Satura veidošana vertikālajā formātā

Master Foto

Mūsdienās arvien lielāku popularitāti iegūst vertikālais foto un video formāts. To sekmējuši sociālie tīkli, sākot ar Instagram story, kas nu jau ir attīstījies arī par Instagram Reels un TikTok video. Arī Facebook tagad piedāvā ielikt vertikālus Story, savukārt, Youtube, kas ir visplašāk pazīstamā video platforma, ir izveidojusi atsevišķu sadaļu vertikāliem video.

Sociālo tīklu foto un video liek milzīgu uzsvaru uz vertikālo 16:9 formātu, tādēļ apskatīsim, kas ir nepieciešams, lai veidotu kvalitatīvu saturu vertikālajā formātā, un kā populārākie ražotāji tam pielāgojas.  
  
Vispirms būtu jāizlemj, vai filmēsi saturu ar kameru vai viedtālruni, jo no tā atšķirsies dažādas nianses. Taču, ja tu vēlies filmēt saturu dažādām platformām, bet vēlies to darīt kvalitatīvi, tad mēs esam apkopojuši galvenās lietas, kas ir nepieciešamas satura radīšanai gan veidojot to ar kameru, gan viedtālruni. Kā arī apskatīsim tās lietas, kurām jāpievērš uzmanība neatkarīgi no tā, ar kādu ierīci plāno darboties. 

Ja vēlies filmēt ar kameru

.

Lai arī mūsdienās var uzfilmēt labas kvalitātes video arī ar telefonu, tomēr kameru nav tik viegli pārspēt, un skatītājs redzēs atšķirību.

Ja vēlies filmēt vertikālos video ar kameru, ir vairāki varianti.
 
Visvienkāršākais un kvalitatīvākais variants ir novietot kameru vertikāli. Tam vari izmantot statīvus ar lodveida galvu vai ar 3D asīm. Ja statīvs nepiedāvā vertikālo iespēju, var izmantot L veida kameras pāreju (L-bracket) vai kameras rāmi (cage), kas ļauj piestiprināt kameru pie statīva ne tikai parastajā horizontālajā, bet arī vertikālā pozīcijā.

Vairākas jaunās kameras piedāvā vertikālās filmēšanas funkciju, kas nozīmē, ja kamera ir pagriezta vertikāli, ielādējot materiālu video rediģēšanas programmā, fails nolasīsies kā vertikāls video un nebūs manuāli jāpagriež par 90 grādiem.  

Master Foto

Otrs variants ir filmēt horizontāli pēc iespējas augstākā izšķirtspējā (piemēram 4K) un rediģējot apgriezt malas.

Šeit ņem vērā, ka pirms tam derētu izmēģināt, cik daudz no video būs jāgriež nost, lai aiz kadra nepaliek kas svarīgs. Taču pirms tam ieskaties savas kameras uzstādījumos un pārbaudi - varbūt tavai kamerai var uzlikt vertikālās atzīmes (marks).

Ja filmē sevi, tad ļoti noderīgi būtu, ja tavai kamerai ir atlokāms ekrāns, jo tad varēsi to pagriezt pret sevi un redzēt kadrējumu. Taču, ja tā nav, ir iespējams gan iegādāties ārējo ekrānu, gan ir pieejamas dažādas programmas (viedtālruņiem, planšetēm, datoriem) ar kuru palīdzību vari saslēgt kameru ar ierīci un ne tikai redzēt kadru, bet arī kontrolēt kameru caur to.

Master Foto

Populārākās kameras

€ 1 109.00 € 1 249.45
Ir veikalā

€ 1 055.45
Ir veikalā

€ 1 264.83 € 1 299.46
Ir veikalā

€ 1 069.95 € 1 095.00
Ir veikalā

€ 999.45
Ir veikalā

€ 868.95 € 931.95
Ir veikalā

Statīvi

.

Filmējot vertikālu video, neaizmirsti par kameras stabilitāti un izmanto statīvu tad, ja kadram jābūt nekustīgam. Foto statīvi no video statīviem atšķiras ar to, ka video statīvi ir daudz stabilāki, izturīgāki, ar lielāku kravnesību un daudzfunkcionālāki, taču tajā pašā laikā arī dārgāki un smagāki.

Ne ar visiem video statīviem var filmēt vertikāli jeb sagriezt statīva galvu 90 grādu leņķī. Pārsvarā šādu funkciju piedāvā 3 dimensiju vai lodveida statīva galvas. Ja plāno filmēt statiski vai ņemt statīvu līdzi ceļā, tad lieliski piemērots būs foto statīvs, kuriem pārsvarā visiem ir vertikālais režīms. Tie būs gan daudz vieglāki, gan mazāki.  

Ja mājās jau ir statīvs, taču to nav iespējams izmantot vertikālai filmēšanai, tad ir iespējams iegādāties L-veida stiprinājumu (L-bracket) vai kameras ietvaru (cage), kas ļauj statīva plati pielikt kameras sānos, bet pats stiprinājums pieskrūvējas kameras apakšā, kur parasti skrūvē statīva plati (ātrās noņemšanas plāksni). Katram ražotājam un modelim ir jāpiemeklē konkrēta tipa L-veida stiprinājums vai ietvars.

Otrs variants ir piemeklēt savam statīvam jaunu lodveida vai 3 dimensiju statīva galvu, tādejādi izvairoties no vēl viena statīva pirkšanas. Izvēlies no mūsu internetveikala klāsta vai nāc uz vietas, un konsultants palīdzēs atrast un izvēlēties tev vispiemērotāko.

L-veida stiprinājumi   Kameras ietvari  Statīvu galvas vertikālai filmēšanai

Master Foto

Populārākie statīvi

€ 28.45
Ir veikalā

€ 269.45
Ir veikalā

€ 39.45
Ir veikalā

€ 36.45
Ir veikalā

Mini statīvi

.

Ja nav nepieciešamība statīvu celt augstu (ir iespēja viņu nolikt plauktā vai uz galda) vai arī ir vēlme filmēt ceļojumos un kustībā, tad vispiemērotākais būs mini statīvs. Ir pieejami arī tādi statīvi, kuru kājas ir lokanas, un tās ļauj tos piestiprināt koku zaros, pie margām un citām vides struktūrām.  

Taču, izvēloties šādu statīvu, ir jāpievērš uzmanība kravnesībai - ja kamera un objektīvs būs pārāk smagi, tad statīvs nespēs viņu noturēt vertikālajā režīmā. Kā arī ne visi mini statīvi ir paredzēti vertikālai kameras novietošanai. Vislabāk būtu izvēlēties tādu, kuram ir izvelkamas, pagarināmas un paplašināmas kājas, kas var dot papildu stabilitāti.

Arī objektīva izvēle ir ļoti svarīga, ja plāno izmantot mazos statīvus, jo tas spēlēs būtisku lomu, vai mini statīvs spēs noturēt kameru vertikāli. Ja plāno filmēt no mini statīva, tad vislabāk izvēlēties pēc iespējas vieglāku un mazāku objektīvu.

Master Foto

Populārākie mini statīvi

€ 35.45
Ir veikalā

€ 38.45
Ir veikalā

€ 32.45
Ir veikalā

Kompaktkameras

.

Ņemot vērā, ka (vismaz pagaidām) vertikālie video populārajās platformās kā, piemēram, Instagram un TikTok ir ierobežotā izšķirtspējā (1920x1080), nav nepieciešama kamera ar izciliem tehniskajiem un izšķirtspējas parametriem.

Ja nevēlies filmēt ar telefonu, bet plāno ņemt kameru ceļojumos, pārgājienos vai uz festivāliem, tad kompaktkameras būs labs risinājums - tās ir vieglas, mazas, lētākas un var ienest dažādos festivālos un pasākumos, pat tur, kur fotokameras ir ienest aizliegts, pateicoties tam, ka nav noņemams objektīvs.

Ja izvēlēsies kompaktkameru ar atlokāmu aizmugurējo ekrānu, tad sevis filmēšanas laikā arī varēsi redzēt kadru. Taču ņem vērā, ka ar kompaktkameru ieteicams filmēt vertikāli, lai nezaudētu izšķirstpēju griežot nost horizontāla video malas.

Master Foto

Populārākās kompaktkameras

€ 1 429.45
No noliktavas no 1 - 2 dienas

€ 1 025.45
Uz pasūtījumu

€ 645.45
No noliktavas no 5 - 8 dienas

€ 465.45
Uz pasūtījumu

Video stabilizatori

.

Ja vēlies filmēt dinamiskus kadrus kustībā, tad maksimāli kvalitatīvākam video izvēlies izmantot stabilizatoru. Daudzi kameru stabilizatori mūsdienās piedāvā vertikālo režīmu (bieži vien saukts, par portreta režīmu). Tas ļauj ar vienu klikšķi pagriezt kameru vertikāli, saglabājot stabilizatora galvenās funkcijas, un ļaujot iegūt skaistus, plūstošus video kustībā.

Ja arī tavs stabilizators nepiedāvā vertikālo funkciju, lielākajai daļai var izmantot jau augstāk pieminētās L-veida pārejas, kameras rāmjus vai iegādāties ražotāja speciāli šim mērķim paredzētos stiprinājumus. 

Master Foto

Populārākie video stabilizatori

€ 519.45
No noliktavas no 10 - 18 dienas

€ 249.45
No noliktavas no 4 - 5 dienas

€ 575.45
No noliktavas no 5 - 13 dienas

€ 289.44
Ir veikalā

€ 395.45
Ir veikalā

Objektīvi

.

Atkarībā, kādos telpas uzstādījumos filmēsi, ir jāatceras par objektīva fokālo garumu. Ja plāno filmēt pats sevi no rokas, tad ir jāizvēlas plašāks objektīvs, piemēram, 24mm. Ja plāno filmēt studijā, kur ir iespēja atkāpties, var izvēlēties arī portretu objektīvus, piemēram, 50mm.

Ja vēl nezini, kādos apstākļos filmēsi vai arī vēlies būt elastīgs, tad vislabāk izvēlēties zoom objektīvus ar maināmu fokālo garumu. Taču ņem vērā, ja izmantosi visu kadru (filmējot vertikāli), tad tiks izmantots viss objektīva skatu leņķis. Bet, ja plāno izgriezt no horizontāla 4k izšķirtspējas kadra, tad vislabāk ņemt ar īsāku fokālo garumu, jo diezgan daudz no kadra tiks nogriezts. 

Taču, izvēloties objektīvu, ir svarīgi piedomāt pie tā svara un izmēra, atkarībā no tā, kādos apstākļos filmēsi. Ja plāno filmēt no statīva, tad tas nebūs tik būtiski, taču ļoti svarīgi pie šī ir piedomāt, ja filmēsi no mini statīva vai no rokas, jo tas spēlēs būtisku lomu, vai mini statīvs spēs noturēt kameru vertikāli. Arī ja plāno filmēt no rokas, tad arī vislabāk izvēlēties mazāku un vieglāku objektīvu, lai būtu vieglāk ilgstoši noturēt kameru, un tādejādi izvairītos, no trīcoša kadra.  

Master Foto

Populārākie objektīvi

€ 169.94
Ir veikalā

€ 385.45
Ir veikalā

€ 289.95 € 330.95
Ir veikalā

€ 564.45
Ir veikalā

€ 399.95 € 566.45
Ir veikalā

LCD kameras monitori

.

Ja filmē pats sevi, tad ir svarīgi, lai ir garantija, ka kadrs izskatās tā, kā tu to vēlies, un lai izvairītos no liekas pārfilmēšanas dēļ tā, ka, piemēram, tu neietilpi kadrā. Kā jau iepriekš tika minēts, ir vairākas iespējas, lai redzētu kadru. Ja kamerai ir atlokāms ekrāns, tad tas lieliski noder mirkļos, kad filmē sevi. Otrs variants ir savienot kameru ar viedierīci (datoru, planšeti vai savu viedtālruni) un izmantot to kā ekrānu.

Trešais variants ir ārējais ekrāns. Ārējais ekrāns noder ne tikai tad, kad filmē sevi, bet arī ikdienas filmēšanās, kad kameras ekrāns nav pietiekami liels, lai skaidri redzētu kadru un pārliecinātos, piemēram, par precīzu fokusu.

Ekrānu var uzlikt uz kameras, izmantojot karstās pēdas stiprinājumu (hot shoe), piestiprinot to pie kameras rāmja (cage) vai nolikt to sev blakus, izmantojot mini statīvu vai gaismas statīvu. Taču ņem vērā, ka, liekot ekrānu uz kameras, tā kļūs vēl ievērojamāki smagāka, tādēļ šis nebūs labākais risinājums vertikālai filmēšanai, jo karstās pēdas stiprinājums atradīsies sānā, un vēl vairāk destabilizēs statīvu.  

Visi LCD kameras monitori


Master Foto

Ja vēlies filmēt ar viedtālruni

.

Mūsdienās telefons seko mums praktiski visās ikdienas gaitās, tādēļ visbiežāk arī šis ir parocīgākais rīks video un foto uzņemšanai. Viedtālrunis ir ērts, viegls un nu jau arī kvalitatīvs rīks Story, Reels un Tiktok video uzņemšanai.

Šīs platformas ir galvenokārt paredzētas viedtālruņa filmētam saturam, tāpēc arī foto un video tehnikas ražotāji nu jau lielu lomu pievērš tam, kā padarīt fotografēšanu un video uzņemšanu ar telefonu pēc iespējas kvalitatīvāku, piedāvājot dažādus piederumus, kā, piemēram, stabilizatorus, gaismas un mikrofonus.  

Ja vēlies vēl padziļinātāk izlasīt, par filmēšanu ar viedtālruni, tad to vari izdarīt šajā bloga ierakstā - "Viss nepieciešamais filmēšanai ar viedtālruni".

Master Foto

Mini statīvi

.

Filmējot video saturu, kur kamerai jābūt nekustīgai, ir izdevīgi izmantot nelielu, tieši viedtālrunim paredzētu statīvu. Tas neaizņems daudz vietas, būs ērts pārnēsāšanai, tomēr nodrošinās stabilu kadru, pretēji tam, ja tiktu filmēts telefonu turot rokās.  

Mazie statīvi ļaus viedtālruni novietot uz galda vai citas stabilas virsmas. Ir pieejami arī tāda veida statīvi, kuru kājas ir lokanas. Tas ļauj tos piestiprināt koku zaros, pie margām un citām vides struktūrām. 

Par cik satura veidošanā ļoti bieži izmanto viedtālruņus, tad izstrādātāji ir parūpējušies, lai filmēšana būtu maksimāli ērta un pārsvarā visi mūsdienu mini statīvi ir paredzēti arī izmantošanai vertikāli.

Master Foto

Populārākie mini statīvi viedtālruņiem

€ 38.45
Ir veikalā

€ 84.45
Ir veikalā

€ 34.45
Ir veikalā

€ 13.46
Ir veikalā

Viedtālruņa turētājs

.

Ja tev jau ir statīvs (piemēram, foto statīvs), tad nav nepieciešams iegādāties atsevišķu mini statīvu telefonam. Izmantojot viedtālruņa turētāju, ir iespējams stiprināt savu ierīci, uz foto vai video statīva vai kāda cita aksesuāra. Turētāji parasti ir piemēroti visiem populārākajiem viedtālruņu modeļiem un izmēriem, galvenais pievērst uzmanību, lai būtu pieejams arī vertikālais režīms vai pašam statīvam būtu iespēja pagriezt galvu 90 grādos. 

Visi viedtālruņu turētāji

Viedtālruņu stabilizatori

.

Viedtālruņu stabilizators ir neatņemams aksesuārs ikvienam, kas vēlas veidot dinamisku saturu, jo tas ļauj izvairīties no trīcošiem kadriem, filmējot no rokas vai kustībā. Stabilizators kompensēs liekās kustības, lai tu iegūtu vienmērīgu un plūstošu kustību video. 
 
Mūsdienās viedtālruņu stabilizatori ir kļuvuši tik nelieli un viegli lietojami, ka tos var paņemt līdzi jebkur, un izmantot ikviens visas dienas garumā, filmējot gan sevi, gan apkārtni, gan pēc nepieciešamības izmantot stabilizatoru kā mini statīvu.

Tie ir perfekti pielāgojušies patērētāju vajadzībām un pārsvarā visiem stabilizatoriem ir pieejams kā horizontālais, tā vertikālais režīms. Daudziem stabilizatoriem ir arī pieejami dažādi radošie režīmi, kas ļaus izpausties vēl plašāk - iegūt interesantas rotācijas, tālummaiņas, panorāmas un citus efektus. 

Master Foto

Populārākie viedtālruņu stabilizatori

€ 135.45
Ir veikalā

€ 105.45
Ir veikalā

€ 176.45
Ir veikalā

€ 119.95
Ir veikalā

€ 162.95
Ir veikalā

Papildus piederumi

.

Piederumi, kas ne tikai noderēs, bet arī pacels tavu satura kvalitāti profesionālā līmenī, neatkarīgi, vai filmē ar kameru vai priekšroku dod viedtālruņiem. 

Mikrofoni

.

Kvalitatīva bilde ir ļoti svarīga, un tas būs pirmais, kas palīdzēs noturēt topošā skatītāja uzmanību, taču otra svarīgākā lieta ir skaņa. Neatkarīgi, vai tas ir horizontāls vai vertikāls video, skatītājs var piedod nedaudz trīcošu kadru vai pāris reizes "aizpeldējušu" fokusu, turpretī, ja audio celiņš sastāvēs no vēja brāzmām vai čarkstoņas, tad skatītājs netērēs savu laiku, cenšoties atšifrēt video stāstīto informāciju.

Tāpat kā viss pārējais, arī mikrofoni paliek arvien vieglāk pieejami un mazāki, tādējādi arī ērtāki lietotājam. Mikrofonu jāizvēlas atkarībā no plānotā video satura. Ja plāno runāt, filmēt sevi vai kādu citu runāju, vislabāk izvēlēties lavalier jeb piespraužamos mikrofonus. Ja vēlies ierakstīt apkārtnes skaņu, piemēram, mežā vai kafejnīcā, tad labāk izvēlēties virzītos mikrofonus.

Abi šie varianti ir ļoti ērti pārnēsājami un viegli lietošanā - iespraužot tos tieši kamerā vai telefonā, video fails jau būs ierakstīts kopā ar kvalitatīvo skaņu.  
 
Ja vēlies likt vēl lielāku uzsvaru uz skaņu, tad ir iespējams iegādāties dažādas skaņas rakstīšanas iekārtas. Par visiem mikrofonu veidiem, to lietojamību un nepieciešamajiem aksesuāriem, lasi mūsu bloga ierakstā - "Kādu mikrofonu izvēlēties labākai skaņas ierakstīšanai " .

Master Foto

Populārākie mikrofoni

€ 29.45
Ir veikalā

€ 169.45
Ir veikalā

€ 25.45
Ir veikalā

€ 105.45
Ir veikalā

Apgaismojums

.

Lai saturs izskatītos pārdomāts, ir jāpiedomā arī par apgaismojumu. Ir apstākļi, kuros var iztikt bez papildu gaismas, piemēram, dienas laikā filmējot ārā vai novietojot kameru pie loga, tomēr ja vēlies būt neatkarīgs, no dienas gaismas un laikapstākļiem, ir vērts ielūkoties gaismu piedāvājumā, jo arī tās ir kļuvušas ne tikai mazākas, bet arī jaudīgākas. Arī dažos viedtālruņu stabilizatoros ir iebūvēti mazi LED apgaismojumi, taču ar šādu apgaismojumu ne vienmēr pietiek, lai kadrs izskatītos pietiekami nogaismots. 

Sīkāk par to, kādu LED lampu izvēlēties video filmēšanai un fotografēšanai, lasi bloga rakstā "LED gaismas".

Viss pieejamais apgaismojums

Master Foto

LED Ring gaismas

.

Satura filmētāju vidū ļoti lielu popularitāti ir ieguvušas apaļās gredzenveida gaismas. Tās nodrošina vienmērīgu apgaismojumu sejai, ļauj izvairīties no nevēlamām ēnām, un ir vieglas un ērtas lietošanā.

Taču, ņem vērā, ka šīs gaismas ir paredzētas viena runātāja izgaismošanai, un nebūs piemērots gaismas avots telpas gaismošanai. Izvēloties apaļās gredzenveida gaismas, pievērs uzmanību arī lampas diametram, lai neaizsegtu gaismu ar viedtālruni. Ir pieejamas arī gaismas ar jau iebūvētu stiprinājumu vertikālai filmēšanai, tādejādi tu iegūsti statīvu un apgaismojumu vienā ierīcē. 

Master Foto

Populārākās LED Ring gaismas

€ 44.46
Ir veikalā

€ 126.45
Ir veikalā

€ 36.45
Ir veikalā

€ 27.95
Ir veikalā

€ 42.45
Ir veikalā

€ 125.45
Ir veikalā

LED gaisma

.

LED apaļo gaismu vietā var izmantot arī nelielos LED paneļus un citas mazākas formas LED gaismas. Tās būs mobilākas un praktiskākas, ja plāno filmēt arī kustībā. Tās darbojas ar baterijām, ir ērti paņemamas līdzi kaut vai ieliekot kabatā, kā arī tām ir pietiekami liela akumulatora jauda, lai izgaismotu visas tavas idejas. Šīs gaismas ir nelielas, taču lieliski noderēs tuvāko seju vai objektu izgaismošanai. 

Daļai mazo LED gaismu ir iespēja tās piestiprināt pie paša viedtālruņa vai kameras, taču var izmantot cita veida stiprinājumus, piemēram, mini statīvus, magnētus vai gaismas statīvus. 

Vairāk par LED gaismu izvēli un izmantošanu lasi mūsu bloga ierakstā - "Kādu LED monobloku izvēlēties?".

Master Foto

Populārākās LED gaismas

€ 41.45
Ir veikalā

€ 99.45
No noliktavas no 5 - 13 dienas

€ 40.95
Ir veikalā

€ 135.45
Ir veikalā

€ 32.45
Ir veikalā

Fons studijas sajūtai vai RGB gaisma noskaņai

.

Lai parādītu savu radošo pusi un piešķirtu saturam odziņu, ir iespēja izmantot foto studijas fonus. Izmantojot dažādas fonu krāsas, video ne tikai izskatīsies noslīpētāks un profesionālāks, bet arī piešķirs daudzveidību un radošumu taviem video. Šis variants noderēs, ja filmē savus video mājās, un nav pieejama vieta ar vienmērīgu, tīru fonu.

Savukārt, ja filmē, piemēram, savā istabā, izmantojot RGB gaismas, vari piešķirt saviem video dažādas noskaņas, un pat parastu istabu padarīt par interesantu filmēšanas lokāciju, savukārt, baltu sienu pārvērst, par krāsu diskotēku. 

Master Foto

Populārākie foni un RGB gaismas

€ 63.45
Ir veikalā

€ 62.45
Ir veikalā

€ 109.44
No noliktavas no 3 - 9 dienas

€ 78.44
Uz pasūtījumu

Aksesuāri

.

Veidojot saturu, neaizmirsti arī par tehniskajiem sīkumiem kā, piemēram, atmiņas kartes, ārējie cietie diski, portatīvie akumulatori, u.t.t.  

Atmiņas kartes ir obligāta nepieciešamība tad, ja filmēsi ar kameru. Atceries, ka jo labākā (lielākā) kvalitātē veidosi saturu, jo ātrāk aizpildīsies atmiņas karte.

Visas atmiņas kartes

Ārējais cietais disks noderēs tad, ja nevēlies visu materiālu turēt datorā, vēlies ērti to pārnēsāt un parūpēties, par failu dublēšanu, ja gadījumā tie netīšām izdzēsīsies vai dators salūzīs.  

Visi ārējie cietie diski

Portatīvie akumulatori (power bank) noderēs brīžos, kad esi ceļā vai pie dabas, un nav pieejama elektrība, lai uzlādētu viedtālruni, kameru vai stabilizatoru.  

Visi portatīvie akumulatori

Ja vēlies kontrolēt kameru attālināti, tev noderēs kameras pults. Ar to tu varēsi uztaisīt fotogrāfiju, vai sākt un beigt filmēt, neizkustoties no savas pozīcijas. 

Visas kameras pultis

Masterfoto noma

.

Atceries, ka Masterfoto piedāvā arī tehnikas un aksesuāru nomu, tādēļ, ja nevēlies pirkt vai sākumā vēlies saprast, kāds aprīkojums tev būtu visērtākais un piemērotākais, visu nepieciešamo ir iespējams izīrēt.

Vairāk, par mūsu nomu, lasi bloga ierakstā "Kādu ražotāju kameras un optiku pie mums var iznomāt?".

Nomas preces vertikālajai filmēšanai

€ 3.00
Ir veikalā

€ 27.00 € 30.00
Ir veikalā

€ 7.00 € 12.00
Ir veikalā

€ 19.00
Ir veikalā
Bloga rakstā izmantotās bildes:
Photo by Tan Kaninthanond on Unsplash ; Photo by Brock Wegner on Unsplash ; Photo by insung yoon on UnsplashPhoto by James Kovin on Unsplash ; Photo by Iswanto Arif on Unsplash ; Photo by Demian Tejeda-Benitez on Unsplash ; Photo by Voyage Pro on Unsplash ; Photo by Jenny Ueberberg on Unsplash ; Photo by Dimitro Frantz on Unsplash ; Photo by Louis Hansel on Unsplash ; Photo by Sebastian Pandelache on Unsplash ; Photo by Aditya Wardhana on Unsplash ; Photo by TheRegisti on Unsplash ; Photo by KOBU Agency on Unsplash ; Photo by insung yoon on Unsplash