā krāsa iederēsies pavasara tēmā, savukārt, sarkanā Ziemassvētku tēmā. 

4. Ņem vērā apgaismojumu un kā fona krāsa mijiedarbojas ar fotosesijā izmantoto apgaismojumu. Dažas krāsas var atstarot gaismu vairāk nekā citas, tādējādi ietekmējot kopējo attēlu spilgtumu un kontrastu.  

5. Ja neesi pārliecināts, kuru fona krāsu izvēlēties, vislabāk izvēlēties visdaudzpusīgākās krāsas un tās, kuras tev noderēs visbiežāk. Piemēram, klasiskais baltais fons piestāvēs visiem un fotografējamo objektu varēsi izcelt ar apģērbu vai krāsainu apgaismojumu.  

FONA RAKSTA IZVĒLE

Fona tekstūrai un rakstam ir liela nozīme, jo tie pievieno attēliem dziļumu un noskaņu, tādēļ, izvēloties šādus fonus, ir svarīgi zināt, kādu efektu un noskaņu tas pievienos tavām fotogrāfijām. Piedāvājam trīs punktus, kurus būtu vērtīgi apsvērt pirms izvēlies fona rakstu. 

1. Dziļuma un dimensijas pievienošana. Teksturēti foni, piemēram, muslīna vai poliestera auduma foni piešķir fonam dziļumu un dimensiju. Fona faktūra var mijiedarboties ar gaismu, radot ēnas un izgaismojumus, kas var nostrādāt kā interesants mākslinieciskais paņēmiens.  

2. Vizuālas intereses radīšana. Rakstaini foni rada vizuālu interesi, neatkarīgi no tā, vai tas ir smalks ģeometrisks raksts, drosmīga ziedu apdruka vai sarežģīts dizains. Taču, izvēloties šādus fonus, ir svarīgi saprast, vai tas dos vēlamo efektu un vai tie “nenoņems” uzmanību no galvenā objekta.  

 3. Noskaņas radīšana. Fona faktūra un raksts var palīdzēt izveidot fotogrāfijas atmosfēru jeb noskaņu. Piemēram, maigs, izplūdis raksts siltās krāsās var radīt romantisku sajūtu. 

Atceries, ka fonus ar izteiksmīgiem rakstiem vai tekstūrām jāizmanto ar nolūku un mērķi. Dažreiz vienkāršāks fons var būt vispiemērotākais, lai nodrošinātu, ka netiek novērsts fokuss no galvenā objekta un fotogrāfija netiek pārsātināta ar pārāk daudz elementiem.  

Foto fonu pielietojums

.

Foto foni neaprobežojas tikai ar elementu foto studijās, fotografēšanā tie kalpo daudziem mērķiem, sākot no ainas izveides produktu fotogrāfijai līdz sociālo mediju satura estētikas veidošanai.  

1. Produktu fotografēšana.

Produktu fotografēšanai lielākoties tiek izmantoti foto foni. Fonus var izmantot, lai izveidotu reālistiskas ainas vai vidi produktu fotografēšanai gan paklājot tos zem, gan novietojot tos aiz produktiem. Piemēram, atdarinot virtuvi izmantojot foto fonu, radot ilūziju, ka atrodies īstā virtuves vidē. Ļoti bieži tiek izmantoti arī vienkrāsaini foni produktu izcelšanai, it īpaši, ja kadrā tiek veidota kompozīcija ar atribūtiem.  

2. Sociālo mediju satura izveide.

Foto foni palīdz izveidot vizuālo stilu, izmantojot zīmolam raksturīgās krāsas. Konsekventa fonu izmantošana sociālo mediju saturā, neatkarīgi no tā, vai tas ir ar krāsu saskaņots vai tematisks fons, palīdz izveidot vienotu un atpazīstamu saturu. 

Šo pašu var arī attiecināt uz video vlogu filmētājiem, kur foto foni palīdz ne tikai piesaistīt uzmanību, bet arī ļauj mājas apstākļos izveidot nelielu studiju. 

3. Pasākuma fotografēšana.

Foto foni bieži tiek izmantoti notikumu un pasākumu fotografēšanā izbraukumu fotostudijās, lai caur fotogrāfijām nodotu noskaņo un pasākuma tēmu. 

 4. Chroma key jeb zaļais ekrāns.

"Chroma keying" nozīmē izmantot krāsu informāciju, lai atlasītu ļoti konkrētu krāsu diapazonu un izolētu to pēcapstrādē. Šis paņēmiens ir ļoti populārs gan fotogrāfijā, gan kino. Visbiežāk šo fonu sastapsim supervaroņu filmās, kurām visi efekti un pilsētas skati lielākoties tiek pievienoti pēcapstrādē. 

Chroma key (vai zaļā ekrāna) fotogrāfijā tiek izmantota, lai objektam pievienotu fonus pēcapstrādē, piemēram, no viena fotoattēla izveidojot vairākas fotogrāfijas ar dažādiem foniem vai pievienojot fonā pilsētas skatu, kaut arī bilde uzņemta studijā.

Zaļajam ekrānam tiem izmantota koši zaļa vai zila krāsa, jo tās neatbilst nevienam dabiskajam ādas tonim vai matu krāsai, tāpēc to ir viegli noņemt, nesatverot priekšplānā esošās personas daļas.

Vairāk par zaļajiem un zilajiem foniem lasi mūsu blogā!

visi zaļie un zilie foni

Foto foni portretu fotogrāfijā

Kad runa ir par fona izvēli portretu fotogrāfijai, iespējas var šķist neierobežotas. Pērkot foto fonu, ņem vērā jau iepriekš uzrakstītos padomus par krāsu un tekstūru izvēli. 

Šie ir daži vienkārši, bet plaši izmantoti fona varianti portretu fotogrāfijai:

  • Balts bezšuvju fons. Balts fons ir lielisks un universāls variants portretu fotografēšanai. Strādājot ar baltu fonu, īpaša uzmanība jāpievērš apgaismojumam, lai fons neizskatītos pleķains vai netīrsSavukārt, no praktiskā viedokļa, jārēķinās ar biežu papīra maiņu sasmērēšanās dēļ. 
  • Melns fons. Melns fons ir lieliski piemērots profesionālajiem un melnbaltajiem portretiem. Izmantojot vāju apgaismojumu uz melnā fona var panākt interesantu noskaņu.  
  • Vienkrāsains fons. Vienkrāsains fons ir labs risinājums, ja vēlaties izveidot klasisku portretu ar odziņu. Neitrālas fona krāsas, piemēram, pelēks vai bēšs, ir vienkāršas, daudzpusīgas un pēcapstrādē viegli koriģējamas krāsas. 
  • Teksturēts fons. Foto foni ar tekstūras elementu var pievienot dinamisku sajūtu citādi tipiskai fotosesijai. Piemēram, izmantojot muslīna fonu var panākt dinamiskumu, nenovēršot uzmanību no galvenā objekta.  
  • Zaļš vai zils fons. Ja nespēj izvēlēties fonu vai atrast savu sapņu rakstu, var izmēģināt fotografēt uz zaļā vai zilā fona un pēcapstrādē, izmantojot “chroma key”. Pievieno fona kolāžas, unikālu krāsu, zīmējumu utt. Fotografējot uz zaļā fona ir ļoti svarīgi pareizi un vienmērīgi izgaismot, lai fons ir viendabīgs, citādāk nesanāks panākt vēlamo efektu. 

Master Foto

Mini studija ar salokāmajiem foniem

.

Mūsdienās katra satura veidotāja uzdevums ir radīt saturu, kas izceļas pārpilnajā satura telpā. Taču tajā pašā laikā satura veidotāji visu dara pašu spēkiem, tādēļ viņu interesēs ir lai satura veidošanas process ir pēc iespējas kvalitatīvāks, taču vienkāršāks un budžetam draudzīgāks.

Šajā bloga sadaļā lasi, kā izveidot nelielu studiju mājas apstākļos vlogiem vai produktu foto, izmantojot salokamos foto fonus.  

Ērtums.

Atšķirībā no tradicionālajiem foto foniem, kuriem nepieciešama uzstādīšana, salokamie foto foni ir ļoti praktiski un viegli, tos var salocīt līdz nelieliem izmēriem un turēt plauktā vai ielikt somā un ņemt līdzi. Tas nozīmē, ka satura veidotāji var izveidot savu studiju ne tikai mājās, bet pat ceļojot. Veidojot mini studiju mājas apstākļos, foto fons ir arī lielisks elements, lai izveidotu studiju pat virtuves vidū un aizklātu skatītāja acīm nevajadzīgos istabas elementus. 

Daudzpusība dizainā.

Savukārt, no vizuālās puses foto fons ir lielisks paņēmiens uzmanības piesaistīšanā un kadra estētikas veidošanā, kā arī lieliski darbojas kā atpazīšanas elements jeb odziņa. Salokāmajiem foto foniem ir plašs krāsu, rakstu un zīmējumu klāsts, tādēļ katrs var piemeklēt fonu, kas atbilst personīgajam stilam, zīmola estētikai vai satura tēmai.  

Vairāk par salokāmajiem foniem lasi šajā sadaļā. 

Lai izveidotu mini studiju un iegūtu augstas kvalitātes saturu, ir nepieciešamas vēl pāris būtiskas lietas: 

  • Apgaismojums: Labam apgaismojumam ir būtiska loma, lai panāktu kvalitatīvus foto un video ierakstus.  Izgaismots kadrs veido dzidru, asu un krāsu piesātinātu attēlu. Lai nogaismotu objektu var izmantot gredzenveida apgaismojumu vai LED gaismas. Izmantojot krāsainās LED gaismas nūjas, var ne tikai izgaismot fonu vai kadru, bet arī izmantot tās kā gaismas efektu.
  • Kamera vai Viedtālrunis: Mūsdienās labus kvalitātes attēlus var sasniegt arī ar viedtālruņa kameru, tomēr atšķirība ar uz kameras filmētu materiālu būs redzama. Ja ir vēlme pēc kameras kvalitātes satura, saglabājot kompaktumu, tad labs variants ir kompaktkameras. Ņem vērā, ka ar viedtālruni filmētu saturu ir ļoti svarīgi labi izgaismot, jo tam būs limitētākas pēcapstrādes iespējas. 
  • Statīvs: Liels vai mazs, bet statīvs ir būtisks, lai saglabātu kameras vai viedtālruņa stabilitāti uzņemšanas laikā. Tas palīdz novērst miglainus vai trīcošus kadrus un ļauj satura veidotājiem eksperimentēt ar dažādiem leņķiem un kompozīcijām. 
  • Turētājs fonam: Lai arī fonu vienmēr var atbalstīt pret sienu, tomēr, izmantojot fona turētāju, to varēs novietot taisni un vajadzīgajā augstumā, kā arī tā, lai tajā neatspīd gaismas. Turētāja izmantošana pavērs arī daudz plašākas lokāciju iespējas. Piemēram, ļaus novietot fonu istabā pie loga, lai izmantotu dabīgo dienas apgaismojumu.  
  • Rekvizīti un Piederumi: Atkarībā no video koncepta, mini studiju var papildināt ar kādu rekvizītu, kas papildina fonu un pievieno vizuāli interesi kadram. Tas var būt kāds augs vai satura tēmai atbilstoši elementi.

Vairāk par filmēšanu ar viedtālruni un par satura veidošana vertikālajā formātā lasi mūsu blogos! 

€ 197.12 € 225.45
Ir veikalā

€ 69.45
No noliktavas no 8 - 14 dienas

€ 22.45
Ir veikalā

€ 145.45
Ir veikalā

€ 66.45
Ir veikalā

€ 35.45
No noliktavas no 6 - 10 dienas

€ 15.45
Ir veikalā

€ 1 105.46
Uz pasūtījumu

€ 499.45
No noliktavas no 3 - 8 dienas

€ 409.45
Uz pasūtījumu

€ 45.45
Ir veikalā

€ 59.95 € 92.44 -35%
Ir veikalā

€ 32.45
Ir veikalā
Master Foto

Fona statīvi un turētāji

.

Lai nostiprinātu lielos fona ruļļus var izmantot statīvus vai pieskrūvēt turētājus pa tieši pie sienas. Izvēloties turētājus ņem vērā to izmērus garumā un vai būs nepieciešams piestiprināt vienu vai vairākus ruļļus reizē.

Mazākiem foniem, piemēram, salokāmajiem nav nepieciešamas tik apjomīgas konstrukcijas un ir pieejami izmēros mazāki turētāji ar klipšiem. Mēs neiesakām tos vienkārši atbalstīt pret sienu vai kādu objektu, jo ir svarīgi tos novietot taisni un vajadzīgajā augstumā, kā arī lai tajā neatspīd gaismas.

Visi fonu komplekti ar turētāju Visi fonu turētāji un aksesuāri

€ 32.70 € 39.45 -17%
Ir veikalā

€ 369.45
Uz pasūtījumu

€ 85.45
Ir veikalā

€ 52.45
Ir veikalā

€ 315.45
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 185.44
No noliktavas no 5 - 10 dienas

€ 135.45
Ir veikalā

€ 159.45
Ir veikalā

€ 72.45
Uz pasūtījumu

€ 44.46
Ir veikalā

€ 205.45
Uz pasūtījumu

€ 22.45
Ir veikalā

€ 31.78 € 35.45 -10%
Ir veikalā

€ 79.45
Ir veikalā

Nomā pieejamie foni

.

Noma ir lielisks veids, kā ne tikai izmēģināt dažādus fonu veidus, bet arī iztikt bez lieliem ieguldījumiem, ja nav zināms, vai bieži sanāks izmantot fonus un fonu statīvus.  

VISAS NOMĀ PIEEJAMĀS PRECES

€ 9.99
Ir veikalā

€ 7.50
Ir veikalā

€ 9.00
Ir veikalā

€ 9.99
Ir veikalā

€ 9.00
Ir veikalā

€ 9.00
Ir veikalā

€ 19.00
Ir veikalā

€ 19.00
Ir veikalā