DZO Optics DZOFilm Catta 35-80mm T2.9 E-Mount Cine Zoom Lens (Black) CATTA-ZOOME-35-80-T29
Produkta kods: 38719
1495,95 ar PVN
Piegādes laiks parasti 5 - 7 darba dienas
Ir piegādātāja noliktavā: 3 vienības
SKU: 38719
Modelis: CATTA-ZOOME-35-80-T29
EAN: 6970604940009
Stāvoklis: Jauns
Ražotājs: DZO Optics
Līzinga kalkulators
Līzinga kalkulators
Termiņš, mēn.
3
Men.maksājums,
no
AI assistant Mākslīgā intelekta asistents
vai pajautājiet par
Kādas ir funkcijas? Vai šis ir noliktavā? Īpašie piedāvājumi un akcijas? Kādas atsauksmes?
Oriģinālais preces apraksts no ražotāja (oriģinālā valodā)
Add a cinema zoom lens to your documentary, broadcast, or online production kit with this black Catta 35-80mm T2.9 E-Mount Cine Zoom Lens from DZOFilm. The cine lens is designed to maintain focus as you smoothly zoom in or out. The Catta line reproduces accurate color and features a smooth focus/defocus transition. It features a wide T2.9 to T22 aperture, a 16-blade iris for a smooth bokeh, and a long 29.1" close focus range.
Key Features
- Maintains focus throughout 35 to 80mm zoom range
- Minimal breathing
- 16-blade iris with a soft bokeh
- T2.9 to T22 aperture; 2.3x magnification ratio
- 240° focus rotation; 100° zoom rotation; 75° iris rotation
- 29.1" minimum focus distance
- 80mm front diameter - 0.8 MOD gears
Focal Length 35 to 80mm
Lens Mount Sony E
Lens Format Coverage Full Frame
Image Circle 43.5 mm
Maximum Aperture T2.9
Minimum Aperture T22
Minimum Focus Distance From Unspecified Point in Lens: 29.5" / 75 cm
Diaphragm Blades 16
Gear MOD & Pitch Focus: 0.8 MOD / 32 Pitch
Iris: 0.8 MOD / 32 Pitch
Zoom: 0.8 MOD / 32 Pitch
Front Diameter 80 mm
Filter Thread 77 mm
Focus Scales Imperial
Focus Rotation 240°
Iris Rotation 75°
Zoom Rotation 100°
Zoom Ratio 2.3x
Electronic Communication No
Image Stabilization No
Dimensions (W x H) 8.4 x 3.1" / 214.4 x 80 mm
Length 8.4" / 214.4 mm