DZO Optics DZOFilm CATTA ZOOM 70-135mm T2.9-E Mount (Black) CATTA-ZOOME-70-135-T29
Produkta kods: 38862
1405,45 ar PVN
Piegādes laiks parasti 5 - 7 darba dienas
Ir piegādātāja noliktavā: 3 vienības
SKU: 38862
Modelis: CATTA-ZOOME-70-135-T29
EAN: 6970604940115
Stāvoklis: Jauns
Ražotājs: DZO Optics
Līzinga kalkulators
Līzinga kalkulators
Termiņš, mēn.
3
Men.maksājums,
no
AI assistant Mākslīgā intelekta asistents
vai pajautājiet par
Kādas ir funkcijas? Vai šis ir noliktavā? Īpašie piedāvājumi un akcijas? Kādas atsauksmes?
Oriģinālais preces apraksts no ražotāja (oriģinālā valodā)
Add a cinema zoom lens to your documentary, broadcast, or online production kit with this black Catta 70-135mm T2.9 E-Mount Cine Zoom Lens from DZOFilm. The cine zoom lens is designed to maintain focus as you smoothly zoom in or out. The Catta line reproduces accurate color and features a smooth focus/defocus transition. It features a wide T2.9 to T22 aperture, a 16-blade iris for smooth bokeh, and a long 29.9" close focus range.
Key Features
  • Maintains focus throughout 70 to 135mm zoom range
  • Minimal breathing
  • 16-blade iris with a soft bokeh
  • T2.9 to T22 aperture; 1.9x magnification ratio
  • 240° focus rotation; 100° zoom rotation; 80° iris rotation
  • 29.9" minimum focus distance
  • 80mm front diameter