Panasonic LEICA DG Vario-Elmarit 50-200mm F2.8-4.0 (H-ES50200E)
Product ID: 6295
1875,45 tax incl.
Delivery in 4 - 8 business days
Available from supplier: 5 Items
SKU: 6295
Model: H-ES50200E9
Ean: 5025232882878
Condition: New product
Manufacturer: Panasonic
Leasing calculator
Leasing calculator
Payment period
3
Monthly,
no
AI assistant AI ASSISTANT CHAT
Or ask about:
What are the features? Is this in stock? Actual discounts & offers? Product reviews?
Type of ProductLenses
Lens mountMicro Four Thirds (MFT)
Lens mountPanasonic L
Lens Format CoverageFour Thirds
Lens Format CoverageAPS-C
Lens DesignZoom Lenses
Lens focus length, mm50-200
Focus TypeAutofocus
Image StabilizationYes
Lens typetele zoom
Maximum Aperturef/2.8 to 4
How to buy goods on lease?
  • 1. Evaluate your options.
    We offer leasing from Aizdevums SIA, Incredit SIA, ESTO.
    Manager will check the availability of the items in the cart and send the loan application link.
    **The sequence of leasing steps is the same for leases offered by InCredit Group.
    ***In case of doubt, contact our consultants!
    When using leasing services, carefully evaluate your options to repay the loan!
  • Lease
send a message
Quick order
Available from warehouse
You can enter the delivery address and/or company details and any other necessary information here.
Write a review
Write a review
Product details
Panasonic H-ES50200 Leica DG Vario-Elmarit 50-200 mm
The long-awaited F2.8-4.0 Leica DG telephoto zoom, with middle-telephoto 50mm (35mm camera equivalent: 100mm) will frame everything from beautiful portraits to ultra-telephoto 200mm (35mm camera equivalent: 400mm) wildlife photography. Maximum magnification of 0.25x (35mm camera equivalent: 0.5x) also brings you into the macro world.